חזרה לרשימת מאמרים
פורסם על ידי: שירן רז קטגוריה אסטרטגיה רגשית תגובות: 0 תאריך פרסום:08/07/2018

10 דרכים להרגיש יותר טוב עם עצמכם!

לכולנו יש ימים טובים יותר ויש ימים טובים פחות. אנחנו צריכים להתמודד בצורה נבונה ומאוזנת עם שני המצבים. אל לנו להישאב למקומות לא טובים ולהסתכל על סיטואציות בצורה מוגזמת.

עלינו לשמור על פרופורציה נכונה, להסתכל ולהתבונן היטב על המצב, ולשאול את עצמנו בדיוק מה אנחנו מרגישים ובדיוק מה קורה (לא פחות ולא יותר).

משום שכולנו בני אדם, ואנחנו לא תמיד אובייקטיבים אספתי עבורכם מספר טיפים שיוכלו לעזור לכם ברגעי משבר וברגעים שאתם מרגישים שקצת סטיתם מהדרך.

1. הירגעו והמשיכו!

קודם כל, הירגעו. תנשמו עמוק. לאחר שנשמתם, המשיכו. אל תתנו לשינויים של החיים לזרוק אתכם מהמסלול, זכרו כי רבים מן ה”בעיות” שאנו נתקלים בהן בדרך הן זמניות. נוכל להשיג בהירות לגבי  הסיטואציה אליה נקלענו ע”י שימור ותיעול האנרגיה שלנו למקום חיובי.

2. סמכו על עצמכם!

האמינו במשאבים הפנימיים שלכם, לא משנה מה. אני מאמינה כי התשובות בדרך כלל נמצאים בתוכנו, ואתם מספיק חכמים כדי להבין מה אתם צריכים לעשות. אך תתנו לעצמכם זמן, וסבלנות, ואני בטוחה שתחכימו ותלמדו גם מהחוויות הפחות נעימות.

3. קחו אחריות!

זכרו כי העולם אינו יוצא כדי לקבל אתכם ולא להעניש אתכם. אתם אחראים! אתם עושים את זה לעצמכם!  תלמדו להתמקד במקומות, או אנשים שעושים לכם טוב. תיצרו הזדמנויות חדשות שיוכלו להעיר אתכם ואולי לגרום לכם להבין טוב יותר את השטח.

4. המחשבות שלכם!

החשיבה שלנו לעולם לא תהיה חיובית במאה אחוז. אך בו זמנית, אנו חייבים ללמוד לדחות מחשבות שליליות ככל שניתן, להישאר לרעיונות חדשים או אחרים שיעזרו לכם להתחיל לנוע בכיוון חיובי. התחילו לזהות מחשבות שליליות והשתמש במוח שלכם (הכלי הכי חזק שלנו) בכדי להרגיע אותם.

5. גיוס כוחות פנימיים!

השתמשו בכוחות הפנימיים שלכם. הם שם! גם אם לפעמים נדמה שאין אפילו לא קצת, הם שם. למדו לגשת ולהפנות את נקודת החוזקה שלכם הכי גבוה שאפשר. האמינו שהכוח והאינטליגנציה שלכם יכולים לעזור לכם להתמודד עם כל דבר.

6. אהבו את עצמכם!

אתם לא חייבים להיות מי שאתם כיום. יש לכם את הזכות והיכולת לשנות את החיים שלכם, הם אינם תסריט הידוע מראש.

תשנו אם אתם מרגישים את הצורך בכך, גם אם זה בפן מסוים. תיצרו אסטרטגיה, אספו כלים חדשים, הפכו את עצמכם לאדם שאתם רוצים להיות. טיפ להתחלה, הפסיקו קודם כל להתעסק בדברים שפוגעים בכם (נתינה מוגזמת, סדרי עדיפויות לקוי, הערכה עצמית נמוכה וכו’).

7. תשוקה!

תשוקה יכולה להיות כלי מניע רב עוצמה! אבל באותה נשימה, לרצות משהו בצורה חזקה יכול להיות משהו מכאיב ויקר, אז אל תחיו מעבר לאמצעים שלכם. תחפשו אחר התשוקה שלכם, אך שימרו על הנפש.

8. תפתחו מעט אדישות!

אל תיעלבו. נסו לגלות אדישות מסויימת להערות ביקורתיות. בני האדם תמיד ידברו, ויחשבו מחשבות חיוביות יותר או חיוביות פחות ואנו לא יכולים לשלוט בזה. התעלמו מאותם אנשים, לימדו להגיב בצורה מכבדת – בעיקר בשביל עצמכם.

לפעמים האגו שלנו נפגע, או הביטחון העצמי ואנחנו מפרשים הערות בונות כמשהו שלילי ורע. נסו להבין מאיזה מקום זה מגיע.

9. אכזבה היא חלק מהמסע!

עלינו להבין ולקבל כי אכזבה היא חלק מהדרך, חלק מהחיים של כולנו. גם האנשים המצליחים ביותר צריכים להתמודד עם אכזבה, אך בשונה מהרוב הם למדו כיצד להשתמש באותה תחושה כדי להגיע לשלב הבא ולא להרים ידיים. טיפ ממני; כשאתם מרגישים מאוכזבים, תנו לעצמכם להיות שם, תעבדו את הרגשות והתחושות ולאחר מכן תחשבו איזו סוג של פעולה אתם עומדים לנקוט בכדי להמשיך הלאה.

10. הכירו והתמודדו עם הפחדים שלכם!

הכירו והתמודדו עם הפחדים שלכם, תבינו כי ברגע שאתם מכירים בפחדים שלכם כבר עשיתם חצי מהדרך. הפחד היא תחושה ששומרת עלינו מפגיעה, לכן עלינו להיות חזקים מול התחושה הזאת ולנצח אותה. ניתן לעשות זאת ע”י כלים שונים, כאשר הכלי החזק ביותר הוא המוח שלנו. זכרו, פחד יכול להשתנות ברגע לתחושת התרגשות אם תגרמו למוח שלכם להאמין. ע”פ מחקרים רבים הסימפטומים שאנו חווים בהתרגשות ופחד הם אותם סימפטומים; דופק מהיר, זיעה בידיים וכו’. לכן עלינו לאמן את המוח שלנו ולא להפסיק אף פעם!

חזרה לרשימת מאמרים
חנות