חזרה לרשימת מאמרים
פורסם על ידי: שירן רז קטגוריה מערכות יחסים תגובות: 0 תאריך פרסום:28/01/2017

חמישה שיעורים חשובים שתלמדו מהכלב שלכם

יש אהבה ממבט ראשון. אם אינכם מאמינים שדבר כזה קיים, אמצו כלב. למען הכנות, כל חיי הייתה לי סימפטיה מיוחדת לבה”ח ולכלבים בעיקר, אך חיבה אליהם בלבד לא עזרה לי ולא לאף אחד אחר להתמודד עם  נוכחותם המביאה הרס לרהיטים בנשיכות שלהם, שטיחים שנספגים בשתן ונזרקים לפח, לכרסומים מפתיעים ונשיכות של זוגות נעליים ובגדים מחוררים שנזרקים לפח, שערות על הבגדים, המיטות, הרצפה ועוד הטרחה לטייל איתם כל יום גם שהכי עייפים לאסוף בשקיות מלאי גללים ולשמוע שעות ארוכות של נביחות.

כל מי שגידל כלב בחייו מבין שמדובר באחריות גדולה ובטרחה אדירה. גם עשרות פרצופים מתוקים וריח גורים תמים לא יצליחו להמתיק עובדת חיים זו. א ב ל  ופה מתחיל הקסם האמתי שרק הכלבים מסוגלים לעשות.. בין הכעס והטרחה אי שם בין איסוף הגללים והנביחות חסרות ההגיון, הם יגרמו לכם להשתנות. הם ירפאו את לבכם וירחיבו את דעתכם. הם יעוררו בכם את האמונה בטוב שישנו בחיים וביופי שישנו בעולם. הם אפילו יטעו בכם קצת אמונה!  כלבים יהפכו את כל אותם רעיונות נשגבים, שגורמים לנו לגלגל את עיננו מעלה, למציאות. כי הם יאזנו, ירגיעו, יווסתו את הלך הרוח והמחשבה.  תוך שהם יושבים בסמוך, עסוקים רק במה שנמצא כאן ועכשיו ילקקו את עצמם, ירכינו מבטם אליכם וכל הזמן הזה, בלי שתשימו לב, משהו בכם ישתנה.    המגע והחיבוק מהם מוריד את הלחץ ומשריש בטחון שיש שפיות וטוב בעולם הזה.    הכלבות  שלי (בל ולוסי) הם היצורים החיים הטובים ביותר שאני מכירה. כמובן כמו שאר הכלבים מלמדים אותנו שיעורים חשובים, דברים שאותם יצורים מלוכלכים ופרוותיים מלמדים את המשפחות שלהם מבלי לדעת והם לא ניתנים לתמחור.

1.הם מלמדים אותנו לסלוח

גם אם תשכחו להאכיל אותם, הם ילקקו אתכם. גם אם תשכחו להוציא אותם לטיול, הם ילקקו אתכם. אולי אין לכם ולו שניה אחת להקדיש להם תשומת לב במשך היום, מספיק מבט עייף אחד שתזרקו לעברם והם ינטרו משמחה עלכם. תארו לעצמכם איך תרגישו אם תקבלו סליחה וקבלה מוחלטת כזו מדי יום כל יום. תארו לעצמכם חיים בודאות מוחלטת שלא משנה מה תעשו ומי תהפכו להיות, תמיד יהיה אותו “יצור-אדם” קטן שיקבל את פניכם בזנב מכשכש ובנביחות של אושר, ומבלי שתשימו לב גם תקבלו בונוס – חתיכת ליקוק מלשון רטובה וזריזה ישר על הפנים שלכם. כאשר אתם זוכים בהתמדה לקבלה ללא תנאי. בלי קיטורים, ללא האשמות, ללא פרצופים, ללא רגשות אשם בקשות או מענות משהו מכל זה מתחיל לחלחל בכם. הרי, כולנו רוצים לחיות בעולם שלא ישפוט אותנו ובימים קשים יתנו לנו חיבוק טהור- “אני אוהב אותך, רק כי אתה זה אתה”

2.הם מלמדים אותנו לאהוב, עד עמקי נשמתנו ללא מחסומים

למה? כי כך הם אוהבים אותנו. לכלב יש הגיון פשוט: שיחקתם אתנו עכשיו גם אמות למענכם. התהליך החשיבתי המגוחך ביותר שנברא אי פעם, אבל זו גם הדרך המדהימה ביותר לאהוב שישנה. הם מלמדים אותנו להוריד את ההגנות שלנו ולאהוב אדם אחר בכל רמ”ח אבריו. ללא פחד, ללא תנאים ובתום מוחלט. לא רק שהם אוהבים אותנו עד מאוד, אלא גם אנחנו, בסופו של דבר, לומדים לאהוב אותם. כשיש לכם כלב ואתם יודעים שמן הסתם, הוא ילך לעולמו לפניכם, למעשה, אתם מקוים שכך יהיה, כדי שתמיד תטפלו בו. או אז, אתם מגיעים למצב שבו אתם אוהבים מישהו בכל לבכם, בידיעה שלמה שהוא ילך לעולמו לפניכם. אתם נפתחים לאהבה, לצד הידיעה שיום אחד גם תכאבו. זהו סוג האהבה לה העולם זקוק, אותה אהבה עזה, אמיצה, שאינה תלויה בדבר. כלבים ילמדו אתכם אהבה כזו.

