שירן רז – יועצת אסטרטגית רגשית ויזמית

ברוכים הבאים לעמוד הבית שלי.

אני מאמינה שהחיים הם מסע מרתק שבו אנו מתגברים על אתגרים, מתפתחים ומשפרים

את עצמנו בכל רגע. בעשורים האחרונים, חיי ופעילותי סובבים סביב מטרה מרכזית אחת – לעזור לאנשים להיחלץ מהמצב הקיים ולהתמודד עם אתגרי החיים בדרכים חדשניות ומעוררות השראה.

אני יועצת, מרצה, ויזמית עם הרבה נשמה ואהבה לבריות, המציעה צורת חשיבה וסגנון חיים לפיתוח אישי ומקצועי. בעלת תואר ראשון בכלכלה וניסיון רב בתחום הכספים והניהול כסמנכ”לית ובייעוץ רב שנים, בשילוב לימוד ויישום גישות רבות, הכוללות: פסיכולוגיה, פילוסופיה, ניהול ורוחניות. לקוחותיי מקבלים את המענה הייחודי, האיכותי והמדויק להם. כל זאת אני עושה בארץ וברחבי העולם: בארה”ב וקנדה, במרכז אמריקה, במזרח הרחוק ובאירופה.
בליווי ארגונים אני מתמקדת בתחומים של אסטרטגיה רגשית, חשיבה יצירתית, קבלת החלטות ופיתוח מנהלים.

בליווי אנשים פרטיים אני מתמקדת בפיתוח קריירה, מערכות יחסים, וצמיחה אישית.

במסגרת היזמויות שאותן הקמתי:

מיזם “ביה גרופ”
הוקם בשנת 2019 בשותפות עם חלי כהן – יועצת ארגונית עם מוניטין עשיר של עשייה. יחד אנחנו עוסקות בהשמה איכותית ומקצועית של בכירים לתפקידים חשובים ומשמעותיים.ל”ביה גרופ” אחוזי הצלחה גבוהים באיתור, גיוס והשמת המועמדים המתאימים ביותר לארגון

מיזם “שייק יור מיינד”
הוקם בשנת 2020 עם פרוץ הקורונה לחיינו, המיזם הזה קרוב לליבי מכמה סיבות. ראשית, מדובר במיזם שהוקם בשותפות עם הבת שלי. שנית, מפרוץ המלחמה בשבעה באוקטובר המיזם מעניק מענה נפשי לאנשים רבים. המיזם מציע ריטריטים בגליל, יציאה מן השגרה לאסקפיזם מהפנט של טבע, תנועה, תזונה בריאה, סדנאות חשיבה ויצירתיות והפתעות נוספות. המשתתפים מסיימים עם תחושה מרוממת וכוחות מחודשים של שלווה ואיזון פנימי.

“היהלום”,
ספר פרי עטי, יצא לאור בשנת 2015. בספר אפשר למצוא מדריך פרקטי לחיים בנושאים שכולנו מתמודדים איתם ביום יום דרך מאות תיאורי מקרה. נוסף על כך, פיתחתי ערכת קלפים המסייעת בקבלת החלטות, הבנת התהליכים שהאדם נמצא בו ועידוד חשיבה אסוציאטיבית.

פודקאסט “דרך המחשבה”
מייסדת ומנחה בנושאי אקטואליה, היסטוריה ופילוסופיה. בכל פרק אני פוגשת ומראיינת אנשים בעלי ערך והשראה, כדי לעודד את השיח הישראלי.

פעילות ציבורית
אני פעילה בפורום אסטרטגיה, שמשתתפים בו עשרות רבות של אינטלקטואלים, אנשי אקדמיה, אנשי צבא, יזמים ואנשים טובים הפועלים למען המדינה. אני חברה גם בתנועת “הביטחוניסטים” – תנועה הפועלת למען חוסנה של ישראל.

התנדבות
בין לבין העשייה שלי, אני מתנדבת בעמותת SOS. כאומנה לאימהות וגורים אשר זקוקים לחילוץ.הם נמצאים אצלי עד שהם מתחזקים ומוכנים לאימוץ, וכך אני עוזרת להם ל מצוא בית חם ואוהב.

אני מזמינה אתכם לחקור, לגלות וליישם יחד איתי דרכים חדשות לחיים טובים יותר.

השיטה שלה

שיטת הליווי הפרטית והעסקית של שירן רז הוכחה כיעילה בעשור האחרון בו ליוותה אלפי אנשי עסקים, ארגונים, פוליטיקאים בתחומים מגוונים.   

הגישה מבוססת על חוויות אישיות עמוקות והשקה לתחומים מגוונים כגון: פסיכולוגיה, ניהול, פילוסופיה, אימון, חקר תרבויות שונות.

