חזרה לרשימת מאמרים
פורסם על ידי: שירן רז קטגוריה אסטרטגיה רגשית, יזמות, עסקים תגובות: 0 תאריך פרסום:16/04/2018

8 צעדים כיצד להגיע לאיזון כלכלי

רובנו מתמודדים עם מציאות לא פשוטה שקשה מאוד לסגור את החודש,

במיוחד בגלל זה אספתי צעדים פשוטים וקטנים שתוכלו להתחיל כבר עכשיו כדי לייצב את חשבון הבנק שלכם, כדי שתוכלו לחוש הקלה.

1. דואר שלא פתחתם

אם יש דואר שהגיע ולא פתחתם אותו בשביל לא להתמודד, זה בדיוק הזמן!  ככל שתתעלמו ממה שמופיע בו, ההוצאות רק יגדלו. אספו את כל הדואר וארגנו סביבה פיזית נוחה. ממש התארגנו לקראת השלבים הבאים, אפילו הכינו משהו טעים לזלול ואיזה כוס תה עם נענע.

2. רישומים ראשוניים

לקבלת התכנים במייל אישי

"תוכן טוב הוא מצרך. תוכן מצויין הוא נדיר"

קחו דף/מחברת -איספו ורשמו את כל  התשלומים, חובות, ויתרות (אם ישנן) בחשבון וזאת כמובן אחרי שפתחתם וקראתם את כל ההודעות/מיילים ודואר שקיבלתם בעניין הכספי.

רשמו על דף בצד ימין  את ההכנסה שלכם ובצד שמאל את ההוצאות הקבועות כמו חשמל, מים וארנונה וסכמו אותם.

בהמשך רשמו את כל ההתחייבות שטרם פרעתם, לדוגמא: מספר תשלומים בכרטיס אשראי על מקרר, וחובות שטרם פרעתם למשל: הלוואה מההורים. תחסירו את ההוצאות הקבועות מהכנסות ורשמו את ההפרש כהוצאות.

להצטרפות חינם לערוץ הטלגרם
לחצו כאן

הוצאות א+ב הם ההוצאות וההתחייבות שלכם.

לא כזה מסובך, אין צורך לנטוש את המערכה עכשיו. אם הסתבכתם, עשו רק הכנסות פחות הוצאות, זה גם מדד טוב להתחיל.

3. שאלות חשיבה תוך כדי הסדר

בעזרת פעולה פשוטה זו, תוכלו קודם לעשות “סדר בבלאגן” כמו כן, תוכלו לשאול את עצמכם בהמשך שאלות פשוטות כמו;

  • מטרה טובה שלשמה השתמשתי בכסף?

  • האם הוצאתי על דברים חשובים/חשובים פחות?

  • היכן אפשר להשתפר?

שאלות מסוג זה יוכלו לעזור לכם להתמקד במקום שבו אתם נמצאים כעת, לאן אתם הולכים, ועוזרים לשיחות שתוכלו לנהל עם בן/בת הזוג. אך תחילה עליכם לעשות סדר בבאלגן, ולראות את התמונה כמו שהיא, בהירה. אפשר להתחיל לטפל בהוצאות רק אם יודעים מול מה אנחנו “עומדים”.

4. וויתור זמני

עכשיו צריך להתחיל לצמצם את הפער בין ההכנסות להוצאות, לא תאמינו כמה אפשר לחסוך עם תשומת לב נכונה. מה אתם מוכנים להקריב?! תעברו על כל החשבונות שלכם ותבטלו את כל החברות המיותרות והמנויים המיותרים, יש היום תחרות גדולה בין חברות שאתם יכולים להרוויח, הרימו טלפון נסו להגיע להסכמים טובים יותר או מצאו חברה שמספקת שירותים מוזלים יותר, אם זה סוג שירותים שממש לא חשוב לכם, וותרו עליו זמנית. (מספרה, כלבים, בתי קפה, משחקים ועוד ועוד)

יש עוד דרך, למי שלא עובד במשרה מלאה או שיש לו זמן, שאלו את עצמכם – האם יש לכם זמן לצפות בתוכניות טלוויזיה רבות? אם כן, הקרבה של צפייה בטלוויזיה למען עבודה מהצד יכולה לעזור לכם להרוויח עוד קצת מזומנים.

