חזרה לרשימת מאמרים
איך כותבים ניולזטר?
פורסם על ידי: שירן רז קטגוריה יזמות, עסקים תגובות: 0 תאריך פרסום:25/12/2019

7 טיפים חיוניים לשיווק באמצעות המייל שתוכלו ליישם בעסק שלכם

אמנם הדואר האלקטרוני נראה אולי כמשהו שכבר חלף זמנו, אבל הדינוזאור הטכנולוגי הזה ממשיך להיות שיטת התקשורת המועדפת בעידן הדיגיטלי. עלייתם של הטלפונים החכמים והמכשור הסלולרי לסוגיו רק תרם לפופולריות של המיילים, בכך שהניחו זרם בלתי פוסק של תקשורת ממש בכף ידינו.

להלן מספר טיפים שירימו את השיווק שלכם באמצעות הדואר האלקטרוני לרמה אחרת – 

1. מרכיב אחד, משימה אחת

מרבית האנשים מנסים ועושים יותר מדי עם הדואר האלקטרוני שלהם, וייתכן שגם אתם חוטאים בכך. פעלו על פי הכלל הפשוט, על פיו כל מרכיב בהודעת הדואר האלקטרוני יתמקד במשימה אחת, והודעות המייל שלכן יהפכו יעילות הרבה יותר. שורת הנושא במייל, למשל, נמצאת שם מסיבה אחת בלבד: לגרום לנמען לפתוח את ההודעה. שורת הנושא אינה אמורה להסביר או לפרט את תוכן ההודעה. היא לא אמורה למשוך מכירות, או הקלקות.

זהו תפקידה. גוף ההודעה נועד למשוך הקלקות. זהו זה. לכל יסוד יש את המקום הנכון לו. כל שעליכם לעשות הוא לוודא שכל אחד מהמרכיבים פועל את פעולתו, והתוצאות שתראו יהיו נהדרות.

2. קצר וקולע

אנשים עסוקים, וטווח הריכוז שלהם מוגבל… ולכן עליכם לזכור תמיד שאתם כותבים הודעת דואר אלקטרוני, לא מגילה. זכרו: תפקידו היחיד של גוף ההודעה הוא לגרום לקורא להקליק. לכן, אמרו מה שיש לכם לומר, שמרו על נוסח קצר וקולע, ובכך תובילו את הלקוחות להקליק ישירות מתיבת הדואר הנכנס שלהם, ותנתבו אותם לאן שאתם רוצים שיגיעו.

“תוכן טוב הוא מצרך. תוכן מצויין הוא נדיר”.

 3. הרגילו את המנויים שלכם להקליק

כל הודעת דוא”ל שאתם כותבים, כל אחת ואחת, אמורה להכיל קישור עליו הקוראים יוכלו להקליק, וכן קריאה לפעולה, שתעודד אותם לעשות כן. אם אתם מוכרים משהו, מן הסתם תכללו קישור, אבל אם אתם משתפים תגנים, או מספרים סיפור (שזה מצויין, מפני שאנשים אוהבים סיפורים), ודאו שאתם מספרים רק חלק ממנו, ואז תציגו קישור שבו ניתן יהיה לקרוא את המשכו ואת סופו באתר או בבלוג.

קישורים לסרטונים, או לדברים אחרים מהם הקוראים עשויים לשאוב השראה, קישור אל צוות התמיכה שלכם. לא משנה באיזה תוכן תבחרו, רצוי ללמד את הקוראים שלכם לראות את ההודעות שאתם שולחים, לפתוח אותן, לקרוא ולהקליק.

4. עקביות

עקביות יוצרת היכרות – והיכרות, מצידה, מטפחת נינוחות ואמון. אנשים שמרגישים נינוחים ובטוחים, קונים דברים! נסו לפתוח ולסיים את כל ההודעות שלכם עם אותה הקדמה ועם אותן מילות סיום. בנו לוח זמני דיוור, ונסו לשלוח את המסרים בימים קבועים בשבוע, או לשלוח אותם כל יום, בשעה קבועה.

