שירן רז – יועצת אסטרטגית רגשית ויזמית

שירן רז יועצת, מרצה ומלווה אנשים פרטיים וארגונים. בעשור האחרון יצרה מוניטין בינלאומי ועשיר בחברות מהמובילות בארץ. מבין לקוחותיה נמנים אנשים המשפיעים על סדר היום של האזרחים, ולכן מוזמנת גם לפאנלים רבים באתרי החדשות, להנחיית כנסים עסקיים והובלת צוותי חשיבה.
מרצה בפני פורומים מקצועיים מצומצמים ובפני קהל רחב בארץ ובעולם, מפתחת מודל “הספירל” אינטואיציה בקבלת החלטות ומחברת ספר- “היהלום (מדריך פרקטי לחיים המבוסס על עשרות תיאורי מקרה אמיתיים שנאספו מעל עשור).
ההתמחות של שירן רז היא בזירה העסקית, פוליטית והארגונית אך כל אדם המבקש לעצמו עוד יכול להיתרם רבות מהניסיון העשיר ומצורת ההנחיה הייחודית שלה.
בארגונים היא מתמקדת בפיתוח מנהלים בארגונים, והדרכות בנושא חשיבה יצירתית, חדשנות, יזמות, פיתוח מנהיגות, אסטרטגיה ושיפור המוטיבציה אצל העובדים.

בוגרת תואר ראשון B.A בכלכלה וניהול, כלכלנית מצליחה בהכשרתה. שירן הינה תלמידה סקרנית של החיים, מעשירה את עצמה כל הזמן בידע מתחומים נוספים ומגוונים ומאמינה בתנועה והתפתחות תמידית.

שירן הקימה את חברת ביה שירותים במיקור חוץ המתמחה באבחון, ייעוץ, ליווי, והדרכות.
חברת B.I.A GROUP הינה חברה שנותנת רוח גבית חזקה לכל ארגון בשלבי צמיחה שונים תוך מיצוי הכישרון והחזון של יזמים, מנהלים ועובדים.
הייחודיות של BIA באה לידי ביטוי בזכות שתי שותפות בעלות ניסיון רב, כל אחת בתחומה,
שהתחברו יחדיו לתת מענה של מצוינות, חדשנות ומקסום רווחים לכל עסק/חברה/ארגון.

במהלך תקופת הקורונה התגבש מיזם חדש, ערוץ מדיטציות קצרות בעברית! מטרתו לתת מענה דיגיטלי מהיר ופשוט לעלייה החדה בחרדות, דכאון, ומצבי דחק שונים בקרב האוכלוסייה. מוזמנים לשים אוזניות ולצלול פנימה לתוך ההנחיה בערוץ היוטיוב של שייק יור מיינד.
כיום שירן יוצרת ומנחה את תוכנית הפודקאסט – דרך המחשבה. המתמקדת בתופעות בטבע האדם ובחברה הישראלית.

השיטה שלה

שיטת הליווי הפרטית והעסקית של שירן רז הוכחה כיעילה בעשור האחרון בו ליוותה אלפי אנשי עסקים, ארגונים, פוליטיקאים בתחומים מגוונים.   

הגישה מבוססת על חוויות אישיות עמוקות והשקה לתחומים מגוונים כגון: פסיכולוגיה, ניהול, פילוסופיה, אימון, חקר תרבויות שונות.

הייחודיות שלה באה לידי ביטוי ביכולת למפות את מצבו של הפרט או הארגון, כמעט ללא הסתמכות על העבר, הבנה של המציאות האובייקטיבית בו הוא נמצא והבנה של הסביבה על כל המשמעויות שלה.

בכך ישנה אפשרות פרקטית לנווט את דרכנו להצלחה ולוודא כי המטרה אליה אנו שואפים אכן ריאלית.

מודל הספירל ע”פ שירן רז 

במהלך חיי, דרך אירועים אישיים ומקומות שבהם עבדתי, התחזק בי הרצון לסייע לאנשים סביבי. ניסיתי להבין: מה מניע אנשים להתנהג בדרך אחת ולא באחרת? מה הם חושבים לעצמם? מה גורם לאדם אחד להיות חסר משאבים רגשיים וחומריים, ולאדם אחר להיות בעל מנוע פנימי שדוחף אותו להצלחה?

