חזרה לרשימת מאמרים
פורסם על ידי: שירן רז קטגוריה יזמות תגובות: 0 תאריך פרסום:22/05/2017

6 דרכים לקידום חשיבה יצירתית גם למתקדמים

היכולת לחשוב מחוץ לקופסא הינה מיומנות שניתן לרכוש. הדבר היחיד שצריך הוא נכונות לנסות דברים חדשים.

במאמר אחר רשמתי 30 תרגילים המתאימים לכולם, לפיתוח היצרתיות ולשימוש יומיומי. 

אנשים רבים יכולים לחשוב עלכים כעל בן/בת אדם יצירתי/ת. יהיו גם רבים אחרים שיחשבו שאינכם יצירתים בכלל. אמנם אני מסכימה עם העובדה שישנם אנשים עם נטיה יצירתית יותר מאחרים, ועדיין, אני סבורה כי היצירתיות הינה שריר שניתן לאמן ולשפר את תפקודו.

להלן שש (6) דרכים לגירוי החשיבה היצירתית והוא מתאים גם לכאלו שכבר מגדירים עצמם כיצירתיים וגם למתחילים שבא להם להעז יותר.

1.צרכו תכנים המצויים מחוץ לאיזור הנוחות שלכם

כולנו אוהבים לקרוא חומרים הקשורים לתעשיה בה אנו עובדים, אבל על פי הרוב, הם לא מקדמים  יצירתיות. אם יש לכם מזל, הם יכולים לתת מוטיבציה, או לעורר השראה. אם אתם רוצים לגרום לאנרגיות היצירתיות לזרום, התחילו לצרוך תכנים שאינכם צורכים בדרך כלל. קראו בלוגים שאינם קשורים לתחום העיסוק שלכם. קראו ספרים שאינם כלולים בז'אנר המועדף עליכם. היו נועזים, שבו לצהריים עם אדם בלתי מוכר (רק ודאו כי לא מדובר בזר שיכול להזיק לכם).

הצטרפו בחינם! לאלפים שכבר קוראים פעם בשבוע את הניוזלטר של שירן רז

ניתן להסיר בכל עת

2. כתבו מאמר בן 500 מילה ללא נושא מוגדר

זהו תרגיל כיפי שאני עושה כאשר אני מרגישה שאיני מצליחה למקד את המחשבות שלי, או למצוא רעיונות מעניינים. אני פותחת קובץ ריק ופשוט מתחילה להקליד: בלי כותרת, בלי נושא ובלי שום עריכה, אבל בעיקר בלי שום ביקורת עצמית. אני מניחה לאצבעות להקליד ונותנת למוח שלי להחליט מה תהיה המילה הבאה שתיכתב. בדרך כלל, התוצאה מוזרה ומטורפת לחלוטין, שאותו איני חולקת עם איש, אבל תמיד אני מרגישה פרץ של אנרגיה יצירתית לאחר מכן. אני מעדיפה כתיבה במחברת אבל גם במחשב אפשרי בהחלט.

3.צאו לסרט

הקולנוע הוא אחד המקומות הבודדים בהם אנו נהנים מחוויה כובשת-חושים באופו טוטאלי. המסך הבהיר והענק. מערכת הסראונד הברורה והעוצמתית. הריח והטעם של פופקורן טרי, ישר מהמכונה. המושבים הבלתי נוחים משהו, עם משענות פלסטיק שלא ניתן להזיז. בכל פעם שאני יוצאת מאולם הקולנוע, המחשבות והרעיונות מתרוצצים בראשי בקצב מסחרר. מה לכם קורה אחרי סרט טוב? רשמו את כל הרעיונות.

4.קבלו שיחת טלפון מאדם בלתי מוכר

הקשבה לסיפורו של אדם חדש ובלתי מוכר עשוי להיות חוויה פוקחת עיניים ומרחיבת תודעה. יש סיכוי שתלמדו משהו מאותו אדם. אולי הם יציגו בפניכם נקודת מבט חדשה על נושא מסויים, שעליה מעולם לא שמעתם. ואולי, אולי, הם יפציצו אתכם בידע.

אנשים סגורים וכאלו החוששים לפתוח את עולמם לאחר, הם גם כאלו המתקשים להצליח ולהתקדם בחייהם.

5.גוונו ושנו את המזון שאתם אוכלים

מחקרים רבים מאוד דנים באופן שבו התזונה משפיעה על החשיבה שלנו. אם אתם רוצים להתחיל לחשוב באופן שונה, התחילו לספק לגופכם דלק שונה, וכמובן בריא יותר. אתם תופתעו עד כמה יצירתיים תהיו בחשיבתם ובהתנהגותכם עם המעבר לתזונה בריאה יותר.

6.עשו את התרגיל "סיעור מוחות ללא רעיונות גרועים"

בקשו מאדם אחד לפחות להצטרף אליכם לישיבת סיעור מוחות בת 45-60 דקות, שבה הטכנולוגיה לסוגיה, והביקורת, הן מחוץ לתחום. העלו נושא או רעיון לגביו תרצו לנהל סיעור מוחות, והתחילו בחילופי דברים. כתבו על דף את כל הרעיונות שעולים ואל תמתחו ביקורת על אף רעיון שעולה. חשוב לעשות זאת בפרטיות, ללא אנרגיה ומשוב שליליים לאורך כל התהליך. ייתכן שהתהליך יניב מאה רעיונות איומים, אבל אני מבטיחה לכם שמתוכם, יימצא רעיון טוב, או שניים. נוסף על כך, ככל שתעשו את התרגיל, כך תשתפרו.

אין צורך להיות אדם בעל חשיבה יצירתית בכדי לחשוב מחוץ לקופסא. אתם צריכים רק לעשות יותר פעילויות שיגרו את החשיבה היצירתית. גם האנשים היצירתיים ביותר זקוקים לעזרה כדי למצוא השראה.

עוד רעיונות לחשיבה יצרתית בעבודה 

מה מעורר אצלכם את החשיבה היצירתית?

שתפו אותי ואחרים.

 

 

 

חזרה לרשימת מאמרים

הצטרפו בחינם! לאלפים שכבר קוראים פעם בשבוע את הניוזלטר של שירן רז

 


 

*ניתן להסיר בכל עת

להרשמה לניוזלטר של שירן רז