חזרה לרשימת מאמרים
פורסם על ידי: שירן רז קטגוריה אסטרטגיה רגשית תגובות: 0 תאריך פרסום:28/01/2017

13 סיבות למה לא כדאי לכם לוותר

האם אי פעם חשבתם לוותר? הרי, אם זה היה קל כפי שציפיתם שיהיה, כולם היו מוותרים. ישנה דרך להמשיך ולא להרים ידיים, חלק כבר עברו אותה. בטוחה ש 13 הטיפים להלן יעזרו לשנות את דעתכם ולהמשיך בכל הכח.

1.אסור לכם לוותר כי אתם חושבים שקשה לכם

קושי אינו סיבה להרים ידיים. לא תדעו לאילו הישגים הייתם יכולים להגיע אם מראש החלטתם שתכשלו. הירידה מההר קלה יותר מהטיפוס עליו, אבל הנוף מלמעלה נראה יפה יותר מכפי שהוא נראה למרגלותיו. אם היעד יפה, אל  תתנו למסע לעורר בכם דאגות וחששות.

2.אסור לוותר על מה שאתם אוהבים

אם וויתרתם, כנראה שמעולם לא התאהבתם באמת במה שעשיתם. יש משפט שאומר- תמצאו משהו שאתם אוהבים ותהיו מוכנים למות עבורו. זה בערך התחושה שמלווה אותנו כאשר עוסקים במשהו שמבעיר אותנו מבפנים, כשאתם אוהבים באמת אתם לא תוותרו. תתאהבו.

3.אסור להרים ידיים מפני שהסובבים אתכם אינם מאמינים בעשיה שלכם

נכון, כל אחד יכול לוותר. זהו אכן אחד הדברים שהכי קל לעשות. אבל, אינכם יכולים לוותר מפני שאיש אינו מאמין במה שאתם עושים.  האדם שצריך להאמין יותר מכולם במה שאתם עושים, הוא אתם. אם עשיתם דברים שיוגדרו על ידי אחרים כ”מטורפים”, כנראה עוד צפויים לכם מעשים ותוצאות מדהימים.

כל רעיון חדש בעולם תמיד בלתי אפשרי, אבל האמת היא כזאת: “דבר בלתי אפשרי הוא כזה שאיש לא עשה עדיין, עד שמישהו עושה זאת”. האדם הראשון שיעשה את הבלתי אפשרי יכול להיות אתם. האם השימוש בטלפון או בגאדג’טים האלקטרוניים על מנת לקבל ולהעביר מידע אינו מדהים?

הצטרפו בחינם! לאלפים שכבר קוראים פעם בשבוע את הניוזלטר של שירן רז

ניתן להסיר בכל עת

האם ידעתם ש”האדם הראשון שחשב על שליחת מסרים ללא חפצים מוחשיים כגון נייר ועט, נקשר ונלקח לאשפוז פסיכיאטרי”? חבריו חשבו שהוא משוגע וזקוק לטיפול רפואי, למרות שהוא היה בסדר גמור. הוא פשוט היה בתחום “האינטליגנציה האינסופית”.

4.אסור לוותר כי איש אינו מאמין בכם

תחיו עם התחושה כי האדם המדהים ביותר על פני האדמה הוא אתם! לא משנה מאיפה אתם באים והיכן הייתם. להיות אתם בעולם שמנסה ללא הפסקה לעצב אנשים לפי רצונו ובחירתו היא העוצמה הגדולה ביותר. לאמונה בעצמכם יש הרבה יותר ערך מהאמונה של העולם כולו בך. זכרו כי “הטבע מציב אתגרים בפני אלו שרוצים להגיע לגדולות, ורק מעטים עומדים בהם”.

אתם ודאי תוהים במה המבחנים הללו כרוכים (הטלת ספק בעצמכם וביקורת מהסובבים אתכם). אם תוכלו להתגבר על כל זה, העולם כולו בידיכם. ייתכן כי רק אדם אחד יאמין בכם, וזה בסדר גמור, גם אם האדם הזה הוא אתם.

חישבו על עצמכם כאדם שיזכה בפרסים השווים ביותר. כאדם שייצור את הדברים המדהימים ביותר. כאדם שיגיע הכי גבוה.

5.אסור לוותר כשדברים משתבשים

דברים שקורים לכם רק שוברים את ה”אני” הישן, ובונה את ה”אני” החדש. אתם אלו שתבחרו אם לשקוע בדכאון כשהדברים משתבשים, או לא לאפשר לאותו שיבוש לדכא אתכם. יש לראות בכל סיטואציה הזדמנות כהזדמנות להפוך מי שתמיד התכוונתם להיות. אל תתנו לאותם דברים למרר, אלא לשפר.

בני אדם נופלים, ומה שחשוב הוא אם הם קמים מהנפילה או לא. אין כל רע בנפילה כשלעצמה, כי מה שחשוב אל תקומו כאשר נשארתם אותו הדבר, אלא תקומו מהנפילה כאנשים שונים, טובים יותר.

6.אסור לוותר בגלל פחד מכשלון

הפחד מהכשלון גם הוא לא אמור לדכא אתכם. אפשרו לאושר שבהצלחה לעורר בכם השראה. העולם תמיד יחגוג הישגים, אך לא כשלונות. אדם שמעולם לא נכשל, ודאי טרם ניסה דברים חדשים. העולם לעולם לא יחגוג את הכשלונות שלך, אלא רק את ההצלחות. באופן טבעי, העולם ישכח עד מהרה את מליון השגיאות שעשיתם, ויזכור רק את ההישגים שלכם. מה שהופך אנשים לגדולים הוא שהם עושים דברים שאיש לא עשה לפניהם.

