חזרה לרשימת מאמרים
פורסם על ידי: שירן רז קטגוריה אסטרטגיה רגשית תגובות: 0 תאריך פרסום:23/12/2017

כיצד ניתן להישאר אופטימיים גם בזמנים קשים?

6 דרכים להישאר אופטימיים גם בזמנים קשים 

1. תדמיינו איך אתם רוצים שהעתיד שלכם ייראה

לפני שאתם נבהלים מההנחיה של – "לדמיין", אסביר רגע משהו חשוב:

הרי, לרובנו אין מושג מה אנחנו רוצים להיות, אולי אפילו ידענו בעבר ועכשיו הדרך שוב פעם מעורפלת אבל יש בתוכנו הרגשה שמציקה על כך שאנחנו לא יודעים מה בא לנו להיות עכשיו ואולי אף בעתיד.

מכיוון שזה "קשה מדי" להבין מה אנחנו באמת רוצים, ולפעמים צריך תקופת חיים שלמה או חוויות קיצוניות בשביל להפנים את הדבר הזה שאנו רוצים להיות, אנחנו ממשיכים להסתובב אחרי הזנב של עצמנו.

האם זה הגיוני? לא באמת, אבל אנחנו ממשיכים לעשות את זה בכל מקרה. כשיש לנו חזון נקי, הכוונה לתמונה בהירה לגבי עצמנו בעוד זמן מסויים בעתיד, אותה תמונה חיה מעוררת בנו מוטיבציה והתרגשות לגרום לדברים לקרות, היא המניעה וזו שעוזרת לנו לעבור דרך מכשולים כשהם מגיעים.

אנשים חדורי מוטיבציה הם כאלו עם חזון שפשוט ימשיכו קדימה, בהסתערות גם אם הדרך קשה ולא ברורה.

הצטרפו בחינם! לאלפים שכבר קוראים פעם בשבוע את הניוזלטר של שירן רז

ניתן להסיר בכל עת

איך בונים חזון בדרך יצירתית?

 2. תתמודדו עם הפחדים שלכם מהעבר

כשאנחנו מתמודדים עם ה"לא נודע" שהעתיד טומן בתוכו ביחד עם האינסקטינט הבסיסי שלנו להרגיש בטוחים ובשליטה, אנחנו בעצם מרחיקים את עצמנו אחורה. אנחנו צריכים להבין שאנחנו לא יכולים לשלוט בעתיד שלנו, אבל אנחנו כן יכולים לשלוט במחשבות שלנו.

נכון שזה עלול להשמע קלישאה, אך במבחן המציאות ככל שאנו נשאף לשלוט בכל הקורה סביבנו כך אנו הופכים להיות פגיעים יותר.

אחת הדרכים הטובות לחיות חיים אופטימים היא לשחרר את חוויות העבר – הפעולה היא כמו כפתור רוחני. זה לא יכול לשנות את מה שקרה, אבל זה יכול למחוק את כוח האירועים כדי למנוע פגיעה שעלולה להתרחש בעתיד.

עד שלא תשלימו עם מה שקרה בעבר, זה ימשיך לעצב את העתיד שלכם. זו עובדה.

3. תאמן את המחשבות שלך   

למחשבות שלנו יש השפעה מאוד חזקה וישירה על השקפת העולם שלנו. לדבר עם עצמך ועם אחרים על מה שאתה לא יכול להיות, יכול להיות כמו נבואה שמגשימה את עצמה. חשוב למקד את המחשבות למקומות הנכונים,  ובכך המיקוד יסיט את כל המשאבים ליצירת המציאות.

אם תתמקדו על מחלות/בגידות/עוני/כשלון כנראה שהם יגיעו.. תחשבו חיובי.

