חזרה לרשימת מאמרים
פורסם על ידי: שירן רז קטגוריה מערכות יחסים תגובות: 0 תאריך פרסום:11/02/2018

כמה באמת ההורים שלכם השפיעו עליכם?

כל מי שרואיין למקום עבודה או עבר איזה תהליך רגשי בטח נתקל בנושא: השפעת ההורים שלו עליו גם כאדם בוגר.

מה באמת לקחתם מההורים שלכם, על מה אתם מודים ומה הייתם רוצים לשנות?

כל מי שיש לו ילדים בטח חווה את התחושה הזו שאחד מההורים שלו פתאום מדבר מתוכו (השתלטות פנימית לא רצונית שכזו), פשוט מוצאים את עצמנו מתנהגים בדיוק כמוהם.

בטוחה שיש גם כאלו שמקבלים תחושות קשות רק מהמחשבה שאתם דומים למישהו מההורים שלכם, תכונות או התנהגות שאנו לא מעריכים ולא מוכנים לאמץ בחיינו הבוגרים, לא רוצים להיות כמותם.

ההורים משפיעים עלינו בצורות שונות חלק אנחנו מודעים וחלק לא, ולעיתים לא רחוקות אני נתקלת באנשים בוגרים שעוד כועסים ומאשימים את הוריהם על מצבם היום. יש גם כאלו שהוריהם עזבו את העולם והם עדיין נושאים מטען רגשי חי ונושם שתוקף ברגעים מסויימים, גם לא פעם אנשים עוברים תהליך מדהים שלמדו לקבל את הוריהם רגע לפני שהיה מאוחר מידי, תהליך מבורך לכולם.

הצטרפו בחינם! לאלפים שכבר קוראים פעם בשבוע את הניוזלטר של שירן רז

ניתן להסיר בכל עת

בהיבט הרוחני הרי אנחנו בכלל אלו שבחרנו אותם בכדי ללמוד טוב יותר את עצמנו ולאלץ את עצמנו לממש את הייעוד שלנו בשלמות.. או לפחות קרוב לשם.

כך או אחרת השפעת ההורים עלינו הוא עניין מורכב אך קיים נמצא וממשיך להשפיע כל הזמן, אלא אם אנחנו מודעים אליו ומחליטים למצוא את עצמנו, מחדש.

מה שאומר לקחת מה שטוב ולהשאיר מאחור את מה שלא הכוונה לרתום ולאמץ את כל מה שמשרת את ההתפתחות שלנו ולשחרר את מה שכבר לא עוזר ואפילו מזיק.

ילדים שעברו התעללות מינית, פיסית או גדלו ברמת חיים נמוכה מאוד או ילדים להורים שעבדו הרבה שעות ולא היו בבית או ילדים להוריםמכורים לסמים/אלכוהול או הורים ״קרים״ מבחינה רגשית, הורים שמרוכזים בעצמם, חרדתיים, שתלטניים, ללא ספק גרמו לילדים

חזרה לרשימת מאמרים

הצטרפו בחינם! לאלפים שכבר קוראים פעם בשבוע את הניוזלטר של שירן רז

 


 

*ניתן להסיר בכל עת

להרשמה לניוזלטר של שירן רז