חזרה לרשימת מאמרים
פורסם על ידי: שירן רז קטגוריה בלוג, מערכות יחסים תגובות: 0 תאריך פרסום:20/07/2015

האם להיות שמן זה לגיטימי?

את הפוסט הזה החלטתי לכתוב, מהבטן.. לאחרונה אני רואה תופעה הזויה לגמרי בכל נושא “המשקל”, נידמה כי צמד המילים  “שמנה ורזה” הפך להיות חם יותר מהפצצות “הירושימה ונגסאקי”,  רק שאת השמנה והרזה הפרידו בכוחניות ועכשיו הם כמו מחנה ימין ומחנה שמאל.

בו ברגע שמישהו מעז  לדבר (על המחנה השני) .. יתחיל מטר האשמות קשה, שרובו עוסק בשתי אג’נדות –

האחת: אם אתה ממחנה הרזים, אז יש כאלו החולמים להיות כמוך ומעריצים אותך על השליטה הקוסמית בחייך.

והשנייה אם אתה ממחנה השמנים, שם סוגדים לך שאתה מוביל מהפך חברתי.

ולמה? מכיוון, שתחומי האופנה והתרבות הציבו סטנדרטים הזויים ל – איך אנחנו אמורים להראות,  וכל זה הוביל לבעיות אכילה קשות ודימוי גוף המעורר שנאה עצמית.

כך שיש צורך אמיתי לעודד, לעורר וללמד שאהבה מגיעה בכל גודל.

הרי,  אין באמת קשר אמתי בין  מראה/משקל ואושר.

הקשר האמיתי הוא איזון רגשי, כי כאשר אנחנו מרגישים טוב עם עצמנו, הגוף מביא את עצמו למידה המדויקת לנו.

ואת נקודת האיזון הזו שתי המחנות צריכים להדגיש.

לכל אחד ואחת יש את המשקל הנכון לו, ורק לו. 

אז איך הכל מתבלבל לו…

עניין התקשורת לאחרונה, המצעיד שינוי חברתי “שלגיטימי להיות שמן” מזכיר לי קצת את מחאת האתיופים, כאילו שנים ארוכות של שתיקה ותחושת תסכול, פשוט ניצתה, והמטרה באיזה שלב, איבדה את עצמה, והמיקוד היה  בפורקן הזעם על האפליה ארוכת השנים ולא בכוונה הטהורה- שהם בסך הכל רוצים להיות לגיטימיים ושוויוניים

ממש כמו במהפכה הזו חשוב לזכור-  שמן ורזה טובים באותה המידה.

“נאה דורש נאה מקיים” הרי, כל אחד ואחת מגיע למשקל שלו עם היסטוריה של תסכולים, זיכרונות, אהבות, רצונות חלומות ועוד ועוד.. משקל זה קטע רציני לרובנו.

העניין הוא שכל אחד ממכם נמצא על סקאלה של קבלה עצמית במקום  שונה, ולפעמים מילים יפות או כועסות או שונות המושמעות בפומבי, מסתירות הרבה כאב, הרבה רצון לתשומת לב אמתית והשתוקקות להערכה .. וכל  הלינץ’ התקשורתי רק מעצים אותם.

לפעמים גם יש כוונה טהורה ובאמת באמת שווה למצוא אותה מבעד לעיניים השיפוטיות.

לצערי, כל מיני דמגוגים מנצלים את החולשות של שני המחנות ומלהיטים אש מכוונת, הם מבינים  שנורא כיף לשנוא יחד ולהשמיץ יחד, ולשם הם זורקים אש.

במקום לחשוב מהבטן, כדאי לפעמים לחשוב גם מההיגיון, (לא מאמינה שאני רשמתי את המשפט הזה הרגע)… אבל כן, לפעמים חייבים לשים את הצפת הרגשות בצד ולחשוב בהגיון, כך קל יותר  לשמוע את המילים בין השורות,  וכמה פשוט להשתמש בטקטיקה רבת שנים והיא: במקום להעצים את הצד השני בשליליות,  תעצימו את עצמכם בחיוביות.

תכלס, מי יכול עליכם כשאתם מחויכים באמת?  

 

חזרה לרשימת מאמרים
חנות