חזרה לרשימת מאמרים
פורסם על ידי: שירן רז קטגוריה מערכות יחסים תגובות: 0 תאריך פרסום:12/12/2015

יש לנו יכולת להשפיע על המציאות

מה קורה כאשר אתם רוצים שהמציאות תיהיה שונה ממה שקורה עכשיו?

נתחיל בדוגמא- “אני מאמינה לבן/בת הזוג שלי”  בראש אנחנו יוצרים לעצמינו אמונה שבן/בת הזוג נאמן לנו.

אך בפועל, הוא לא נאמן. זאת בניגוד למציאות שיצרנו לעצמנו בראש.

אז, מה קורה במצב כזה של ניגוד בין המציאות בפועל לבין המציאות שנמצאת בראש שלכם?

עכשיו אסביר,

כשאנחנו מספרים לעצמנו סיפור כלשהו; כשאנחנו בונים לעצמנו סיפור בראש, והסיפור הוא פנטזיה שנמצאת בגבולות המציאות; מה זה אומר עלינו?  האם משמעות הדבר היא  שאנו חיים באשליה ומוליכים שולל את עצמנו? הרי, זה פחד של רובינו. או שלמעשה  אנחנו מובילים את עצמנו למציאות שקרית?

מתוך הניסיון האישי שלי, מניסיונם של לקוחות, מניסיון החיים בכלל: בדרך כלל, כשאנחנו מצליחים ליצור בראש תמונה ברורה, אנחנו משנים את הזולת. כך אנו יוצרים  השפעה בצורה עקיפה על הזולת.

אם אנחנו נמצאים בכנות מול הרצונות שלנו, אנחנו יכולים להשפיע גם על אדם אחר. זה הדבר הנפלא בתודעה: אפשר “לנייד” מחשבות ורגשות.

תדמיינו. תיצרו מציאויות בראש שלכם. המציאויות שיוצרים בראש מוקרנות החוצה – ולא להיפך. כשנשים בהריון – פתאום נשים נוספות סביבן הרות. כשאתם קונים  רכב מתוצרת מסוימת, נראה כאילו כולם קונים רכב מאותה תוצרת. זה כך מפני שהכול מוקרן מתוך מה שקורה בתוכנו. אם תחליטו באומץ שהזוגיות שלכם היא זוגיות טובה, שבן הזוג שלכם הוא אדם נפלא שאוהב אתכם- תעלה ההסתברות שזה יהיה המצב גם בפועל.

אנחנו מארגנים תמונת מציאות דרך חשיבה אופטימית ובטוחה יותר, ויוצרים אותה בפועל דרך המעשים שלנו.

אפשר לנייד מחשבות, אפשר לרפא. אפשר להשפיע על אנשים.  רק זכרו שצריך להשפיע  מתוך כבוד ואמפטיה לסביבה ולא מתוך מניעים פוגעניים ואינטרסנטים.

אולי יעניין אותך גם, מאמר איך להישאר ממוקד במשימה שלך?

….

חזרה לרשימת מאמרים
חנות