הייחודיות שלה באה לידי ביטוי ביכולת למפות את מצבו של הפרט או הארגון, כמעט ללא הסתמכות על העבר, הבנה של המציאות האובייקטיבית בו הוא נמצא והבנה של הסביבה על כל המשמעויות שלה.

בכך ישנה אפשרות פרקטית לנווט את דרכנו להצלחה ולוודא כי המטרה אליה אנו שואפים אכן ריאלית.

מודל הספירל ע”פ שירן רז 

במהלך חיי, דרך אירועים אישיים ומקומות שבהם עבדתי, התחזק בי הרצון לסייע לאנשים סביבי. ניסיתי להבין: מה מניע אנשים להתנהג בדרך אחת ולא באחרת? מה הם חושבים לעצמם? מה גורם לאדם אחד להיות חסר משאבים רגשיים וחומריים, ולאדם אחר להיות בעל מנוע פנימי שדוחף אותו להצלחה?

מתוך הסקרנות הטבעית שהניעה אותי ומתוך מחקר, לימודים, ניסיון שצברתי בעבודתי עם אלפי אנשים פרטיים ועם ארגונים, בניתי את מודל הספירל.

מודל הספירל הינו מודל פשוט לכאורה, אשר בנוי משבעה שלבים המלווים בעיקרון המתאים לכל שלב ובכך מתווה דרך לעשיית שינוי. מטרתו של מודל זה הוא לסייע לנו לעצב את דרכנו לעבר הייעוד שלנו,  ולתת הכוונה פשוטה ולוגית לבני אדם בכל רובד חייהם.

מסייע בחרדות, מצבים של חוסר בהירות/בלבול, כאשר רוצים שונים וכל הכלים והשיטות הקודמות לא עבדו, רווחה כלכלית, מיצוי ומימוש בחיים, מיקוד קריירה, פיתוח עסקי, השבחת ההון האנושי בארגונים.

 

מודל “הספירל” – אישי

האדם לומד ומתרגל צורת חשיבה המשפיעה על הרגש והמעשים שלו בפועל. כמו כן, לומד להתחבר לאינטליגנציה האותנטית שלו, ללא שיפוטיות, אג’נדות ופילטרים.

אנשים אשר מתורגלים בשיטת הספירל, מגבירים את החוש האינטואיטיבי, האומץ, השלווה הפנימית, יכולת קבלת החלטות ואף בריאות פיסית.

 

מודל “הספירל” – בעסקים

הלמידה של המודל מרחיבה את נקודת המבט של ההנהלה מצד אחד, ומאפשרת דיאלוג ישיר ושוטף בארגון מצד שני. זהו מצב בו כולם מרוויחים בזכות ראייה רחבה יותר, מדויקת יותר ומלאת תשוקה, תוך יצירת שיתוף בין האנשים בתוך המחלקות, בין המחלקות, ובין המחלקות ומחוצה להן.

 

המלצות

מאמרים אחרונים

איך להתמודד עם בעיות בחיים, מבלי לברוח מהם?

העולם יכול להיות מקום קשה. לפעמים, התחושה שאנחנו מותקפים מכל הכיוונים חיצונית, ולעיתים גם מבפנים. יש אנשים שבורחים מבעיות... קרא עוד

איך מטפלים בהפרעות קשב וריכוז (ADHD) ע”י מדיטציה ומיינדפולנס

מדיטציה והפרעות קשב וריכוז (ADHD): טיפים, שיטות ומשאבים  אם אתם מתמודדים עם הפרעות קשב וריכוז, ייתכן שאתם מתקשים לשבת לאורך... קרא עוד

מיינדפולנס

איך לתרגל מדיטציה| מיינדפולנס בבית?

כיצד לתרגל מדיטציה בבית? מדיטציה היא תרגול עתיק יומין הכרוך במיקוד התודעה.  תרגול זה מגביר מודעות, מקדם רגיעה, מפחית לחץ... קרא עוד

יתרונות המדיטציה לגברים

יתרונות המדיטציה אצל גברים| מיינדפולנס וטרנסצנדנטלית

בשנים האחרונות, המדיטציה תופסת מקום הולך וגדל בעולם. כולם, מפול מקרטני, לה-ברון ג’יימס ועד אופרה וינפרי משתפים כי הם... קרא עוד

הרס עצמי

למה אני הורס לעצמי? הרס עצמי.

למרות שזה נראה מפתיע, חלק מהאנשים פוגעים בכוונות הטובות של אחרים ובמטרות ארוכות הטווח שלהם. הרס עצמי מתרחש כאשר... קרא עוד

10 טיפים להשגת יעילות בעבודת צוות במקום העבודה

חשיבותה של עבודת צוות 1.הציבו מטרות ברורות על מנת שעבודת הצוות תתאפשר ותצליח, יש לחלוק מטרות ברורות ומוגדרות, לצד יעדי צוות.... קרא עוד

חנות