חזרה לרשימת מאמרים
פורסם על ידי: מאי רז, מאמנת כושר ובריאות קטגוריה ספורט ותזונה תגובות: 0 תאריך פרסום:17/08/2019

יתרונות השומן הבריא 😊

מהו שומן בריא? ומדוע אנחנו זקוקים לו?

שומנים בריאים חיוניים לכל אורח חיים בריא. רוב האנשים מאמינים שיש להימנע מהם, אך אם נכלול שומנים בריאים ובכמות הנכונה אנחנו יכולים לגרום להבדל בשריפת השומן, ובאורח החיים שלנו. שומנים הם מקור טוב לספיגת ויטמינים A, D,E וK.

 

  1. מסייע בבניית שריר

זה נכון. כאשר אנחנו מחפשים לרדת במשקל או לבנות שריר, אנשים לעתים קרובות מתמקדים בצריכת החלבון והפחמימות שלהם, אך השומן יכול להיות חשוב באותה המידה. שומנים עוזרים לשמור על רמת ההורמונים מאוזנת, זאת אומרת שאתם יכולים להתאושש בצורה מהירה יותר וביעילות רבה יותר מהפעילות הגופנית שלכם. תשחקו עם מה שאתם אוכלים ע”י הוספת כמה שומנים בריאים (כף טחינה, רבע אבוקדו וכו’).

  1. עוזר בשריפת שומנים

אם אתם רוצים לשרוף שומן, אכילת שומן בריא היא דרך יעילה והכרחית על מנת להגיע אל התוצאות הרצויות. אכילת שומן בכמות נכונה והגבלת פחמימות יכולה לייצר שריפת שומן ושיפור בחילוף החומרים. כך תוכלו לשמור על הרכב הגוף האופטימלי בטווח הארוך.

הצטרפו בחינם! לאלפים שכבר קוראים פעם בשבוע את הניוזלטר של שירן רז

ניתן להסיר בכל עת

רבים מאיתנו אוהבים את המראה של בטן שטוחה. ע”פ מחקרים של האגודה האמריקאית לסוכרת, צריכה מוגברת של שומנים חד בלתי רווים (במקום שומנים רווים ושומני טרנס), מובילה לשריפת שומן בטני.

  1. משפר את מערכת החיסון

מערכת חיסון בריאה חיונית לנו אם אנחנו רוצים לחיות ללא חיידקים וזיהומים, כמו הצטננות. שומנים עוזרים לחיזוק מערכת החיסון שלנו ע”י ספיגה של ויטמינים. אגוזים, זרעים, ירקות ירוקים ודגנים הם מקור מצוין לחומצה אלפא-ליפואית ואומגה 3 המסייעים ביכולת ספיגה טובה יותר של הגוף ובהפחתת דלקות.

שמן קוקוס הוא עוד שומן עם תכונות אשר מחזקות את מערכת החיסון, כמו כן הוא מכיל חומצה אשר מונעת זיהומים.

  1. מסייע למראה עור בריא יותר

עור יבש נגרם לעיתים קרובות בשל מחסור בחומצות שומן. השומן אומגה 3 ואומגה ,6 יכולים לספק ולעזור באותן חומצות הנדרשות לנו כדי לקבל מראה עור פנים בריא יותר.

  1. הפחתה בתחושת עצבות

שומנים בריאים טובים למוח שלכם. אומגה 3 ישמש כדלק, ויעזור בייצור DHA אשר יכול להשפיע על החושים שלכם ומצב הרוח שלכם. מצב זה מוביל להגדלת ההורמון שאחראי על ההרגשה הטובה – סרוטונין.

אז בפעם הבאה שאתם מגיעים לסופר, הצטיידו לכם בשומנים בריאים, כמו; אגוזי מלך, שקדים, זיתים, אבוקדו, חמאת בוטנים, שמן קוקוס וסלמון וכו’.

באהבה,

תזונה, שומנים בריאים

חזרה לרשימת מאמרים

רוצים להתעדכן בעוד תכנים, הרשמו לניולזטר ותקבלו עדכונים לפני כולם.

ניתן להסיר בכל רגע*ניתן להסיר בכל עת

להרשמה לניוזלטר של שירן רז