חזרה לרשימת מאמרים
איך למצוא זמן לפיתוח עסקי
פורסם על ידי: שירן רז קטגוריה יזמות, עסקים תגובות: 0 תאריך פרסום:28/08/2019

3 צעדים מיידים כיצד לפנות זמן לחשיבה בעסק ובקריירה

כל מי שמנהל עסק או קריירה מבין כי הדרישות הנגזרות מכך עשויות למשוך את תשומת הלב שלכם והמשאבים לכל מיני עיסוקים שונים, עד כדי כך שאינכם יכולים לזהות מה באמת אתם צריכים לעשות.

עד כמה וכמה לפנות זמן לפיתוח העסק וחשיבה על העתיד.

מנסיוני האישי, אני יודעת כמה הדרישות הללו תובעות את תשומת לבנו כאשר מנהלים עסק עצמאי או קריירה.

האתגר טמון בלהשאר עם הראש מעל המים מבחינה אסטרטגית, בכל הנוגע לעיסוק בדברים הטכניים המשוועים להתייחסות מדי יום ביומו. אם לא תיזהרו, אתם עלולים בקלות להשאב ולהקדיש את כל זמנכם ותשומת לבכם לדברים הקטנים שצצים במהלך היום, ולעולם לא להגיע לעיסוק ברעיונות אשר יכולים לתרום באמת לצמיחת העסק שלך.

יצירת מרחב לחשיבה במהלך היום והשבוע הינה חיונית. להלן שלושה צעדים פשוטים ומיידיים ליצור מרחב חשיבה כזה.

הצטרפו בחינם! לאלפים שכבר קוראים פעם בשבוע את הניוזלטר של שירן רז

ניתן להסיר בכל עת

1.בלי להתחבר לאינטרנט: כך תתחילו את היום

ההתחברות המיידית לרשתות החברתיות ולמיילים ולוואטפים, גובה מחיר כבד של חוסר יעילות, כי כאשר אנחנו מתחילים את היום שלנו בתגובה לדברים שכבר נמצאים שם בחוץ, ההתעסקות איתם יכולה להיות זמן בלתי מוגדר ולבסוף מבוזבז.

לכן הפסיקו לבדוק את המיילים, והרשתות החברתיות שלכם כדבר ראשון בבוקר. לפני שתמהרו להתחבר, קחו רבע שעה כדי לעבור על היומן שלכם ועל רשימת המטלות לביצוע. ואז הגדירו עד שלוש משימות בעדיפות גבוהה, שהשלמתן במשך היום תהווה נצחון אסטרטגי.

זה הרגע שאתם יכולים להיות בתגובה לאחרים, כי האג’נדה שלכם להיום או להשבוע כבר מונחת לפניכם.

2.בדקו את הדואר האלקטרוני רק על פי לוח זמנים קבוע ומוגדר

מחקר שנערך באוניברסיטת קליפורניה, אירוויין, מעלה כי אנשי מקצוע חווים הפרעות מדי 11 דקות בממוצע, ועוברים ממשימה למשימה כל 90 שניות. כאשר הם חווים הפרעה, נדרשות להם בדרך כלל 23 דקות כדי לחזור אל המשימה שעל הפרק. מן הסתם, המתמטיקה אינה פועלת לטובתם.

שנו זאת בכך שתקבעו זמנים קבועים לבדיקת הדואר האלקטרוני במהלך היום, אולי לפני הצהריים ובשעות אחר הצהריים המאוחרות. בשאר היום ,התעלמו מהמיילים. כך, יתפנה לך זמן להתמקד במה שנמצא בעדיפות גבוהה מבחינתך, במקום להגיב כל יום למה שנמצא בעדיפות גבוהה אצל אחרים.

3.תפקדו בגלים

בנו את השבוע שלכם, כך שיהיה לך זמן להביא את התפקוד לשיא, ואז “לשחרר חבל” ולהוריד את רמת התפקוד.

כאשר הדבר ניתן, הגדירו את שעות הבוקר של יום ראשון כזמן לבירור ולחידוד סדרי העדיפויות שלכם לשבוע זה, מבחינה אסטרטגית ולהתכונן לפגישות ולשיחות מכריעות. משעות הצהריים ביום ראשון, ועד יום חמישי, עבדו בשיא העוצמה והמרץ. בשעות הצהריים של יום חמישי, החלו “להוריד הילוך”, אל תקבעו פגישות וואל תנהלו שיחות ארוכות על השבוע שהיה, סגרו קצוות וסדרו את השולחן לקראת שבוע חדש.

 

 

 

חזרה לרשימת מאמרים

רוצים להתעדכן בעוד תכנים, הרשמו לניולזטר ותקבלו עדכונים לפני כולם.

ניתן להסיר בכל רגע*ניתן להסיר בכל עת

להרשמה לניוזלטר של שירן רז