חזרה לרשימת מאמרים
איך אני יוצר חיים יותר טובים
פורסם על ידי: שירן רז קטגוריה אסטרטגיה רגשית, עסקים תגובות: 0 תאריך פרסום:31/08/2019

איך 6 דקות ביום, מביאות שינוי לחיים שלך?

אתם עסוקים? יש מצב שהתשובה שלכם היא- כן. יכול להיות שזו הסיבה שאתם לא יכולים להשקיע זמן רב בלשפר את המצב הנוכחי ולכן המאמר הזה נכתב. כל מה שנדרש ממכם הוא 6 דקות ביום.

לא משנה היכן אתם נמצאים כרגע בחיים, יש בין כולנו מכנה משותף אחד לפחות,  רובנו רוצים לשפר את חיינו ואת עצמנו.

זה לא אומר שמשהו לא בסדר איתנו, אבל כבני אדם, אנו נולדים עם הרצון המתמיד לצמוח ולהשתפר. מניחה שזה טבוע בכולנו.

ואולם, אנשים מתעוררים כל בוקר מחדש למציאות שלא משתנה והחיים נשארים פחות או יותר אותו הדבר.

אילו הצלחה והגשמה היו נמדדות בסולם מ-1 עד 10, סביר להניח כי כולם היו רוצים לחוות כל היבט בחייהם ברמה 10.

אבל כאן נמצא הטריק, בכדי ליצור חיים ברמה הגבוהה ביותר, כלומר, הדבר בו אתם רוצים יותר מכל, תחילה עליכם להקדיש זמן בכל יום כדי להפוך לאדם ברמה הגבוהה ביותר, שמסוגל לייצר ולשמר רמת הצלחה כזו.

אבל למי יש זמן לזה? למרבה המזל, ישנה שיטה לעשות זאת בשש דקות ביום בסך הכל.

הכנסו אל גלגלי ההצלה, סדרה המשלבת את ששת הרגלי השיפור האישי היעילים מאוד. אמנם אפשר להשקיע בהם שעות, אבל כדי לראות תוצאות יוצאות מן הכלל, כל אחד מהם לוקח דקה, וכולם, בסך הכל, שש דקות.

תארו לעצמכם ש-6 הדקות הראשונות כל בוקר היו מתחילות כך:

דקה 1:  שקט

במקום ללחוץ על כפתור ה”נודניק”, ואז להעביר את היום בחפזון, תוך תחושת לחץ והצפה, הקדישו את הדקה הראשונה לישיבה בשקט מוחלט. שבו בשקט, היו רגועים ושלווים. נשמו עמוק. ייתכן שאתם עושים מדיטציה. מרכזו את עצמכם וצרו הלך רוח מיטבי, אשר יוביל אתכם ביעילות למשך שארית יומכם.

ייתכן שאתם נושאים תפילת הודיה ומעריכים את הרגע. כאשר אתם יושבים בשקט, אתם משקיטים את הנפש שלכם, מרגיעים את גופכם ומאפשרים ללחץ להתמוסס. אתם מפתחים תחושה עמוקה יותר של בהירות, מטרה וכיוון.

בספר היהלום שכתבתי, מפורטות טכניקות נוספות שאפשר לעשות בדקה הראשונה של ההתעוררות ושישפיע לטובה על כל היום.

דקה 2: הצהרות

הוציאו את דף ההצהרות שלכם וקראו אותו. אלו משפטים כתובים המזכירים לכם את הפוטנציאל הבלתי מוגבל שלכם, המטרות החשובות לכם ביותר והפעולות בהן עליכם לנקוט היום, כדי להשיג אותן. קריאת תזכורת לגבי כמה אתם מוצלחים ובעלי יכולת, זו פעולה המכניסה הרבה מוטיבציה. עיון בפעולות ובצעדים שעליכם לנקוט, מטעין אתכם באנרגיה ועוזר להתמקד במה שאתם צריכים באותו יום, כדי להעלות את חייכם אל המדרגה הבאה.

דקה 3: החזיה

עצמו את עיניכן ודמיינו איך ייראו הדברים אם תשיגו את מטרותיכם, ואיך תרגישו. ראיית החזון האידיאלי לנגד עיניכם מגביר את האמונה כי הדבר אפשרי, וגם את הרצון להפוך את החזון למציאות.

דקה 4: ספורט

עמדו והניעו את גופכם במשך 60 שניות, די זמן בכדי להגביר את זרימת הדם והחמצן למוח. בדקה אחת, ניתן לבצע בקלות מספר קפיצות, שכיבות סמיכה, או כפיפות בטן. הנקודה היא הגברת קצב הלב, הפקת אנרגיה והעלאת היכולת להיות ערניים וממוקדים.

דקה 5: קריאה

קחו את ספר העזרה העצמית שאתם קוראים כרגע, וקראו ממנו עמוד אחד או שניים. לימדו רעיון חדש, משהו שתוכלו לשלב בשגרת היום שלכם, אשר ישפר את התוצאות שלכם בעבודה או במערכות היחסים שלכם. גלו משהו חדש שתוכלו ליישם כדי לחשוב, להרגיש ולחיות טוב יותר.

דקה 6: שרבטו

הוציאו את היומן/מחברת שלכם, וקחו דקה כדי לכתוב משהו שאתם אסירי תודה לגביו, משהו שאתם גאים בו ושלושת התוצאות הטובות ביותר שאתם מחוייבים לייצר כל יום. מתוך עשיה זו, אתם יוצרים את הבהירות ואת המוטיבציה לה אתם זקוקים כדי לנקוט בפעולה.

התחילו היום.

איך תרגישו אם כך הייתן מנצלים את שש הדקות הראשונות בכל יום? כיצד תשתפר איכות היום, והחיים שלכם? כולנו יכולים להסכים על כך שהשקעה של שש דקות באדם שעלינו להיות כדי ליצור את החיים שאנחנו רוצים באמת, אינה רק הגיונית, אלא גם חיונית בהחלט.

חזרה לרשימת מאמרים
חנות