חזרה לרשימת מאמרים
פורסם על ידי: שירן רז קטגוריה יזמות, עסקים תגובות: 0 תאריך פרסום:03/02/2022

4 סיבות להכין הסכת(פודקסט) לארגון שלכם

נוכחותם של ההסכתים (פודקסטים) היתה במגמת עליה עוד לפני שפרצה מגפת הקורונה.

בכל שבוע למעלה מ 60 מיליון איש בארצות הברית האזינו לפודקסטים. בפברואר 2020, סקר שנעשה עם 1050 משיבים, העלה כי 56% מהבוגרים האמריקנים מציינים כי הם מאזינים לפודקסטים לפחות מספר פעמים בשנה.

ואולם, חודש בלבד מפרוץ המגפה, צריכת הפודקסטים בארצות הברית עלתה ב-18%. בחודש יולי, צריכת ההסכתים של ספוטיפיי Spotify הוכפלה. על אף הירידה הפתאומית בהמרות, מספר האנשים המאזינים גדול מאי פעם. זאת ועוד, מבחינת חברות מסחריות, עמותות ומותגים, בשלה ההזדמנות להפוך למשפיעים ומנהיגים, כל אחד בתחומו.

ההסכתים (הפודקסטים) שינו משמעותית לא רק את הדרך בה צרכנים מתחברים אל המדיה, אלא גם את הדרך בה חברות מסחריות ומנהיגים נחשבים יכולים להגיע אל קהלי היעד שלהם באופן יעיל יותר.

ייתכן כי למתבוננים מהצד, נראה כי כבר כעת ישנם מיליוני הסכתים זמינים וממתינים, מפני שאכן ישנם –  כמעט שני מיליון ומספרם עוד יגדל. אך, האמינו או לא, זוהי רק ההתחלה. התחזיות צופות כי מספר מאזיני ההסכתים יגדל מעבר ל-160 מיליון עד שנת 2023.  משום כך, חשוב להתחיל חשיבה על אסטרטגיית ההסכתים שלכם כעת, לפני שנכס בקטגוריית “נחמד שיש” הופך להיות “פריט חובה” (בדיוק כמו עלייתה המטאורית של המדיה החברתית).

להלן ארבע דרכים בהן הסכת (הפודקסט) יכול להיות בעל ערך לארגון שלכם:

1.פודקסטים הינם מדיה בבעלות.

ביחסי ציבור, המדיה מחולקת לשלוש קטגוריות: מדיה בתשלום, מדיה בבעלות ומדיה אורגנית, אותה המותג מרוויח. על פי הרוב, במקרה האחרון, לרבות ראיונות, אין באפשרותכם לשלוט בנרטיב. אינכם אלו שמחליטים על הציטטות שיהיו בשימוש או מה יהיה קצה החוט שיוביל להבנת הסיפור, או התוכן. להבדיל, כאשר מדובר בתוכן בבעלותכם, אותו אתם יוצרים, תוכלו להעביר את המסר אל הקהל שלכם בדיוק כפי שאתם רוצים.

רוצים להקים פודקסט לעסק או לארגון שלכם? כחלק מהשירותים של חברת ביה גרופ, אנחנו מביאים את הניסיון והטכנולוגיה עד אליכם. כנסו להשאיר פרטים ואנחנו נחזור אליכם במהרה.. שלא תישארו מאחור! 

2.פודקסטים מאפשרים לקהל שלכם חיבור טוב יותר בהשוואה למדיה חברתית.

קריאת רשומה במדיה החברתית גוזלת שניה מזמנו של הקורא, אולי מספר שניות אם הם מוסיפים לייק, תגובה מילולית, או משתפים את התוכן. האזנה להסכת, לעומת זאת, מצריכה התחייבות לפרק זמן ארוך יותר. החסרון בכך הוא שלעומת גיוס עוקבים, גיוס מאזינים הוא קשה יותר. היתרון הוא שהמאזינים שתצליחו לגייס, ירגישו הרבה יותר מחויבים למותג שלכם ומחוברים לתוכן שתציגו. הסכתים יכולים להוות את אחת הדרכים הטובות ביותר לחשוף את קהל היעד שלכם למי שאתם ולמה שאתם מייצגים.

3.פודקסטים טומנים בחובם פוטנציאל הכנסה גבוה.

לפני שתוכלו להתחיל להרוויח הכנסות פרסומת מהסכתים, יהא עליכם לבנות את קהל המאזינים שלכם. ואולם, כאשר תצלחו את המשוכה הזאת, תכנסו לשוק בעל פוטנציאל רווח. תחזית אתר אי-מרקטר, צופה כי עד סוף שנה זו, הוצאות בגין פרסום הסכתים בארצות הברית יגיעו ל- 1.13 מיליארד דולרים. לצורך הפרופורציה, בשנת 2019, כ-708 מיליון דולרים בלבד הושקעו בפרסום הסכתים בארצות הברית. יחד עם זאת, פוטנציאל ההכנסה הנובע מבניית וחיזוק ערך המותג שלכם אולי גדול אף יותר.

4.פודקסטים יוצרים ובונים אמון, מהימנות ותורמים להכרה במותג.

ברומטר האמון לשנת 2021 של אדלמן מעלה כי עסקים הם המוסדות האמינים ביותר ברחבי העולם (יותר מארגונים ממשלתיים, מהשלטון ומהמדיה) והם המוסד היחיד הנתפס כמוסרי וכראוי גם יחד. על המנהיגים העסקיים לנצל מגמה זו בכדי להמשיך להתחבר עם הלקוחות שלהם על מנת לבנות אמון. סטוריטלינג היא אחת הדרכים הטובות ביותר לעשות זאת, וההסכתים הם אחד הכלים הטובים ביותר לגולל סיפור – אודות הסוגיות שמעסיקות אתכם, האנשים שאתם מעסיקים, האנשים המשתמשים במוצרים ובשירותים שלכם. 

עבור אותם ארגונים השוקלים השקת הסכת משלהם, המחקר שנעשה העלה כי מאזינים מעריכים עקביות וקביעות (ומכאן שעליכם להעלות הסכת מדי שבוע או מדי חודש), תמציתיות (משך ההסכת אמור להיות בן 16-30 דקות) ובידור (המטרה העיקרית של ההסכת שלכם אמורה להיות הצגת סיפורים בעלי ערך, ולא למכור את עצמכם). מיותר לציין את חשיבותה האדירה של האותנטיות.

ייתכן שמבחינתם של ארגונים קטנים יותר, יהיה הגיוני מבחינה כספית לתרום להסכת קיים, וזאת באמצעות ראיון או פרסום, ולאו דווקא ליצור הסכת חדש לגמרי. מצאנו כי 55% מהמאזינים רכשו מוצר לאחר ששמעו דיון או פרסום אודותיו בהסכת. סקר שנערך על ידי מכון המחקר אדיסון העלה כמעט את אותן התוצאות: 54% ממאזיני ההסכת החודש אמרו שהסיכוי שישקלו לקנות את המוצר או השירות גדול יותר כאשר נעשה להם פרסום במסגרת הסכת. 

תחקיר מעמיק אודות ערך ההסכתים מבחינת יחסי הציבור, העלה שהסכתים אינם רק מגמה חולפת. אדרבא, הם הופכים לדיירי קבע בתרבות המדיה האמריקנית. זאת ועוד, הם יכולים להיות השקעה בעלת ערך ביחסי הציבור עבור ארגונים השואפים אף הם להתבסס ולהפוך לקבועים ויציבים בנוף.

מקור: Forbes

 

חזרה לרשימת מאמרים
חנות