כך אנחנו מתקדמים עם התוכנית של צמצום הפער בין  ההכנסה החודשית לבין ההוצאות השוטפות ותשלומים קודמים.

5. קבעו יעדים וצרו תקציב

ללא מפת דרכים זה מאתגר להגיע אל היעד. עבדו בצורה חכמה ומסודרת וכתבו תכנית מסודרת אשר מפרט את היסודות; למה, מה, מי ומתי. הפכו את התכנית ל’פרטנרית’ ככל האפשר המפרט כל צעד בזהירות וביסודיות. שאלו שאלות! תתעניינו! בסופו של דבר – זה הכסף שלכם!

אם יש לכם עסק עצמאי – קבעו מטרות סבירות! והגדירו אחריות לעובדים שנמצאים תחת הניהול שלכם, או לעובדים שעובדים במחלקה שלכם. תסתכלו על איפה שאתם עכשיו והיכן אתם רוצים להיות; תתייחסו למטרות שלכם, כגון חיסכון וניהול סיכונים.

למי שמנהל משק בית – אולי זה נשמע בלתי אפשרי, אבל זה אפשרי! לדוגמא; ערכו רשימת קניות ודבקו בה. עצרו רכישות “רוצה” תרכשו רק את הפריטים הדרושים.  אם אתם מתקשים לעשות זאת תוכלו לבצע קניות אונליין וכך תוכלו להימנע מפיתויים רבים. תוכלו לאתגר את עצמכם, להיות יצירתיים ולבשל רק עם הפריטים שנותרו במזווה שלכם.

6. לשכור אנשי מקצוע

לעצמאיים מבנינו, לפעמים השקעה באיש מקצוע יעזור, יתרום ואף ימנע מאיתנו לטעות טעויות קריטיות. לדוגמא; אם אינכם יודעים רבות כיצד מתנהל המס, או הוצאות דומות יש לשכור רואה חשבון מוסמך שיעזור לכם. אל תסתמכו על מסמכים/חוזים שונים שנוצרו באמצעות האינטרנט, התייעצו עם עורכי דין לפי הצורך, או מתכננן פיננסי אשר יעזרו לכם לנווט אתכם בתחומים של כלכלה, ניהול עסק, ניהול סיכונים, הוצאות ותכניות חיסכון.

7. להקל על עצמכם

  • מצאו דרכים למזומנים נוספים

האם אתם אוהבים לצלם? לבשל? לתקלט? לסרוג? לשיר? לרקוד?

עכשיו זה הזמן להשתמש בתחביבים שלכם או מיומנויות כדי לייצר הכנסה נוספת! חפשו הזדמנויות לעבוד שעות נוספות!

אם העבודה שלכם לא נותנת לכם את האפשרות, תוכלו למצוא עבודות מזדמנות במהלך הסוף שבוע; שליחים, מלצרים, ברמנים וכו’, אמנם זה לא עבודה מזהירה אך לחיות בחובות יכול להיות הרבה פחות זוהר.

  • הלוואות

למי שמחזיר הלוואות בהחזר גבוהה, לגשת לבנק ולבקש פריסה נוחה יותר, תנהלו מו”מ על הריבית, גם בבנקים אפשר לבקש תנאים טובים יותר.

8. בדקו את ההתקדמות שלכם

הגדירו נקודות ביקורת שבועיות, חודשיות ורבעוניות. תהיו מוכנים לבצע התאמות על סמך שינויים המתרחשים. החיים הם רצף של שינויים לכן אנו צריכים להיות ערניים לכך, אך עם זאת לא להזניח את המטרה הסופית.

להחזיר את החשבון בנק בחזרה למסלול ואף להרוויח יותר יכול לספר לכם תחושה מדהימה של ניצחון, נוחות והשגת מטרה! ובכך אף לשאוף ליותר!

טיפ; נסו לזכור זמן שבו חוויתם הצלחה כלכלית – ושמרו זיכרון זה כעוגן וכמוטיבציה להמשך.

בהצלחה!

חזרה לרשימת מאמרים
חנות