חזרה לרשימת מאמרים
פורסם על ידי: שירן רז קטגוריה מערכות יחסים תגובות: 0 תאריך פרסום:14/07/2015

5 יסודות שכדאי לאמץ בשנה/התחלה החדשה:

התקופה האחרונה הכינה אותנו לקראת תקופה חדשה.  ניראה כי סדרי עולם משתנים,מצד אחד אפילו לא ברור אם אנחנו נמצאים בקיץ או בחורף, ממוצע הטמפרטורה בעולם עלה, החרפה בתנאי מזג האוויר, שינוי באיזון האקולוגי  הדגים הגדולים בים נכחדים, המדוזות מתרבות,  תופעות אלימות ושחיתות,  בארגונים מעטים יש תרבות נתינה והתנדבות למען הקהילה, עולם מודרני חומרני המאלץ אותנו להחליט מהראש, התנתקות מהרגש, תחרותיות, נסחפים בקצב החיים מבלי לעצור לרגע אחד להקשיב לשנות ולהתחבר למי שאנחנו באמת!

בתוך כל השינויים האלו- מהם הכלים שאספת לשנה/התחלה החדשה  ?

ושוב, הכוונה איננה לחפצי אומנות, סלון עור , או נעלי מוקסין ממעצב איטלקי אלא לכלים מעשיים, שיעזרו לשנה  זו להיות טובה  יותר מקודמתה.  לפנייך, שאלות הכוונה לזיהוי הכלים:

על איזה פחד ישן התגברת?

איזה קושי פתרת?

לאיזו תובנה חדשה הגעת?

איזו אמונה שינית?

איזו החלטה לקחת על סמך האינטואיציה?

מה מעורר את התשוקה שבך?

חמש יסודות שכדאי לאמץ בשנה/התחלה החדשה:

  1. מערכות יחסים– הכוונה לכל יצור חי שיש לכם אינטרקציה איתו, היכולת לראות את הצורך/החוזקות/המעלות שלו, באמצעות הקשבה. הקשבה ללא אגו .הקשבה משמעה להתמקד בהווה מבלי לחשוב על אינטרסים ותוצאות. הקשבה ללקוח שלך תרכוש את ליבו ולא רק את כיסו ותשאיר לקוח נאמן, הקשבה לספק שלך תעלה את רמת השירות שלו, הקשבה לעובדים שלך תעלה את המוראל והמוטיבציה לעבודה, הקשבה לבן זוג ולבני המשפחה תיצור משפחה מלוכדת ואוהבת יותר.
  2. כבוד– כל אחד מאיתנו הוא עולם מלא ושלם, כבוד לאחר מתבטא בקבלת האחר השונה מאיתנו, עם כל הקשיים שלו וכל מה שמבדיל אותו מאיתנו: במחשבה, במראה, בהתנהגות. היכולת לאפשר לאחר להיות “מי שהוא” זה כבוד, שליטה אינה כבוד , בוז אינו כבוד, שיפוטיות אינה כבוד, אלימות והרס אינה כבוד.

כבוד גם לכדור הארץ שבו אנו חיים, כולל האנשים החיות הטבע ובעיקר  את עצמינו.

  1. מנהיגות– מנהיגות שמטרתה ליצור הרמוניה ואיחוד, להוביל בעזרת שילוב חוזקות של אנשים שונים, יושרה וחיבור לאמת.
  2. כנות –להיות קשוב לצורך האמיתי שלך ולא למה שהסביבה החליטה עבורך, כנות זו היכולת להביע את אשר אתה מרגיש וחווה, כנות מאפשרת לך לחיות חיים עם שקט נפשי ובריאות פיסית. שקר, מניפולציות, מירמה, עגול פינות, הפרת חוזים תביא לתהפוכות נפש והרס פיסי.
  3. יהירות- כולנו שווים. אין לנו הזכות לפגוע / להעליב / להתנשאואל לנו לחשוב שאנו יודעים ושולטים בכל, יהירות משאירה אותנו נוקשים, אפטים ולא מוכנים להזדמנויות וסכנות החיים.

צניעות שומרת על עוצמה פנימית, גמישות ופתיחות לבאות.

__________________

 

חזרה לרשימת מאמרים
חנות