אם אתה מתמקד במיוחד בכישלונות זה יהיה כמעט בלתי אפשרי בשבילך ליצור ניצחונות. תתחיל לחשוב על ההווה, ועל הדברים שקורים עכשיו. אל תלחיץ את עצמך עם מחשבות על העתיד ומחשבות של "מה אם". מיקוד! תתחיל ליצור הצלחות, גם אם הן הקטנות ביותר ובכך תחזק את המחשבות בדברים חיוביים שיעזרו לך להתקדם גם כשקשה וגם לא כשלא נראה שמשהו מתקדם.

4 דרכים איך להישאר ממוקדים

4. פרופורציה- תסתכלו על הבעיה כמו שהיא! לא פחות ולא יותר

כשאנחנו מרגישים עמוסים רגשית, אנחנו יוצאים מנקודת הנחה שמחר יהיה אפילו יותר מהיום. אנחנו נוטים לחיות בעתיד בזמן שאנחנו מתעלמים ממה שקורה לנו בהווה.

תישארו בהווה! תסתכלו ותספרו לעצמכם את הסיטואציה כמו שהיא. אל תוסיפו פרטים ותהפכו את זה למשהו יותר גדול ממה שזה ואל תפחיתו מהמשמעות.

לראות במימדים הנכונים, את האירוע שקרה לכם, את מה שאמרתם, או את המצב שנכנסתם אליו. בלי הלקאות עצמיות, בלי הבטחות מיותרות של מה יהיה אם הכל ישתנה בעתיד, תתמקדו בהווה ותפעלו לפי האמת שלכם. לרוב, אנחנו יוצאים מפרופורציות, כי אנחנו מקטינים את מי שאנחנו מול האירוע החיצוני וחושבים על הרע מכל שיכול להגיע.

ותשאלו את עצמכם – איזו פעולה אתם יכולים לנקוט כדי ליצור סוף שמח?! כי תמיד יש מה לעשות ותמיד אפשר למצוא פתרון לכל דבר שיגיע בדרך.

אם משהו קורה ממש עכשיו יש לכך סיבה, כמעט הכל הפיך, ובמרחק זמן (אפילו של יום) דברים יכולים להשתנות. החיים דינאמיים וכך גם האירועים והתחושות שלכם.

5.  תעסוקה! 

להעסיק את עצמנו ולעשות כל דבר שגורם לנו לצאת מהמחשבות של עצמנו זהו דבר הכרחי וחשוב.

צאו החוצה, תתנסו בכל דבר שאתם רוצים, רכיבה על סוסים, חדר כושר, חברים, ציור, ריקוד, תיפוף, מדיטציה, תקשיבו להרצאות בתחומי פיתוח המודעות או בתחום שאתם אוהבים, לכו לתערוכות, תשתתפו בפרויקט התנדבות, הרשימה ארוכה…כאשר אתם יוצאים לעולם, משהו טוב מתחיל לקרות לכם, ודרך החוויות אתם מבינים מה אתם אוהבים ומה לא, מכירים אנשים חדשים.

פשוט תמשיכו קדימה, עם ראש מורם, אמונה ובעיקר עם כמה שיותר אופטימיות. אני בטוחה שהכל בסוף יעבוד אפילו טוב יותר משתכננו!

"גם הלילה הכי חשוך בסוף יסתיים ואחריו תזרח השמש"

6. מדיטציה

מדיטציה זו טכניקה המתאימה לאנשים אשר נמצאים בתקופת חיים עמוסה רגשית, לאנשים אשר שקועים במטלות חיי היום יום והיא אף מתאימה לאנשים שנמצאים בתקופות יותר רגועות. בקיצור, היא מומלצת מאוד.

מטרת המדיטציה היא להביא אותנו לעומק הבנה ומשמעות של המציאות הקיימת וגם מאפשרת לגוף להיות במצב בו הוא יכול לרפא את עצמו ביתר קלות, אני מניחה כי כולנו רוצים בכך.

איך מתחילים לעשות מדיטציה – 10 דקות ביום

חזרה לרשימת מאמרים

הצטרפו בחינם! לאלפים שכבר קוראים פעם בשבוע את הניוזלטר של שירן רז

 


 

*ניתן להסיר בכל עת

להרשמה לניוזלטר של שירן רז