חזרה לרשימת מאמרים
ימים ללא תכלית
פורסם על ידי: שירן רז קטגוריה בלוג תגובות: 0 תאריך פרסום:01/04/2021

איך “תקיעות” אישית משפיעה על ההצלחה העסקית?

 
זה לא מפתיע שלפעמים החיים גורמים לנו להרגיש מוצפים ומותשים, העניין הוא שהמצב האישי יכול להשפיע על העסק שלנו.
 
אם אתם מרגישים שאתם בתקופה אנרגטית לא טובה אפשר לנסות ולפתור את העניין על ידי שאילת כמה שאלות פשוטות ובכך לעזור לעצמכם לחזור למסלול.
 
השאלה הראשונה הנשאלת היא מדוע אתם חשים תקועים:
למה הכוונה כאשר אתם אומרים שאתם מרגישים תקועים? האם אתם תקועים כלכלית? האם אתם תקועים עם אותו סוג לקוחות ורוצים גיוון? האם העסק שלכם אינו במגמת העלייה לה אתם רגילים, ולכן אתם מרגישים תקועים?

 קחו זמן והתנתקו מהסיטואציה, מומלץ לצאת לטבע ולעשות מדיטציה על מנת שתוכלו לבחון לעומק את הסיבות שבגללן אתם חושבים שהעסק תקוע ולזהות את מקור הבעיה (מדיטציות מומלצות shake your mind)
 
אני הראשונה שתודה שצמיחה משמעותית הוא אחד הדברים המשמעותיים בעולם העסקים, אם כי, התשובה לא תמיד טמונה שם.
 
ישנה צמיחה מהירה מידי ויש מצב של צמיחה יציבה.
 
מדובר בשני מצבים שונים בתכלית.
צמיחה לשמה, או צמיחה לצורך יציאה מהבוץ שעלולה להזיק לעסק שלכם בטווח הארוך.
עסקים מנסים למצוא לקוח חדש, לזכות בפרויקט גדול כלשהו ולהעסיק עשרות עובדים כדי לאייש אותו. ואז, כעבור מספר חודשים, הפרויקט נגמר ולכל העובדים שהועסקו אין עתיד אמתי, משום שיש פיטורין מסיביים. צמיחה כזו יכולה להיות קטלנית. היא מרסקת את יכולת ההישרדות של העסק.
 
מה שכן צמיחה יציבה היא ברת ניהול, קבועה וסבילה לשגיאות. אם אתם רוכשים לקוחות נוספים, או מגדילים באופן יציב את כמויות המוצר שלכם, אז תתמקדו בגיבוש אסטרטגיה על פיה גם אם תאבדו לקוח אחד, העסק לא יתמוטט לחלוטין.
 
צמיחה יציבה הינה בהכרח שריון המגן של העסק, ומהווה את השמירה הטובה ביותר מפני הסכנות הסובבות. כך תוכלו להילחם ולכבוש, תוך מזעור הנזקים שייגרמו לכם.
 

אני מציבה בפניכם אתגר, והוא, למצוא את ה”למה”. בדקו מדוע אתם תקועים. אל תתמקדו בצמיחה, אלא חפשו הבנה אמתית לגבי העסק שלכם, המקום בו הוא נמצא כעת ולאיזה מקום תרצו להביא אותו.
היו כנים עם עצמכם לגבי העסק שלכם. אל תהססו לשאול שאלות קשות כגון “האם חוללתי שינוי כה גדול בעסק, אשר גורם לי להרחיק את מאגר הלקוחות המקורי שלי?”, או “האם אני מייצר ערך יום יום? האם אנשים אינם מאמצים או רוכשים את המוצר שלי כי הוא מייצג את הרצון שלי, ולא את שלהם?”
 
אני עושה את התרגיל הזה עם לקוחות שלי, ולאחר התבוננות מעמיקה אנחנו מישרים קו בעסק שלהם פעמים רבות, על מנת להחזיר אותו לתלם.
יש מצב שתסיימו את התרגיל תגלו שהעסק שלכם לא היה בתקיעות בכלל! אלא עבדתם קשה מדי והלחץ שנבע מכך השפיע עליכם ולכן חשתם חסר אונים. ולכך מספיק חופשה כדי להשתחרר מהתחושות הלא טובות ולהיטען מחדש.
 
בכל מקרה, קצת חשבון נפש ואסטרטגיה יעזרו לכם לפרוץ את מעגל תחושת התקיעות ולחזור לבניית העסק.

אוהבים להשאר מעודכנים?

 

 

 

 

 

קטעים קצרים נוספים באינסטגרם שלנו 👇

אינסטגרם – ויקיפדיה

חזרה לרשימת מאמרים
חנות