ייתכן שעל אותו עקרון של ברים, שבשעה מסויימת מציעים משקאות במחיר מוזל, גם אתם תוכלו לשלוח מייל המכיל “הצעה יומית” כל יום אחר הצהריים, או מייל סיכום שבועי. לא משנה מה תחליטו לעשות, ברגע שתחליטו, שמרו על עקביות.

5. פנייה אישית (שם פרטי)

ישנו תפקיד עצום לשדות המאפשרים התאמה אישית. מחקרים רבים הוכיחו כי המילה בעלת העוצמה הגדולה ביותר בכל שפה היא השם הפרטי. וכך, כמובן, שדות התאמה אישית, המאפשרים לכם לפנות אל הקורא שלכם בשמו יעילים בצורה בלתי רגילה. קמפיין מוניטור דיווח כי משווקים העושים שימוש בהתאמה אישית בשורת הנושא שלהם, מגדילים ב-26% את הפתיחות שלהם.

אתם יכולים להשתמש בשדות ההתאמה האישית בכדי לציין את השעה, ללא קשר למקום בו אדם נמצא, באיזו עיר או ארץ אדם נמצא, ואפילו מה הם קנו במכירה הקודמת!

רכישה באמצעות הדואר האלקטרוני היא כמו תספורת: היא צריכה להעשות בקביעות, ניתן לעשות אותה היטב, אבל חוויה שלילית אחת תשאיר צלקת לכל החיים” – דיוויד בייקר

6. חלקו את הרשימות שלכם לחלקים

משיבים אוטומטיים מודרניים הינם נס הנובע משילוב הנתונים האנליטיים ואפשרויות האוטומציה. כעת, יש לכם האפשרות לחלק בקלות את הרשימות שלכם לחלקים. הפרידו בין הקונים על פי מוצר או קטגוריה, כך שתוכלו לנהל מעקב באמצעות הודעות מייל חכמות, אשר מוכרות שדרוגים או מוצרים דומים או קשורים! תוכלו גם לעשות את ההפרדה בין אלו שקראו הודעות קודמות לבין אלו שלא, וכך תוכלו לעקוב אחר אנשים שפתחו את ההודעות שלכן, קראו אותן והקליקו, ולהפריד בינם לבין אלו שלא עשו זאת.

7. סיפורים, רבותיי, סיפורים!

הסיפור הינו אחת מצורות התקשורת העתיקות ביותר הידועות לאדם. לאורך ההסטוריה, הסיפורים היוו כלי להעברת חכמה, ידע ותרבות מדור לדור. מנקודת המבט השיווקית, הסיפורים מאפשרים הצצה אל מי שאתם, או מה שמייצג העסק שלכם ואיך הוא עובד.

ייתכן כי מידע זה נראה לכם שגרתי וטריוויאלי, אבל אדם מבחוץ ימצא אותו מרתק. כתוצאה מכל, היכולת לספר סיפור תשפר דרמטית את השיווק שלכם. אם אתם טירונים בתחום הסיפורים, התחילו בכך שתמצאו חברים או חברים לעבודה משעשעים ומעניינים במיוחד שימו לב לאופן שבו הם לוכדים את תשומת הלב של חדר שלם ו”מחזיקים” את הקהל שלהם באמצעות סיפורים ואנקדוטות.  חפשו אירועים של מספרי סיפורים בסביבתכם הקרובה, אליהם תוכלו להגיע ולהאזין למספרי סיפורים מיומנים בפעולה, כאשר הם חולקים את מלאכתם.

שבעת הטיפים לעיל יכולים לשפר את השיווק שלכם באמצעות הדואר האלקטרוני בצורה דרסטית. התחילו ליישם אותם ושתפו אותנו בתוצאות 🙂

לפרטים ורכישת ספר “היהלום” המדובר הקליקו כאן >>>    

חזרה לרשימת מאמרים
חנות