חזרה לרשימת מאמרים
פורסם על ידי: שירן רז קטגוריה אסטרטגיה רגשית, עסקים תגובות: 0 תאריך פרסום:26/02/2017

8 משפטים שאנחנו צריכים להפסיק להגיד – מעכשיו

האם אתם אומרים אחד מהם?

ההצלחה אינה חשובה רק בהקשר של קריירה, אלא בכל היבט בחיים, כגון מערכות יחסים, אושר והתנסויות!

הצלחה בתחומים הללו תלויה, במידה רבה, בדברים שאנו אומרים מדי יום ביומו.

לשם הדוגמה.. נניח שאנחנו פוגשים שני אנשים שלא ממש “הלך להם” בחיים עד היום… רק נניח 😉

אדם א’ בוחר בדיבור אופטימי, כגון “כן, אני יכול!” “אני אמצא את הדרך” “אני מודה על הטוב שכן קייים בחיי” “ישועת השם כהרף עין” “זה תלוי בי” “אף פעם לא מאוחר מידי”.

לקבלת התכנים במייל אישי

"תוכן טוב הוא מצרך. תוכן מצויין הוא נדיר"

להבדיל, אדם ב’, יבחר בדיבור פסימי, כגון “האם זה יסתדר עבורי?” ” זה בלתי אפשרי” “נמאס לי” “כלום לא הולך לי” “כולם נגדי” “מקנאים בי” “אין סיכוי” “תמיד הכל דפוק אצלי” “איך אחרים שהם פחות טובים ממני, מצליחים”

למי, לדעתכם, יש יותר סיכוי להצליח בחיים?

אני מניחה שהתשובה ברורה. אך לפני שאתם נותנים הסברים ותירוצים לעצמכם, למה יש מצבים שהם באמת לא טובים, נסו רגע לעצור ולשים לב למילים שאתם אומרים. והאם יש משפט מתוך ה- 8 שאתם כן אומרים, ענו בכנות.

להצטרפות חינם לערוץ הטלגרם
לחצו כאן

עלו על הנתיב להצלחה עכשיו, תוך שינוי פשוט במחשבות ובדיבור בהם אתם נוקטים יום יום. תוכלו לעשות זאת בכך שתימנעו משבעת המשפטים והביטויים להלן, ובכך שתתחילו לומר את הדברים שאנשים מצליחים אומרים.

1.”זה לא הוגן”

בואו נהיה מציאותיים. לא תמיד החיים הוגנים ובטח אין תעודת ביטוח להרבה דברים, ולמה שקורה בהם. למעשה, אנשים כמעט שאינם חושבים על מצב של רווח לכל מלכתחילה’ המחשבה הראשונית תמיד תהיה, “מה יוצא לי מזה?” כי רובינו מופעלים מאינסטינקט אגואיסטי, וזה טבעי שתחשבו ככה על עצמכם וגם על אחרים, טבע האדם. תובנה פשוטה זו תקל עליכם ללמוד כיצד לקבל חוסר צדק כחלק בלתי נפרד מהחיים.

במקום לומר שהחיים אינם הוגנים, נסו לשאול את עצמכם כיצד אתם יכולים לשפר את המצב ולהפיק ממנו תועלת.

2.”זה בלתי אפשרי”

כאשר אנשים מצליחים נתקלים במכשול ברור ובולט, הם אינם תופסים זאת כדבר בלתי אפשרי, אלא כאתגר שממתין לפיצוח. במקום להכנע לרעיון שדבר כזה או אחר איננו אפשרי, אנשים מצליחים שואלים את עצמם, “כיצד אני פותר את העניין ומתגבר עליו?”

5 דרכים להפוך את עצמכם ליותר מושכים

3.”הייתי יכול לעשות זאת טוב יותר”

במקום להתלונן תמיד על כך שהדברים יכלו להעשות בצורה טובה יותר, ובכך להפעיל את רגשי האשם והחרטה (רגשות קשים ומכבידים) אנחנו צריכים להבין שמה שהיה – היה וכל עוד אנחנו חיים ונושמים אפשר עוד לעשות דברים מוצלחים וטובים אפילו יותר.

אנשים מצליחים ממשיכים הלאה מהר, ומשאירים את הכשלונות מאחוריהם. אף על פי כן, הם זוכרים את הדברים שקיוו לשפר ושואפים ליישם את השיפורים הללו בעתיד.

אמרו לעצמכם שתעשו כמיטב יכולתם בפעם הבאה, במקום לשקוע בכשלונות העבר, ואז, המשיכו הלאה, תוך מחשבה צלולה יותר. והכי חשוב אל תגידו גם לעצמכם את המשפט הזה. אמרו- היום זה יום חדש והכל אפשרי.

