חזרה לרשימת מאמרים
פורסם על ידי: שירן רז קטגוריה עסקים תגובות: 0 תאריך פרסום:15/07/2017

3 שיעורים עסקיים חשובים מבית היוצר של דיסני, אשר ידחפו אתכם להצלחה

כולנו אהבנו את סרטי וולט דיסני כילדים, ואנחנו עדיין אוהבים אותם. דיסני יודעים כיצד לדבר ולגשת אלינו כצופים דרך הסרטים שהם מפיקים, ולפרוט על מיתרי לבנו. הם טובים בזה. פרט לכך, סרטי דיסני עמוסים בשיעורי חיים, הם אפילו מפתיעים ומלמדים אותנו לא מעט על עסקים.

קבלו שלושה (3) שיעורים עסקיים שתוכלו להפיק מסרטי וולט דיסני:

1.אקונה מטטה (Hakuna Matata) 

השיר האהוב ביותר מסרטי דיסני נושא את השם הזה. משמעותו המילולית היא “אין בעיות. אל תדאג, תהיה שמח”. מן הסתם לא מומלץ וגם לא נכון להעביר את החיים ואת ההסתכלות העסקית ללא חשיבה, ביקורת  וללא נסיון לפתור בעיות. אלא שלעיתים קרובות מדי, אנו מאפשרים לבעיות בעסקים להציף אותנו ולנהל אותנו מבלי שנוכל לעצור את כדור השלג. לכאורה הבעיות מכריעות אותנו ויוצרות אף חיים משל עצמם.

קרה לכם? מהשקורה בפועל הוא שהמיקוד שלכם מתערפל ואפילו נעלם, ואתם חווים עומז ולחץ כי יש יותר מדי דברים להתמודד איתם, בבת אחת. אין סיכוי שתצליחו לפתור את כל הבעיות כולן. במקרים כאלה, מוטב לאמץ את גישת “אקונה מטטה”. הישארו רגועים, הבינו את הנסיבות והתמקדו באותו הדבר, האחד, אשר יקל על המצב. אל תאפשרו להצפה לגרום לכם לקבל החלטות גרועות.

אפשר גם להגדיר זאת: תיתקפו חזית אחת בכל פעם.

לקבלת התכנים במייל אישי

"תוכן טוב הוא מצרך. תוכן מצויין הוא נדיר"

“אושר הוא הלך נפש, והוא תלוי רק בדרך שבה אתם מתבוננים בדברים”. (וולט דיסני)

2. מצאו את הנוסחה המנצחת עבורכם והכפילו את ההימור

שיעור זה אינו קשור דווקא לסרט ספציפי, אלא יותר לרוח של סרטי דיסני באופן כללי.  ניתוח נקודות העלילה הבסיסיות יצביעו על כך שהמגמה ברבים מסרטי דיסני דומה. דיסני גילה שהמגמה הזו היא האולטימטיבית כדי למשוך קהל ולרתק אותו.

ניתן לזהות נוסחה זו הן בנקודות העלילה, ואפילו ברבים מציורי האנימציה בפועל. הדמויות בסרטים השונים נעות באופן דומה מאוד. אם נשים אותן זו לצד זו ונשווה ביניהן, נגלה שהן כמעט זהות.

להצטרפות חינם לערוץ הטלגרם
לחצו כאן

נשאלת השאלה, מהי הנוסחה המנצחת שלכם? מהן הנקודות הכי חזקות שלכם? אלה הן הנקודות בהן אתם צריכים להכפיל את ההימור.  בכדי למטב ולהשתפר בכל ההיבטים.

20 דברים שאנשים חכמים לא עושים 

תחת זאת, מרבית העסקים והאנשים מכפילים את ההימור דווקא בנקודות הלא נכונות, כגון החולשות שלהם. כך, הם מערערים את פוטנציאל העסק שלהם, יוצרים תסכול ומחמיצים הזדמנויות.

מיצאו את נקודת הכח שלכם, גם אם ניראת ברורה מאליו או פשוטה מידי ולכו עליה בכל הכח.

3.אל תסתכל בקנקן

זוכרים את שלגיה? מי לא!  “שלגיה”, לצורך הדוגמא החזיקה בידה את התפוח המושלם, ולא יכלה לעמוד בפיתוי לנגוס בו. על פניו, הכל נראה בסדר, אבל למעשה, התפוח גרם למותה וכמעט גרם למותה.

שיעור זה נכון לשני הקצוות, כלומר, אל תלכו שולל בגלל מראית עין, לטוב או לרע, בכל הנוגע לעסקים. ההזדמנויות תמיד מונחות לפניכם, ואם תסתכלו בקנקן, ולא תטרחו לראות קצת מעבר, אל מה שיש בו, תגלו כי לעיתים קרובות אתם מנצלים את ההזדמנויות הלא נכונות ומחמיצים את הנכונות.

5 דרכים להפוך את עצמכם ליותר מושכים

בתחום הנדל”ן לדוגמא, אדם אחד עשוי לעבור בשכונה ולראות בתים מוזנחים ורעועים, והזדמנויות לא טובות, ואילו אדם אחר יטרח לבדוק קצת מעבר, לשאול כמה שאלות על השכונה ולהבין שישנם נכסים אחדים המוערכים פחות מכפי שוויים, והרי לכם הזדמנות גדולה.

תמיד בידקו מעבר למה שאתם רואים, לטוב או לרע הדברים החשובים סמויים מן העין.

“כמו בהרבה דברים אחרים, זו לא החיצוניות שקובעת, אלא הפנימיות”. (אלאדין)

 

4.שיעור בונוס מבית היוצר של “שרק”: אינכם חייבים לקבל את המגבלות שלכם

“שרק” אינו  עוד סרט של דיסני, מסתבר שזהו סרט מבית היוצר של דרימוורקס (Dreamworks). אף על פי כן, זהו עדיין אחד הסרטים האהובים ביותר, והוא מלא בשיעורים בעלי ערך (ולכן תסלחו  על התוספת הזאת!).

השיעור ששרק מעביר אותנו הוא:  אינכם חייבים לקבל את המגבלות שלכם.

שרק חשב שהוא תקוע עם תדמית המפלצת, ושיחיה חיים עגומים וריקים לבד, בלב היער. כך בדיוק קרה, עד שאולץ להשתנות.

הרפתקאותיו הובילו אותו להציל נסיכה מתוך ממלכה שלמה, הישגים שבהחלט היו מעבר לגבולות ולדמיון שלו. הוא חרג מהגבולות הללו והפך לאגדה.

בדומה לשרק, עסקים ואנשים רבים מרשים לעצמם ליפול למלכודות ולמגירות שהם עצמם יצרו. הם חושבים, “אנחנו עסק מסוג כזה וכזה”, או “אני טיפוס כזה וכזה”, ולעולם אינם מנסים להשתנות או להתעלות על עצמם, גם כשנקרית בדרכם ההזדמנות לעשות זאת.

9 דרכים להפיכת היצירתיות כחלק מחיינו 

תחת זאת, היו מודעים למגבלות שכפיתם על עצמכם. וחשבו על הדרכים בהם תוכלו לפרוץ אותן.

כאשר תשובו ותצפו בסרטי דיסני האהובים עליכם, חפשו גם את אותם שיעורים עסקיים.

 

האם למדתם שיעור גדול לחיים או לעסקים מסרטי וולט דיסני? אם כן, מהם? ספרו לי בתגובות!

 

חזרה לרשימת מאמרים
חנות