חזרה לרשימת מאמרים
פורסם על ידי: שירן רז קטגוריה מערכות יחסים תגובות: 0 תאריך פרסום:04/12/2015

3 סוגי חברויות, ורק אחת חשובה במיוחד.

יש שלושה סוגי חברויות וברגע שנבין מהי כל קבוצה, נוכל לשחרר ייסורי מצפון ותחושות אשמה על כך שאנחנו לא מספיק משקיעים בחברויות ובמערכות יחסים עם אנשים רבים יותר.

1.קבוצת חברויות העבר

אלו אנשים שהיה לנו קשר איתם בעבר, בתקופות שונות מהילדות ולאורך כל החיים עד היום, והתקופה איתם התאימה למי ואיפה שהיינו אז.

אין צורך להמשיך ולשמור או לטפח את אותם קשרים. צריך לדעת לשחרר אותם.

הם חברויות שהיו בעבר ולא נועדו להמשיך להיות גם היום. הם שירתו אותנו נאמנה בתקופתם ותקופה זו נגמרה.

2.קבוצת חברויות מעגל שני

אלו אנשים שאתם רוצים לשמר את הקשרים איתם, אולי בני משפחה, או אנשים שאתם מרגישים שחשוב לכם לדעת מה קורה איתם ולא להתנתק לגמרי, בקבוצה הזו אפשר להתקשר בראש השנה ופסח ולאחל חג שמח, או להתקשר ביום ההולדת ולאחל מזל טוב, אפשר לשלוח מייל או להרים טלפון, בתדירות של פעמיים בשנה.

כך הקשר לא מתנתק אבל הם גם לא נשארים חברים קרובים. והמשאבים שמשקיעים בחברויות כאלו הם נמוכים.

3.קבוצת חברויות שאיתם אנו גדלים ומועצמים

אלו אנשים שאתם בוחרים אותם כחברים הקרובים שלכם, יש לכם צורך להיות איתם על בסיס קבוע אפילו כל יום. אלו חברויות שאתם רוצים לפנות זמן, ללכת איתם למופעים, הצגות, בילוי משותף שלכם לבד, אתם מעריכים את מי שהם, את הערכים שלהם, את דרך ההתנהלות שלהם, אתם סומכים עליהם, ומכבדים אותם, אתם יכולים לצחוק מכל הלב על שטויות שרק אתם מבינים, אתם לא מפחדים לחשוף את הדברים הפחות יפים שלכם, אתם סומכים על הדעה שלהם ויודעים שאתם חשובים להם באמת.

אלו חברויות שנבנות בצורה טובה ואמינה, כך שאם בזמנים קשים תבקשו עזרה, הם יהיו שם.

אלו חברויות שאתם מחוברים רגשית, הלב שלכם מרגיש אותם, יש ביניכם אמפטיה ואפילו תלפתיה אם קרה להם משהו לא טוב זה באמת ובתמים מפריע לכם.

יש לכם חיבור אמתי איתם.

אין זה משנה אם יש לכם שני חברים כאלו או עשרים, זה תלוי באישיות שלכם, העיקר שיש לכם חברים מהמעגל השלישי, כאלו שאתם מוכנים להשקיע ולפנות עבורם זמן, ובילוי משותף איתם מעשיר אתכם, הם אלו שיכולים לתת לכם את הביטחון שאתם זקוקים לו, ואת החוויות האחרות והמיוחדות.

אנשים משפיעים, מנהיגים, מצליחים הם אלו המסוגלים ליצור חברות אמת, חברויות של עומק.

יש חבר שטרם דיברתם איתו?

אין הרבה מקומות בחיים שאנו יכולים לחוות תחושות כאלו של אכפתיות והנאה כמו חברות אמת..

זה הזמן להתקשר אליו ולקבוע  זמן איכות משותף.

 

תהנו 🙂

__________

 

חזרה לרשימת מאמרים
חנות