4.”זה לא התפקיד שלי”

להוריד מעצמנו אחריות, ולהשאר “מצומצמים” רק בגדר מה שאנחנו חייבים לעשות, בסוף משאירה אותנו “מבודדים” בהרבה מובנים אחרים, כי כאשר אנו  מעורבים, סקרנים, לומדים, בנתינה, ובאינטרקציה נזכה בהרבה מובנים. במיוחד נפשית.

משפט “זה לא התפקיד שלי” הינו בגדר איסור חמור בקרב אנשים מצליחים. אנשים מצליחים מבינים כי ניתן לחלוק את ההצלחה בין כל אלו התורמים לה, ואף אחד לא יכול למנוע מהם להגיע להצלחה. כך גם אתם, אף אחד לא יכול למנוע ממכם להצליח.

מבחינתם של האנשים המצליחים, עבודת צוות הינה חיונית. לכן, במקום לומר שמטלה כזו או אחרת אינה בתוקף תפקידכם, שאלו את עצמכם כיצד תוכל לתרום לצוות בו אתם עובדים, בצורה הטובה ביותר.

18 סימנים שיש לכם הפרעה טורדנית כפייתית (OCD)

5.”אני לא יודע”

בעצם האמירה “אני לא יודע”, אתם מוותרים על ההזדמנות ללמוד. נדיר שאנשים מצליחים יגידו משפט זה, משום שהם מבינים שברגע שיאמרו זאת, הם נכנעים להרגלים הנגזרים מתודעה עצלה.

ביטוי חי לכך נמצא בסרט עטור הפרסים “המרדף לאושר”, בכיכובו של ויל סמית’. באחת הסצינות בסרט, הדמות השתתפה בראיון, ואמרה משפט בלתי נשכח, ההולם אדם מצליח:

“אני מסוג האנשים, שאם תשאל אותי שאלה, שעליה אני לא יודע לענות, אגיד לך שאני לא יודע. אבל – אני מבטיח לך שאדע לחפש את התשובה ובסופו של דבר, אמצא אותה”.

6.”אין לי ברירה”

אם תגידו לעצמכם שאין לכם ברירה, אתם למעשה נכנעים לעובדה שהסיטואציה “גדולה עליכם”. בכך שתגידו שאין לכם ברירה, אתם מתייחסים אל עצמכם כאןל קורבן חלש של הנסיבות, שלא אכפת לו מספיק כדי לתפוס פיקוד.

אנשים מצליחים בוחנים את כל הברירות האפשרויות ומנצלים אותן. התחילו לומר לעצמכם שתמיד יש בידיכם הברירה.

7.”הוא/היא כל כך טיפש/ה”

אנשים מצליחים אינם מעבירים ביקורת על אחרים, משום שבכך הם משקפים את טבעם ומסתכנים בהרס הקריירה שלהם. אם עולה בעיה הנוגעת לאדם אחר, יש לגשת לעניין בטקט, במקום לכנות בשמות. לנהל את הרגש ולצאת גדולים. במקום לרכל או לאגור כעס- דברו עם מי שפוגע בכם, או פשוט המשיכו הלאה מבלי להמשיך ולהתעסק בו.

בשביל לזכות בחיים טובים יותר, עליכם לעבור מחשיבה שלילית לחשיבה חיובית. כך שבמקום להפחית בערך אחרים, תפעלו לפתור בעיות בינאישיות ותלמדו לפרגן לאנשים סביבכם, בכל מקום כל הזמן. פרגון אמיתית ולא זיוף.

8.נמאס לי

נמאס לי, זו מילה כל כך מחלישה, מורידה, מדכאת, היא בעצם נותנת אישור שנגמרו כל האפשרויות ונגזרו עליי חיי אומללות, במקום לומר נמאס תתחילו לעשות מחוות קטנות לעצמכם, ולרשום אותם. תתעדו מעשים שאתם עושים למען עצמכם, ואל תתצפו מייד לתוצאות. ככל שתתרגלו לשנות את התפיסה מ”נמאס לי” ל” אני ראוי’ה לטוב” כך הכוחות הפנימים יתעצמו.

 

בקיצור, שימו לב למילים שאתם משתמשים ביום יום, אפילו בינכים לבין עצמכם, האם יש מילים “סגורות” פסימיות” כאלו שמרוקנות ונועלות מראש. וכמה שזה ניראה פשוט- פשוט תפסיקו לומר אותם.

7 סימנים לזהות אם אדם מסוים באמת מחבב אותך

 

מילים טובות.

 

 

חזרה לרשימת מאמרים
חנות