3.הם יהפכו אתכם לציניים פחות

העולם הוא מקום מורכב, תובעני ואנוכי, שבו קשה לשמור על החלקים הילדיים והאופטימיים שבנו. לא כך הוא אם יש לך חבר טורדני על ארבע, שכל שאיפתו בחיים היא לגרום לכם לזרוק לו את הכדור. לכם יש בכל בוקר רשימה של מאה משימות בערך, ושתי המשימות היחידות ברשימה שלהם הן לכשכש בזנב וללקק אתכם. בכל ערב, כשאתם מתים מעייפות ומתוסכלים לחלוטין מהבוס שלכם, הם מפזזים ורוקדים ריקוד של שמחה, מבלי לדעת שום דבר, ורק מפני שחזרתם הביתה.

הצטרפו בחינם! לאלפים שכבר קוראים פעם בשבוע את הניוזלטר של שירן רז

ניתן להסיר בכל עת

נראה אם תצליחו להישאר אדישים אל מול כל זה! נסו להתנהג כמו מבוגרים כאשר אתם משחקים תופסת עם כלב. תוך חמש שניות, תהפכו לבני חמש. התמימות שלהם והשמחה ללא סיבה מידבקות. האופטימיות הבלתי נדלית שלהם, הציפיה שבכל שניה מישהו ישחק איתם, ילמד אתכם לקוות, להפסיק להיות שליליים ופשוט לחייך. כל מה שאתם צריכים לעשות הוא לזרוק את הכדור ולחייך.

4.הם יגרמו לכם לרכוש ידידים אמיתים

העולם שלנו היה והופך להיות יותר כזה המעודד חשיבה והתנהגות אגואיסטית, הרשתות החברתיות מעצימות לקיצון את ה”אני” ו”אני” ו”אני”. בני האדם אינם מתעניינים בכם. אין הם מתעניינים בי. הם מתעניינים בעצמם – בבוקר, בצהריים, ובערב. אם אתם עסוקים רק בלהרשים בני אדם, בשביל שיגלו בכם עניין, לעולם לא יהיו לכם חברים אמיתם וכנים. כי כאלו קרוצים מחומר אחר. וזה שיעור גדול וחשוב שהכלבים מלמדים אותנו, להתעניין בנו ללא אינטרסים ובלי רצון לקבל קרדיט. ההתעוררות וההתלהבות שלהם בנוכחותנו בלבד היא המפתח לבניית קשרים בעלי השפעה גם בין בני האדם. הרי, אדם שאינו מגלה עניים בבני אדם סביבו, סובל מקשיים גדולים בחייו שלו.

5.הם יחזקו אתכם

 כל מי שגידל כלב בחייו וגם איבד אותו, יכול להבין על מה אני מדברת. זר לא יבין את התחושות  האלו,    את עומק החסרון והעצב שהיצור על 4 הזה איננו עוד. מבחוץ יכולים לחשוב – זה רק כלב. אבל זה לא סתם רק כלב, כי גם במותו הוא הופך אותנו לאנשים חזקים יותר. ההתמודדות עם חסרונו מכינה אותנו להתמודדות טובה יותר עם החיים. אם עברתם את זה, תוכלו לעבור הרבה דברים אחרים.

אנשים אומרים לי שאינם רוצים לגדל כלב, מפני שאינם רוצים לחוות את כאב האובדן. זה אינו כאב, אלא חוזק. אנחנו לא מאבדים, אלא מרוויחים זיכרונות שלא יסולאו בפז. זו לא טרגדיה, אלא חלק מהחיים שממנו רק הילד של  היום שיאהב חיית מחמד ויאבד אותה, הוא המבוגר של מחר, אדם חזק וטוב יותר לאין ערוך.

אתם ודאי תחשבו שאני משוגעת, אבל אם היו לנו עשירית מהתכונות הטובות של אותם כשכשני זנב נצחיים ולקקני פנים כרוניים, העולם היה מקום שמח ובטוח יותר.

לכן, בפעם הבא שתראו בעל זנב חסר בית, המכשכש בזנבו מולכם, חשבו ברצינות להביא אותו הביתה. בזכותם, הבית מקבל יותר אופי ואוירה, ואילו אנחנו הופכים אנושיים יותר.

 

 

חזרה לרשימת מאמרים

רוצים להתעדכן בעוד תכנים, הרשמו לניולזטר ותקבלו עדכונים לפני כולם.

ניתן להסיר בכל רגע*ניתן להסיר בכל עת

להרשמה לניוזלטר של שירן רז