חזרה לרשימת מאמרים
פורסם על ידי: שירן רז קטגוריה אסטרטגיה רגשית, יזמות, מערכות יחסים, עסקים תגובות: 0 תאריך פרסום:14/07/2015

ההבדל בין פחד מכישלון לפחד מהצלחה

פחד מכישלון הוא אינו פחד מההצלחה, גם אם נראים דומים ואף מרגישים כמעט אותו הדבר, במציאות המניעים שלהם שונים. כדאי לשים לב להבדל ביניהם מכיוון שהדרך לשחרר את אותו הפחד, שונה.

רצון מאוד חשוב להתפתחות שלנו, מדובר ברצון אמתי, אותנטי, כזה המתאים לאישיות שלנו ברבדים הכי כנים ומדויקים.
ואחרי הרצון מגיעה ההתמדה! כי זיהוי הרצון לבדו אינו עוזר בהשגתו, יש צורך בהתמודדות יומיומית, התמדה בהפיכת הרצון למציאות חייהם.

אך בכדי לזהות את אותו רצון זוהר ומנצנץ, אנו חייבים לאזור אומץ ולסלק את הפחד, אחרת ננוע במעגלים אינסופיים ללא הגעה ליעד. אתמקד בשני סוגי פחדים, האחד פחד מההצלחה והשני פחד מכישלון.

1.הפחד מכישלון

הפחד מכישלון נובע מחוויות עבר לא טובות, טראומה או חוויות שליליות שחזרו על עצמן, אם בתקופת הבית ספר לא הצלחתם בלימודים, יושרש אצלכם פחד מכישלון בתחום הלימודים, אם ניסיתם כמה מערכות יחסים והם נגמרו בשיברון לב גדול יהיה לכם פחד מכישלון במערכות יחסים וכך הלאה. במקרה שכזה צריך להתחיל לייצר הצלחות קטנות, צעד אחרי צעד לפרום את הפחד. לשלב תרגילים המשחררים את הרגש, ספורט, מדיטציות ואפילו תזונה בריאה עוזרת בחשיבה נקייה יותר.

הפחד מכישלון גורם לנו למחשבות בלתי פוסקות, ומפתח מערכת תירוצים שלמה – למה עדיף לא לנוע קדימה? הפחד פשוט עוצר את התנועה שלכם. 

ייתכן ויעניין אותך >>> האם יש לכם הרס עצמי?

2. הפחד מהצלחה

את הפחד מהצלחה אפשר לתאר קצת אחרת, אתם עושים מסלול ואפילו מצליחים בו, אך אינכם מסוגלים לשבור ולנפץ תקרת זכוכית שאתם בעצמכם שמתם.

הפחד מהצלחה לא חייב להיות מבוסס על כישלונות העבר, אלא על אי ידיעה אי אמונה, שאתם מסוגלים ליותר.

אותה הצלחה תגרום לכם להגיע לאזורים חדשים בעצמכם ומול הסביבה, אור הזרקורים יופנה אליכם ואולי זה אף ידרוש ממכם עוד אחריות או שינויים הנדרשים מהסטנדרטים החדשים שהגעתם אליהם.

פחד מהצלחה הוא סוג של סירוב פנימי להאמין שאתם מצליחים וראויים!

המשיכו לנסות, לחקור, למתוח את עצמכם מעבר לגבולות המוכרים, תהינו מהעובדה שאתם יכולים כל הזמן להפתיע את עצמכם לטובה. אפשר לגדול תמיד, והגדילה הזו אם היא מתרחשת, תדעו לנהל אותה בחוכמה. סמכו על עצמכם והאמינו שהפחד מההצלחה הוא רק מיסוך מהדבר הבא, הטוב יותר.

לסיכום,  פחד מכישלון ופחד מהצלחה קטלניים באותה המידה. 

לאורך זמן אלו שמפחדים מהצלחה, מדכאים את עצמם ונשארים יותר מידי זמן באותו המקום, שבסופו של דבר לא מטעין אותם יותר. התשוקה אובדת להם.

ולאלו אשר מפחדים מכישלון: החרדה, חוסר הביטחון והתסכול מתגברים והופכים אותם להיות פחות שמחים.

זה הזמן לפוגג את הפחדים ולנוע קדימה.

 

הפחד להיות חופשי

אנשים עושים את מה שהם רוצים ולא מה שאנחנו אומרים להם לעשות,

מה שגורם באופן טבעי לכל מערכת יחסית להיות משתנה ולא קבועה, גם אם נשקיע את כל כולנו, תמיד הצד השני לא יהיה מסופק לגמרי.

אין בזה טוב או רע, זה פשוט טבע האדם, יש מכנה משותף בין כולנו מאז ומתמיד וכך זה גם יישאר 🤔

מערכת יחסים צריכה ג׳ינגול תמידי, ותשומת לב. לכן יש אנשים המעדיפים לא להיות בזוגיות ולהתמסר לרוחניות (לאלוהות) כי הוא תמיד יהיה שם בשבילם,

ללא צורך להשקיע זמן ואנרגיות וכך האושר שלהם אינו תלוי במי נמצא סביבם או איתם 😇

יש כאלו המנסים לשנות את האנשים סביבם וכשזה לא מצליח הם מענישים אותם בכל מיני דרכים, מה שקורה בסופו של דבר שהם מענישים את עצמם.

כי הסיפוק הוא זמני והתחושות השליליות חוזרות 👎

אם אנחנו מרגישים שאיבדנו את עצמנו במערכת יחסים מסוימת, ראו זאת כסימן מצוין לעצור ולהתבונן בתוככם במקום להגיב.

זו הזדמנות נפלאה למצוא נתיב חדש שבו תרגישו טוב מבלי הזדקקות למשהו/מישהו/דבר אחר.

זה הזמן לבחור אם אתם רואים חופש או שיעבוד כערך עליון, מערכות יחסים יכולות להיבנות ולפרוח רק מתוך חופש פנימי ולא ממצב תלותי כי אז כל זעזוע חיצוני יפיל אתכם מטה.

אנשים מפחדים להיות חופשיים באמת ללא שום תלות או הימצאות או חיבור ל״דברים״ ואנשים. החופש גורם להם סבל.🏃🏃‍♀🏃‍♂

כי הם מרגישים בדידות, כמו להיות לבד בהרים בלי אף אדם סביבם. חופש גורם לרבים להרגיש בדידות. לכן הם במרוץ להיות משועבדים/ תלותיים באחרים.

אנשים שמצליחים לחוות חופש אמתי יש בהם כח ומידה מסוימת של שיגעון! 🤪

הפרדוקס הוא שאנחנו תמיד לבד. אתם לבד בתוך הגוף שלכם. אין שם מקום לאף אחר מלבד אתם. אף אחד לא יכול לפלוש לתוככם. אתם לבד אך לא בודדים.

לדעת לחיות בלבדות ולהיות בה בשמחה תייצר מערכות יחסים מופלאות. 👩‍❤️‍💋‍👩

בין אם נאהב את זה או לא- אנחנו לבד בתוך הגוף שלנו וברגע שנאהב ונקבל את הנוכחות הזו שלנו עם עצמנו כל העולם סביבנו לפתע יהפוך להיות הרבה יותר טוב ואוהב.

אהבה ושינוי מוקרן מבפנים החוצה. מגיע לכולם חיים מדהימים שכאלו 🌱❤️🌻

חזרה לרשימת מאמרים
חנות