חזרה לרשימת מאמרים
פורסם על ידי: שירן רז קטגוריה מערכות יחסים תגובות: 0 תאריך פרסום:15/01/2017

איך סוגרים מעגל עם מישהו?

קרה לכם שרציתם נורא לסגור מעגל עם מישהו, כי זה בדיוק הדבר שישחרר אתכם, אבל זה לא קרה?.. ועדיין כניראה לא קורה.
הרי, ת’כלס הכי נח וקל לסיים מערכת יחסים (זוגית, בעבודה ובכלל) כשאנחנו יודעים “למה” היא לא הצליחה.

★העניין הוא שהחיים לא תמיד הוגנים וגם לא האנשים שבהם אנו נתקלים. כך שלרב אין לנו את האפשרות לברר ולשאול ישירות את האדם – “אבל.. למה?” אנחנו יכולים להניח הנחות, להעלות השערות, אך אין לנן אישור מה מכל הספיקולציות אכן נכונות. וזה מבאס! ובעיקר מתסכל ולא נותן מנוחה.

מה הקטע?

★במהלך חיינו אנחנו נפרדים מאנשים, מקומות ואירועים גם כאשר אנו לא רוצים זאת, גם אם המפגש היה זמני וקצר ובין אם היה חלק נכבד מחיינו. הפרידה המאולצת מעוררת אצלנו רצון עז להבין את הסיבה לעומקה בשביל לסגור במוחנו את “האירוע” ולהמשיך הלאה..
★לפעמים גם אין צורך בפרידה ממשית אלא להימצא במערכת יחסים מעוותת, קצרצרה, כזו שאנו לא מסוגלים לראותה במערומיה, בדיוק ובכנות כמו שהיא באמת היתה, ונח לנו לסדר את הדברים בראש ובלב, בהתאם לרצונות ולצרכים שלנו שיתאימו לסיפור שאנו רוצים לראות
★וגם אם אכן היתה מערכת יחסים ארוכה, עמוקה ואמיתית.. פרידה ללא ידיעה ממשית יכולה להכביד עלינו מאוד.
אנחנו מתחילים לחקור, לתחקר, “לחפור”, בשביל למצוא הסבר ל “למה”, תשובה שתהיה הגיונית, שתשביע את הרגש, תובנה מנצחת והשתלטות על הרוע!
הבעיה היא שככל שאנו עסוקים בלסגור את המעגל אנחנו “מתחפרים” יותר עמוק בתוך עצמנו, רמת המתח בגוף ובנפש עולה, המצב רוח יורד, וככל שהזמן עובר אנחנו ממש מתמכרים לצורך הזה- לדעת ולהבין- אבל למה?

אז איפה הבעיה?

קשה לחיות את ההווה, להיות ערניים להזדמנויות חדשות, לגדול להתפתח וליהנות ממה שיש לנו כאן ועכשיו אם אנחנו עסוקים בעבר, משקיעים מאמצים בסגירת דלתות ומעגלים פתוחים. אי אפשר להתמקד במה שהיה ולצפות שיהיה טוב עכשיו. אפילו שהמציאות לא הוגנת, לפחות כמו שאנו רואים אותה מהמקום של הכאב.
★ברב המקרים אנחנו צריכים לסגור את המעגל בכוחות עצמינו, בעזרתנו ומולנו.
גם ובעיקר אם אין “מענה” מהצד השני.
★להיעזר בכוח היצירה הדימיון והמחשבה, ליצור את האירוע במוחינו, להרגיש אותו בכל החושים, לנהל שיחה, להסביר, להוציא את הכעסים, הפחדים, להתחבר לסליחה, בחוסר שיפוטיות, בכתיבה, בציור, בדמיון, ליצור תמונה חדשה של המעגל הסגור.


★אחרי הכול, סגירת אותו מעגל תישאר איתנו כחלק מאבני היסוד של האישיות וההוויה שלנו, נוכל לחזור אחורה כשנרצה אך בעיקר נתמקד בחיים, כאן.

 

הצטרפו בחינם! לאלפים שכבר קוראים פעם בשבוע את הניוזלטר של שירן רז

ניתן להסיר בכל עת
חזרה לרשימת מאמרים

רוצים להתעדכן בעוד תכנים, הרשמו לניולזטר ותקבלו עדכונים לפני כולם.

ניתן להסיר בכל רגע*ניתן להסיר בכל עת

להרשמה לניוזלטר של שירן רז