7.אסור לוותר מפני שאין לכם כח

ייתכן שהתכוונתם לעשות משהו ונוכחתם לדעת שדרוש לכם כח, או דרושה לכם סמכות. אמרתם לעצמכם שקולותיהם של החלשים לעולם אינם נשמעים. זהו אינו אלא שקר, ואנחנו נוטים שלקר לעצמנו. “הכח לא יזמן לכם דברים גדולים. הדברים הגדולים הם אלו שיעניקו לכם כח”.

כח אין פירושו שליטה, אלא התוויית הנתיב. ישנם גיבורים רבים שלא זכו לתהילה. ייתכן שההסטוריה אינה זוכרת אותם, אך הם דממו ומתו למען החופש שלנו.

ארה”ב כמדינה בנויה על יסודות איתנים (דמם ועצמותיהם של הגיבורים שלא זכו לתהילה). אם דרוש לכם כח, הדרך אליו לא תעניק לכם אותו, אבל השאיפה ליצירה גדולה תיתן בידיכם את הכח.

8.אסור לוותר כי הרצונות לא התגשמו

אסור לכם לוותר על רצונות. יש רצונות שגורמים לאנשים לשקוע, אך אלו רצונות לא נכונים הקשורים לחומר ולכח. רצון אמיתי הוא רצון לעשיה גדולה. רצון טהור להשפיע ולשנות. אל תאפשרו לרצון הלא נכון להוריד אתכם למטה. תבררו מה מניע אתכם.

9.אסור לכם לוותר כי מישהו ניבא לכם גורל רע

לעיתים קרובות, אנו שומעים אנשים שאומרים שלא יצליחו בדבר מסויים, שמישהו אמר להם שהדבר אותו הם רוצים אינו מתאים להם. הגורל לעולם אינו קורה לכם בדיוק כפי שנבאו אותו, אלא משהו שאתה יוצר מתוך התגברות על כל הקשיים וההתקדמות הלאה. כל בוקר אתם משנים מחדש את מי שאתם ואת המטרות שלכם.

אם אי פעם אבדתם את הכח להמשיך ולהתקדם, הרי שגורלכם נחרץ. אנו מעצבים את גורלנו, הוא לא מתעצב מעצמו.

10.אסור לכם לוותר כי הפסדתם

אנשים מנצחים הם מפסידים שמעולם לא הרימו ידיים. ככל שאתם מאבדים יותר בחומר, כך יש בידיך פחות חומר ויותר רצון לנצח ולהתגבר.

הפסד, או אובדן, אינם תירוץ לוותר. עליכם לאבד משהו, כדי לזכות במשהו אחר תחתיו, בין אם בחומר ובין אם במאמץ. אם אינכם מוכנים לאבד משהו, או אז תאבדו הכל.

עליכם לדעת שאין דבר כזה “לוותר על משהו תמורת שום דבר”. לצד כל הישג גדול, יש גם מחיר. אם אינכם מוכנים לשלם את המחיר, סיכוייכם להצליח קלושים.

11.אסור לוותר משום שתהליך נמשך זמן רב מדי

האם תהיתם אי פעם מדוע השעה החשוכה ביותר בלילה היא אות לכך שהשחר עומד לעלות? אותו הרגע שבו אתם רוצים לוותר, הוא הרגע שבו אתם קרובים לסוף. זהו מבחן שבו הטבע מעמיד אותנו כדי לבדוק מי נחוש באמת.

כאשר ה”השדון” בתוככם מדבר, ואתם מרגישים שאינכם יכולים להמשיך, תענו לו כך: “התקדמתי יותר מדי  מכדי לחזור את כל הדרך”. תמיד תוכלו לוותר, אבל למה דווקא עכשיו?

12.אסור לוותר רק בגלל האפשרות שתכשלו

מישהו אי פעם אמר שלעולם לא תכשלו? הגיע הזמן שתשמעו זאת עכשיו: אתם תכשלו אלפי פעמים, עד שתדעו איך לפעול נכון. האם מישהו אי פעם אמר לכם שלא תצליחו לעולם? אתם תצליחו למרות זאת, ברגע שתפעלו נכון.

ישנן שתי אפשרויות, כשלון, או הצלחה. אתם אלו שבוחרים מה יקרה. אם אתם מאמינים באפשרויות של ההצלחה, אז תצליחו. אינכם נופלים מפני שנכשלתם. אתם נכשלים כי נפלתם וישנה תמיד האפשרות שתקומו ותתאוששו. הצלחה אחת בלבד שקולה כנגד מליון כשלונות.

13.אסור לוותר כי הדברים נראים מעורפלים

ישנם מצבים המעמידים אותנו במבחנים נפשיים. על פי הרוב, כאשר דברים מסורבלים או מעורפלים, אנחנו לא אמורים לשנוא אותם. אלו הם הרגעים בהם עלינו לנצל בחוכמה את כוחות הנפש שלנו, ולא להרים ידיים. לעצור רגע ולתת לתמונה להתבהר מחדש. לעיתים צריך גם לעצור ולתת לטבע להתערב.

פשוט מאוד: לעולם אל תוותרו!

 

 

חזרה לרשימת מאמרים