חזרה לרשימת מאמרים
פורסם על ידי: שירן רז קטגוריה עסקים תגובות: 0 תאריך פרסום:01/08/2017

5 סיבות שטיפול עצמי חשוב להצלחה עסקית ובעבודה

האם אתם ממוקדים מדי במה שעליכם להשיג, עד כדי כך ששכחתם את עצמכם?

עלינו להפסיק להתייחס אל הטיפול בעצמנו כאל מותרות, כאשר הוא למעשה צורך חיוני וחשוב מאוד.

זכרו שאתם הנכס הגדול והיקר ביותר, ואם ברצונכם להצליח בקריירה, אזי, עליכם למקם את הטיפול בעצמכם במקום גבוה יותר בסולם העדיפויות.

מודעות עצמית גבוהה יותר, ותשומת לב לגוף ייתרגמו למודעות לעבודה שאתם עושים. אנשים יימשכו אליכם, משום שכל יום תרגישו נפלא, וההצלחה לא תאחר לבוא.

להלן חמש (5) סיבות ההופכות את הטיפול העצמי לבעל חשיבות להצלחה המקצועית שלנו

 1.חיזוק האמון העצמי

הטיפול בעצמנו יעזור לנו להאמין בעצמנו ובעשיה שלנו יותר. זאת, מכיוון שלקיחת המושכות לידינו בכל הנוגע לטיפול בעצמנו פירושו לקיחת אחריות על חיינו. אינכם מחכים שאדם אחר יעשה זאת בשבילכם, ואתם נותנים לעצמכם את מה שנחוץ לכם עכשיו להרגיש הכי טוב שאפשר. התחילו בהתייחסות לדברים שאתם צריכים כדי להרגיש טוב. תתמקדו במה שעושה לכם טוב. ולא זה לא בזבוז זמן ואם אינכם יודעים מה עושה לכם טוב, החלו בחיפוש וטעייה עד שתמצאו מחדש את אותם דברים, אמצו גם תחביבים.

לקבלת התכנים במייל אישי

"תוכן טוב הוא מצרך. תוכן מצויין הוא נדיר"

היתרון הגדול ביותר בבניית אמון עצמי הוא שגם הסובבים אתכם יצאו נשכרים מכך, דבר שייצור סביבת עבודה חיובית. כן, זו שכל הזמן חלמתם שתהיה לכם, כשעדיין עבדתם במקום הקודם, הרעיל.

“כל שעליכם לעשות הוא לסמוך על עצמכם, ואז תדעו כיצד לחיות.” (יוהן וולפגנג פון גתה)

2.מניעת שחיקה

הפרעות הקשורות ללחץ, התקפי לב ונשירת שיער. אם אתם עובדים 60 שעות בשבוע, נעים מישיבה לישיבה ועונים על מאות הודעות מייל, אזי אתם בדרך הנכונה אל השחיקה.

להצטרפות חינם לערוץ הטלגרם
לחצו כאן

כשהמוטיבציה שלכם לגבי העבודה והעשיה בכלל, כה גבוהה, לעיתים קרובות תתקשו להתנתק מפרויקטים, ולהקדיש זמן לדברים אחרים. אם אמנם לא תקדישו זמן לעצמכם, אתם מסתכנים בשחיקה, שההתאוששות ממנה עלולה להמשך חודשים רבים, כך שבסופו של דבר תתרחקו מהמטרה אותה אתם מנסים להשיג.

לעיתים אך הגוף נפגע בצורה בלתי הפיכה, הגוף אינו יכול לספוג הכל ולתמיד, אם אתם רוצים שהמכונה הזו שנקראת- גוף, תעבוד עבורכם תדאגו לשמר אותה. הורידי לחץ בצורה יזומה. לעבודה אין סוף.

9 סימנים שאתם אנשים רגישים ואיך להשתמש בזה

3.אימוץ תודעת שפע

אם מיקוד החשיבה שלכם הוא חיצוני, תמיד תרגישו שאין לכם מספיק. ישנם אנשים הסבורים כי ההצלחה נמצאת אי שם בעתיד, ובכאן ועכשיו, לעולם אין להם מספיק.

