חזרה לרשימת מאמרים
מקלחת קרה
פורסם על ידי: מאי רז, מאמנת כושר ובריאות קטגוריה ספורט ותזונה תגובות: 0 תאריך פרסום:07/08/2019

5 יתרונות של מקלחת קרה לגוף שלנו

לפעמים אנחנו חוששים להיות האחרונים במקלחת – שמא יסתיימו כל המים החמים ונישאר עם מים קרים. השאלה שנשאלת האם מקלחת קרה באמת כזאת נוראית? או שלהפך, היא יכולה רק לתרום לנו ולבריאות שלנו?!

  1. מגביר עירנות

בראש ובראשונה כשאנחנו נתקלח מקלחת קרה בבוקר, ההרגשה של המים הקרים על גופנו נשמעים מזוויעים יותר מאשר מרגיעים. אך עם זאת, אם תקחו נשימה עמוקה כתגובה להלם שהגוף שלכם נכנס – זה יעזור לכם לשמור על חום הגוף.  כמו כן, קצב הלב שלנו יעלה ובכך ישחרר דם לכל הגוף שלנו – מה שתורם ל”מנת” אנרגיה טבעית ליום שלנו.

  1. משפרת את החוסן הנפשי/רגשי

לפעמים כשאנו מרגישים בילבול, חרדה ואף כעס – מקלחות קרות יכולות לעזור! ברצינות, מקלחת קרה גורמת למערכת העצבים ‘להתקרר’. אני מודה שבהתחלה תרגישו שבא לכם לצעוק אבל תוך מספר שניות כבר תרגישו רגועים יותר, גם בנשימות שלכם.

  1. תורם בתהליך הרזייה

הקשר בין מקלחות קרות וירידה במשקל יכול להישמע לנו קצת מוזר (מודה שגם לי בהתחלה) אבל מצאתי שזה אכן נכון. גוף האדם מכיל שני סוגים שונים של רקמות שומן; שומן לבן ושומן חום. שומן לבן מצטבר כאשר אנחנו צורכים יותר קלוריות מאשר הגוף שלנו באמת צריך. בדרך כלל יצטבר בירכיים (זהו שומן שיהיה לנו קשה יותר להיפתר).

השומן החום הוא שומן טוב, שמייצר חום כדי לשמור על גופנו, ומופעל כאשר הוא נחשף לקור קיצוני.

הצטרפו בחינם! לאלפים שכבר קוראים פעם בשבוע את הניוזלטר של שירן רז

ניתן להסיר בכל עת

ע”פ מחקר שנעשה ב2009 בארה”ב, מצא שחשיפה לטמפרטורות קרות קיצוניות מפעילה את השומן החום! ומכך יצא שבקרב משתתפי המחקר נמצא כי הם ירדו כמעט 9 קילו בשנה רק בגלל המקלחות.

  1. משפר את מערכת החיסון

ע”פ מחקר באנגליה, נמצא כי מקלחות קרות באופן קבוע מגדיל את כמות המחלה הנלחמת בתאי הדם הלבנים, בהשוואה לאלו שנוטלים מקלחות חמות רגילות. ההשערה הייתה כי במקלחת קרה אנחנו מנסים לחמם את עצמנו וכתוצאה מכך ישנה עלייה בקצב מהירות המטבולית והפעלת מערכת החיסונית. כל זאת מוביל לשחרור של תאי דם לבנים יותר.

  1. מאיצה התאוששות של שרירים

בסרטים אנחנו תמיד רואים ספורטאים נכנסים לאמבטיית קרח לאחר אימון קשה וארוך, וזאת בדיוק בגלל הסיבה שמקלחת קפואה שכזו עוזרת להתאוששות מהירה יותר של השרירים.

מקלחת קרה אמנם לא תועיל כמו אמבטיית קרח אבל זה כן ישפר את זרימת הדם, ותסייע ברמה מסויימת להתאוששות שרירים

אז שווה לכם לנסות, וכמובן אשמח אם תשתפו אותי בחוויות שלכם 😊

 

לכל שאלה נוספת או התייעצות,

תזונה, שומנים בריאים

חזרה לרשימת מאמרים

רוצים להתעדכן בעוד תכנים, הרשמו לניולזטר ותקבלו עדכונים לפני כולם.

ניתן להסיר בכל רגע*ניתן להסיר בכל עת

להרשמה לניוזלטר של שירן רז