חזרה לרשימת מאמרים
פורסם על ידי: שירן רז קטגוריה אסטרטגיה רגשית תגובות: 0 תאריך פרסום:25/12/2017

8 טיפים כיצד להעלות את הביטחון העצמי

אני מציגה בפניכם 8 טיפים כיצד להעלות את הביטחון העצמי שיכולים לעזור לכם:

1. תדעו את החולשות והחוזקות שלכם

זה חשוב לדעת במה אתם טובים. אתם עדיין לא יודעים בדיוק במה אתה טובים, ישנם מבחנים שתוכל לעשות כדי לגבש דעה. ברגע שתבינו את החלקים החזקים שלכם, המיומנויות שלכם, ובמה אתם טובים אתם תוכלו ותצטרכו להתמקד בזה. זכרו, אף אחד לא יכול להיות טוב בהכל, אז אל תקשו על עצמכם.

טיפ: לרב החוזקות שלנו הם התחומים שאחנו נמשכים אליהם באופן טבעי, או יכולות שבאים לנו לידי ביצוע בקלות

2. תקבלו את עצמכם

נכון, זה אולי יכול להישמע קלישאתי, אבל!  זה חשוב שתבינו שאתם באמת מיוחדים בעולם הזה, ולכל אחד ייחודיות שמאפיינת ומייחדת רק אותו. משמע, מילארדים של אנשים בעולם ואין אדם הדומה לאדם אחד.

זה חשוב שלא תאכלו את עצמכם על דברים שאתם מתקשים להשיג, או לעשות. להפך, במקום להתלונן על החולשות שלכם, תנסו למצוא דרך לשפר את החיים שלכם. תנסו אולי אפילו לקחת איזה קורס קצר כדי להשיג כלים להתמודד, ושיעזרו לכם לקבל פשוט את מי שאתם כמו שאתם.

3. תזכרו את ההצלחות שלכם

לפעמים בדרך אנחנו פשוט שוכחים דברים שכבר השגנו, שכבר הצלחנו, ומתמקדים במה שאנחנו מתקשים עכשיו, בנקודה הנוכחית. בכך המחשבות נעשות שליליות.

זאת טעות. תמיד אבל תמיד תזכירו לעצמכם את ההישגים שהשגתם בעבר לא משנה עד כמה קטנים הם היו! אל תעלימו את החלקים הטובים והחיוביים בחיים שלכם שהיו בעבר, וגם הנמצאים בהווה.

4. תקראו! תצהירים חיוביים

זה חשוב לקרוא דברים חיוביים שיגרמו לכם להרגיש ביטחון. תקראו ספר, מאמר, אינטרנט, ולאחר מכן תוכלו לכתוב את כל הדברים שגורמים לכם למוטיבציה ומניעים אתכם. תקראו משהו חיובי על בסיסי יומיומי ובכך תוכלו ליישם את מה שאתם יכולים לשפר בסיטואציה הנוכחית שלכם. החוכמה היא, לתרגל את המוח – לחשוב מחשבות חיוביות ולמנוע פחדים וחרדות.

אולי יעניין אותך >>> איך מטפלים בחרדה?

5. תחשבו על העתיד שלכם!

זה לוקח זמן להבין מה אתם באמת רוצים מהחיים שלכם, אז אל תחיו בשביל אחרים. את הזמן שלכם תעבירו בניסיונות להבין מה א ת ם רוצים להשיג ולאן א ת ם רוצים להגיע. ברגע שתבינו מה אתם רוצים להשיג – תכתבו את זה במחברת ותשתמשו בזה ככלי להחדרת מוטיבציה.

6. מטרות

מטרות ברורות יגרמו לכם להמשיך קדימה. יצירת מטרות על בסיסי רגיל ולקחת צעדים קטנים על מנת להשיג אותם הם הכרחיים. המטרות צריכות גדולות וקטנות בכדי שתוכל להתחיל בתהליך. אל תכעסו או תוותרו ברגע שאתם לא משיגים אחד מהמטרות – אתם תמיד יכול לשנות את המטרות כדי להצליח יותר, או תמיד לשנות את התוכנית.

7. תדברו עם אנשים

זה חשוב לדבר עם אנשים מצליחים, בכדי לקבל נקודת מבט אחרת לחיים. תקשיבו לאנשים אחרים אשר היו להם קשיים עד שהשיגו את המטרות שהציבו לעצמם. משום שדבר זה יכול לגרום לכם להרגיש טוב יותר לגבי עצמכם או פשוט להניע אתכם קדימה בגישה ש”הכל אפשרי”.

כמו כן, אתם יכולים ללמוד מאנשים ולקבל קצת מושג כיצד להתמודד עם נפילות, או דברים בלתי צפויים שקורים לכם או עוד עלולים לקרות.

אולי יעניין אותך >>> איך ניתן לפתח כימיה עם אנשים?

8. התמדה. התמדה. התמדה.

אל תוותרו על המטרות שלכם. תלמד מטעויות, ותנסו לשפר כבר עכשיו ובעתיד. בלי תירוצים!  שום תירוץ למה אתם צריכים לוותר או להרים ידיים יובילו אתכם למטרה הסופית. לפעמים זה לוקח המון זמן ומאמץ כדי להצליח, אז פשוט תמשיכו קדימה עד שתצליחו! ????

אולי יעניין אותך >>> 13 סיבות למה לא כדאי לכם לוותר

חזרה לרשימת מאמרים
חנות