האמת היא, שיש בידיכם די והותר, מפני שאתם הולכים בעקבות החלומות שלכם ולוקחים סיכונים באומץ. אם תטפלו בעצמכם, תזכו לפסק הזמן שמגיע לכם, וזאת על מנת לחשוב על המטרות שלכם וגם לחגוג את ההצלחות שקצרתם לאורך הדרך.

אם אתם מקדישים זמן לדברים שאתם אוהבים, תחוו שפע, וגם תתמלאו בהשראה לרעיונות חדשים אשר יניעו אתכם הלאה, אל השלבים הבאים בעסק ובקריירה שלכם.

“השפע אינו דבר נרכש, אלא דבר שיש להתכוונן אליו” (ויין דייר)

4.תלמדו שטיפול עצמי אינו עולה כסף (וכך גם תחסכו) 

ללכת לישון מוקדם לא עולה כסף. 10 דקות של מדיטציה בבוקר הן גם בחינם. טיפול עצמי לא חייב להיות כרוך בעיסוי יקר. גם הכנת ארוחה מזינה, או צעידה אל מקום העבודה ברגל יסייעו לכם לחסוך כסף.

גם טיפול עצמי מינימלי יכול להשתלם מאוד מבחינה כספית. אם, לדוגמא, אתם מתעמלים או   מתרגלים מדיטציה, התודעה שלכם תהיה ממוקדת יותר, וכתוצאה מכך תמנעו מטעויות יקרות, כמו גם מסיטואציות מביכות ומסורבלות עם הלקוחות. כמו כן, מתן דוגמא אישית לעובדים שלכם מבחינת טיפול עצמי תחסוך עלויות רבות בכל הנוגע להוצאות רפואיות ארוכות טווח, לכם ולצוותים שלכם.

איך להתחיל לעשות מדיטציה, 10 דקות ביום

5.תקרינו אנרגיה חיובית

כאשר אתם במיטבכם ופורחים באמת, אתם הופכים לאנשי מכירות מדהימים. אם תטפלו בעצמכם היטב, תקרינו אנרגיות חיוביות, אשר ימשכו לקוחות ושותפים פוטנציאליים. אנשים ירצו לעבוד איתכם, משום שטתם פורחים ורגועים. אנשים לא אוהבים לעבוד עם אלו שלחוצים יתר על המידה, או מסודרים בצורה כפייתית, וכמובן יהססו להכנס לקשר שיש בו אנרגיה שלילית. אם אתם מקרינים הצלחה, גם העובדים שלכם, הלקוחות הפוטנציאליים ומי שמוכר לכם ירגישו בכך.

איך משפיעה התזונה על המצב רוח שלנו?

התחילו להעניק לעצמכם טיפול טוב יותר עוד היום, באמצעות הרגלים חדשים.

 להלן מספר טיפים שיסייעו לכם בהטמעת הטיפול העצמי בשגרת היומיום. טיפול עצמי מתחיל ביצירת הרגלים קטנים.

עליכם למצוא טריגר שיהווה את העיתוי המתאים ביותר בסדר היום שלכם. לדוגמא, אם ברצונכם לתרגל נשימות עמוקות, אז הטריגר שלכם יהיה אותם רגעים ביום שבהם אתם מרגישים חרדים או עצבניים (לפני ישיבה חשובה, או בזמן שאתם תקועים בפקק).

התחילו בהטמעת ההרגלים והתובנות הבאים בשגרה שלכם:

  • זכרו שאתם המשאב החשוב ביותר.
  • הציבו מטרות וגבולות בריאים.
  • התחילו לתרגל יוגה.
  • שתו הרבה מים.
  • אכלו לעיתים קרובות.
  • התמתחו במשך היום.
  • תשנו טוב בלילה. שאפו לשמונה שעות שינה בלילה.
  • פנקו את עצמכם – פדיקור, עיסוי, או בילוי בספא.
  • תרגלו מדיטציה בקביעות, או נהלו יומן בכדי לעשות סדר במחשבות.
  • שמרו על גבולות בריאים ודעו מתי לומר “לא”.

 

ומה אתם עושים כדי לטפל בעצמכם? שתפו בתגובות בתחתית הכתבה!

חזרה לרשימת מאמרים
חנות