מתוך הסקרנות הטבעית שהניעה אותי ומתוך מחקר, לימודים, ניסיון שצברתי בעבודתי עם אלפי אנשים פרטיים ועם ארגונים, בניתי את מודל הספירל.

מודל הספירל הינו מודל פשוט לכאורה, אשר בנוי משבעה שלבים המלווים בעיקרון המתאים לכל שלב ובכך מתווה דרך לעשיית שינוי. מטרתו של מודל זה הוא לסייע לנו לעצב את דרכנו לעבר הייעוד שלנו,  ולתת הכוונה פשוטה ולוגית לבני אדם בכל רובד חייהם.

מסייע בחרדות, מצבים של חוסר בהירות/בלבול, כאשר רוצים שונים וכל הכלים והשיטות הקודמות לא עבדו, רווחה כלכלית, מיצוי ומימוש בחיים, מיקוד קריירה, פיתוח עסקי, השבחת ההון האנושי בארגונים.

 

מודל “הספירל” – אישי

האדם לומד ומתרגל צורת חשיבה המשפיעה על הרגש והמעשים שלו בפועל. כמו כן, לומד להתחבר לאינטליגנציה האותנטית שלו, ללא שיפוטיות, אג’נדות ופילטרים.

אנשים אשר מתורגלים בשיטת הספירל, מגבירים את החוש האינטואיטיבי, האומץ, השלווה הפנימית, יכולת קבלת החלטות ואף בריאות פיסית.

 

מודל “הספירל” – בעסקים

הלמידה של המודל מרחיבה את נקודת המבט של ההנהלה מצד אחד, ומאפשרת דיאלוג ישיר ושוטף בארגון מצד שני. זהו מצב בו כולם מרוויחים בזכות ראייה רחבה יותר, מדויקת יותר ומלאת תשוקה, תוך יצירת שיתוף בין האנשים בתוך המחלקות, בין המחלקות, ובין המחלקות ומחוצה להן.

 

המלצות

מאמרים אחרונים

איך להתמודד עם בעיות בחיים, מבלי לברוח מהם?

העולם יכול להיות מקום קשה. לפעמים, התחושה שאנחנו מותקפים מכל הכיוונים חיצונית, ולעיתים גם מבפנים. יש אנשים שבורחים מבעיות... קרא עוד

איך מטפלים בהפרעות קשב וריכוז (ADHD) ע”י מדיטציה ומיינדפולנס

מדיטציה והפרעות קשב וריכוז (ADHD): טיפים, שיטות ומשאבים  אם אתם מתמודדים עם הפרעות קשב וריכוז, ייתכן שאתם מתקשים לשבת לאורך... קרא עוד

מיינדפולנס

איך לתרגל מדיטציה| מיינדפולנס בבית?

כיצד לתרגל מדיטציה בבית? מדיטציה היא תרגול עתיק יומין הכרוך במיקוד התודעה.  תרגול זה מגביר מודעות, מקדם רגיעה, מפחית לחץ... קרא עוד

יתרונות המדיטציה לגברים

יתרונות המדיטציה אצל גברים| מיינדפולנס וטרנסצנדנטלית

בשנים האחרונות, המדיטציה תופסת מקום הולך וגדל בעולם. כולם, מפול מקרטני, לה-ברון ג’יימס ועד אופרה וינפרי משתפים כי הם... קרא עוד

הרס עצמי

למה אני הורס לעצמי? הרס עצמי.

למרות שזה נראה מפתיע, חלק מהאנשים פוגעים בכוונות הטובות של אחרים ובמטרות ארוכות הטווח שלהם. הרס עצמי מתרחש כאשר... קרא עוד

10 טיפים להשגת יעילות בעבודת צוות במקום העבודה

חשיבותה של עבודת צוות 1.הציבו מטרות ברורות על מנת שעבודת הצוות תתאפשר ותצליח, יש לחלוק מטרות ברורות ומוגדרות, לצד יעדי צוות.... קרא עוד

חנות