חזרה לרשימת מאמרים
פורסם על ידי: שירן רז קטגוריה מערכות יחסים תגובות: 0 תאריך פרסום:15/03/2017

מי הציץ עליכם ומה זה אומר עליו?

“הצצה” לעולמם של אנשים שאנו מכירים בקושי או זרים לחלוטין, חיונית אך גם מסוכנת…

מצד אחד ההצצה בחוויות ובהתנסויות שלהם מרחיבה את אופקי המחשבה וההרגשה שלנו…ואין קל יותר מלהציץ בעולמם של אנשים אחרים בעידן שבו החיים הוירטואלים מציפים אותנו, ההצצה יכולה להיות גם בעולם פיסי כאשר נדמה לנו שיש לאחרים משהו יותר מעניין, יפה, שווה, מצליח ונוצץ… אנו יכולים אף לחוות אליהם אמפתיה – שזו דרך אגב יכולת מופלאה!

כל עוד היא לא מכרסמת בנו.. ת’כלס הזדהות עם סגנון חיים אחר יכול להיות אחלה של דבר.. המשיכה הזו לבדוק עוד ועוד מה קורה בעולם של מישהו אחר, מבלי לדעת מה העולם שלנו, יכול להיגרר למצב שבו  אנחנו מאמצים לעצמנו את עולמם של אחרים ומשרישים את עצמנו בדרך לא טבעית  בעולם שהוא בכלל לא שלנו..

בעצם מנסים להיות משהו שאנחנו לא.. כל אחד מאיתנו  צריך לזהות היטב את “עולמו” – מה מעניין אותו ומה מרגש אותו מהם כישוריו המיוחדים לאיזה קונפליקטים  וניסיונות הוא שייך- ולשמור את ההתמקדות בעולם שלו. כי לאמץ עולם שהוא לא שלנו מותיר אותנו “קרחים משני הצדדים”… להתמקד ולפתח את מי שאנחנו פותח עבורנו מסלול הרבה יותר בטוח, מוצלח ומעשיר.. תציצו בעולמם של אחרים, אך תשרישו את עצמכם במקום הכי אותנטי שזה – אתם על כל המכלול.

קִנְאַת סוֹפְרִים תַּרְבֶּה חָכְמָה

הצטרפו בחינם! לאלפים שכבר קוראים פעם בשבוע את הניוזלטר של שירן רז

ניתן להסיר בכל עת
חזרה לרשימת מאמרים

רוצים להתעדכן בעוד תכנים, הרשמו לניולזטר ותקבלו עדכונים לפני כולם.

ניתן להסיר בכל רגע*ניתן להסיר בכל עת

להרשמה לניוזלטר של שירן רז