עסקים ויזמות

5 דרכים כיצד להשתמש בכוחן של מילים שיווקיות לעסק שלכם

לכתוב על עסק, בחירת מילים בעסק
Words have power

כשמישהו רוצה לגלות פרטים עלינו ועל העסק אותו אנו מנהלים, אחד הגורמים שיתרמו להתרשמות הראשונית הוא המילים בהם אנו משתמשים. אנשים יסתכלו באתר האינטרנט שלנו ויחפשו את השם שלנו, או את שם העסק שלנו למידע נוסף.

בעולם יצירתי שכזה, עסק מכוון לעודד אנשים להצטרף אליו ולהפיק את המירב מהשירותים המוצעים להם. לכן, אם אנשים קוראים את המילים הללו שוב ושוב, והן אינן יוצרות חיבור מצד הלקוח או מצד העמיתים העסקיים, תיווצר בעיה.

אז כיצד ניתן בכל זאת להשתמש בכוחן של מילים אשר ישפיעו על העסק שאנו מנהלים?

להלן 5 דרכים:

1. משיכת לידים

מדובר בפעולה שונה מעט ממשיכת לקוחות, שהיא השלב הבא. לידים הם אנשים שפנו מכיוון שהתעוררה בהן סקרנות. לאחר שקראו אודות העסק שלכם, קרוב לודאי שיהיו מעוניינים למלא את טופס ההסכמה לקבלת מידע במייל.

לידים מהווים נקודת זינוק לעסקים. האנשים הללו יקראו את המילים שאתם, כתבתם, או שנכתבו על ידי מי שכותב את התכנים עבור העסק שלכם. הם ירצו לדעת עוד אודותיכם ומוכנים לקחת סיכון קטן בכך שימסרו את כתובת המייל שלכם.

כל ליד המגיע אליכם יכול בהחלט להכניס מידה רבה של תקווה ואנרגיות. הליד יוצר מעין סינרגיה, ותופתעו כמה לידים יכולים לענות ולומר שהתרשמו מתיאור העסק שלכם.

2. משיכת לקוחות נוספים

קראו את המילים שכתבתם לגבי העסק שלכם. האם מדובר במילים מעודדות, עוצמתיות ובעלות השפעה? אם כן, אתם תצליחו בכך למשוך לקוחות נוספים. אני יודעת שזה נשמע אולי מוזר, אבל אנשים אכן יקחו את הזמן כדי לקרוא ולהבין בדיוק מה אתם מציעים.

המילים הכתובות עוזרות גם לספק ללקוח תוכן רציף לקריאה, לתת להם טיפים ועצות, שיכולים להעניק להם מוטיבציה על בסיס קבוע. כאשר הם יבינו מה אתם מציעים וכיצד אתם מציגים זאת, או אז הלקוחות הללו ירצו לקרוא עוד אודותיכם.

מבלי שתאמרו זאת ישירות, הם יימשכו לשירותים שאתם מציעים. למילים יש משקל, ויש לברור אותן בקפידה, ולעדכן באופן קבוע.

"בקשו מהלקוחות שלכם להיות חלק מהפתרון, ואל תראו בהם חלק מהבעיה"

אלן וייס

3. עדכון הלקוחות באופן שוטף

אם אתם מצליחים לשמור על שטף ורצף בעבודה באמצעות הזרמת תכנים רציפה, הרי שהלקוחות שלכם יקבלו מידע ועדכונים. לא כדאי שתשאירו את הלקוחות שלכם באפלה לגבי שדרוגים, שירותים או מבצעים מיוחדים, או סדנאות.

כתיבה עוצמתית, ביטוי ברור ויעיל של הצרכים ושל "נקודות התורפה" שלהם יעזור לכם לשמור עליהם. בעולם המונע על ידי מדיה חברתית ואינטרנט, יש חשיבות לכל העלאה לאויר של רשומת בלוג חדשה ו/או פרסום מידע חדש בפלטפורמות החברתיות שלכם.

מידע ועדכונים שוטפים גורם ללקוחות להרגיש שהם חלק מהמשפחה, ולא מנותקים. וכל זה, בזכות כוחן של המילים.

4. הרתעת אנשים

מובן בהחלט שתרצו להשאיר רושם חזק על אלו המבקרים בפלטפורמות החברתיות שלכם, בין אם זה אתר האינטרנט שלכם, חשבון הפייסבוק, טוויטר, או לינקדאין. ואולם, כתיבת והעלאת תכנים בלי הבחנה ירתיע וירחיק אנשים.

במובן מסויים, אולי לא אכפת לכם, כי אתם לא מנסים "להציל את העולם". כל מה שאתם רוצים הוא לברור את אלה שירצו לעשות איתכם עסקים, מאלו שלא, אבל, יש לכך השלכה נוספת – אחרים יראו מה נכתב עליכם או על החברה שלכם, וישפטו אתכם מיד. אותם אנשים עלולים לספר אודותיכם לחבריהם או לעמיתים עסקיים, ובכך יכתימו את עבודתכם הקשה ואת המאמץ שאתם משקיעים.

הזהרו במה שאתם כותבים, ואולי תמנעו מלהרתיע אנשים רבים כל כך. לא תצליחו להגיע אל כל העולם ולגרום לכולם ליצור איתכם קשרי עבודה.

5. לעורר את התיאבון ולהשאיר טעם של עוד

לדוגמא, אתם צופים בתוכנית טלוויזיה, ובאותו שבוע מסתיים הפרק באופן מותח. מתחילות השאלות כמו: "האם א' יחזור לב'?", "האם ג' יאבד את חברו הטוב ביותר?" ושאלות כאלה ואחרות גורמות לכם לחכות לפרק הבא שישודר בשבוע שלאחר מכן. כתוצאה מכך, הצופים נשארים עם טעם של עוד.

אמנם המילים האלה אינן כתובות, אלא דיבור שמתועד בוידאו, אך הם מעבירים משמעות שחשובה לצורך שיחה זו. תמיד כדאי להשאיר ללקוחות רצון לקבל עוד, בין אם מדובר בשירותים נוספים, אפשרות לרכוש מוצר משודרג, או נלווה, או גירוי מעורר סקרנות לקראת רשומת הבלוג הקרובה, כך שהם יחכו למה שיגיע. התנהלות כזו תשמור על חיבור בין העסק ובין מעגל הלקוחות שלו.

המילים בהם אתם נוקטים בנוגע לעסק שלכם יכול להחזיר את הלקוחות אליכם, פעם אחר פעם. טפחו ושמרו את הרצון לעבוד איתכם, והלקוחות יחזרו, פעם ועוד פעם.

"אנשים עשירים רק במידה שהם נותנים. מי שנותן שירות נהדר, זוכה לתמורה נהדרת"

אלברט הבארד

Elbert Hubbard

 

מקווה שתמצאו בחמשת טיפים אלו כלי יעיל לכתיבה. חשוב לזכור כי כתיבה באינטרנט השפעה עצומה לכן חשוב שתיעשה בצורה נכונה. למילים יש כוח לרומם, לבנות, או להרוס. הן גם יכולות לגרום לעסק שלכם להמריא, או אפילו לגרום לו להתרסק.

עניין של בחירה.

כבר נרשמתם לאירוע הבא שלי?
 
כבר נרשמתם לאירוע הבא שלי?