חזרה לרשימת מאמרים
פורסם על ידי: שירן רז קטגוריה מערכות יחסים תגובות: 0 תאריך פרסום:28/11/2015

לגוף אין צורך בסוכר, לרֶגֶש יש צורך

והאם אפשר לחיות חיים ללא חיטה, סוכר ומוצרי חלב?

אנשים חושבים שאם מורידים חיטה, לא נשאר מה לאכול. וזו בדיוק הבעיה. רוב המאכלים שאנחנו נוהגים לאכול מכילים חיטה או עשויים בעיקר ממנה: לחם, פסטה, עוגיות. הכול מקמח חיטה. שכחו את הקינואה, הכוסמת, הכוסמין, כל הדגנים האחרים. מתמקדים מאוד בחיטה.

במקור,חיטה הייתה דגן בריא מאוד. בעולם המערבי ביזו את החיטה.

בעקבות המהפכה התעשייתית שהתרחשה באירופה החל מהמאה השמונה עשרה, גם תהליכים חקלאיים נהיו קלים ומהירים יותר, וכך גידלו כמויות אדירות של חיטה. במאה העשרים התחילו לבצע בחיטה הנדסה גנטית. החיטה של ימינו, אלא אם כן יש על המוצר תווית המעידה על כך שהחיטה לא נוצרה בתהליכים של הנדסה גנטית, היא יצור כִּלאיים מוזר ומזיק ביותר. הגוף לא מכיר את היצור הזה ולא יודע איך להתמודד אתו. כשמורידים את היצור הזה מהתפריט מתרחש שינוי אדיר בחיים. שינוי אדיר – ללא סבל, כי יש אפשרויות רבות. פסטות מאורז ומכוסמין, לחם מכוסמין ומשיפון, ועוד.

חלב ומוצריו הם מזון שאנחנו לא אמורים לצרוך. חלב פרה מיועד לעגלים, לא לבני אדם. כמו כל בעל חיים מהיונקים, אנחנו אמורים לקבל את החלב של האמהות שלנו עד גיל מסוים, ואז להיגמל. אנחנו אוכלים הרבה מאוד מוצרי חלב שהגוף שלנו מתקשה לעכל. גם הורדת מוצרי חלב מהתפריט מחוללת שינוי עצום. נעלמים סימפטומים בעייתיים כמו דלקות וכאבי ראש.

נוסף על הבעייתיות של החלב כשלעצמו, חלב בדרך כלל מלא וגדוש בהורמונים ובאנטיביוטיקה שקיבלו הפרות. זה מוציא את הגוף מאיזון הורמונאלי, פוגע באוכלוסיית החיידקים הידידותיים שיש בגופנו,  ויוצר יותר ויותר חיידקים עמידים לאנטיביוטיקה.

הצטרפו בחינם! לאלפים שכבר קוראים פעם בשבוע את הניוזלטר של שירן רז

ניתן להסיר בכל עת

סוכר גורם לנו לרצות לאכול עוד ועוד ועוד, כי הוא גורם להפרשה מוגברת של אינסולין שהוא הורמון הרעב.  סוכר מזוקק פועל כמו הרואין. הוא יוצר מצב של התמכרות. כדי להפסיק לצרוך סוכר יש לעבור תהליך גמילה. כשלא צורכים סוכר מזוקק, אין לגוף צורך בו. נדרשת לזה תקופת גמילה, אבל זה אפשרי בהחלט.

לגוף אין צורך בסוכר מזוקק, לרֶגֶש יש בו צורך. הגוף מסתפק בשמחה רבה במתיקות של פירות.

ממתיקים מלאכותיים גם הם בעייתיים. הגוף הוא מכונה עתיקה שלא מכירה את הכימיקלים המלאכותיים המתוקים שיוצרו במעבדה. הגוף מקשר מתוק עם קלוריות, לכן אכילת ממתיק מלאכותי גורמת לכמיהה ותשוקה למזון מתוק, עתיר סוכר אמיתי. ממתיקים מלאכותיים יוצרים רעב תמידי בגוף. זו הסיבה שאנשים רבים שמכורים לדיאט קולה סובלים מעודף משקל.

הדבר הגרוע ביותר בממתיקים מלאכותיים הוא הפגיעה שהם גורמים לתודעה. הם סוגרים  את התודעה. ואילו אנחנו רוצים לפתוח את התודעה שלנו, אנחנו רוצים לפתח את כל החושים כולל האינטואיטיבי, להגיע למקומות גבוהים יותר.

ברמה הגופנית הם פוגעים בתאי מוח. הממתיקים המלאכותיים מאיצים תהליכי מחלות כמו אלצהיימר. זהו אחד הרעלים הגרועים ביותר ואסור בתכלית האיסור לצרוך אותו.

צמח הסטיוויה הוא ממתיק טבעי. אבל, יש חוקרים שטוענים שהוא בעייתי.

התזונה המערבית גדושה רעלים. תקראו את התוויות על אריזות המזון.

אנחנו אמורים לאכול מזון בצורה הטבעית ביותר שלו, קרוב לטבע ככל האפשר. פירות וירקות אמורים להיות עיקר התזונה שלנו, דגנים מלאים, קטניות, אגוזים ושקדים.

מזון ושייכות

ילדים רבים שחווים התעללויות מפתחים חבר דמיוני ששומר עליהם. החבר הזה  שומר על השפיות שלהם, על האיזון, יש להם עם מי לדבר, לנהל שיחה. כשיש מישהו שמקשיב לנו, מישהו ששומר עלינו, אנחנו יכולים להתנהל בעולם. מה אנחנו מחפשים מרגע שהגענו לעולם ועד הרגע שאנחנו עוזבים אותו? חום, שייכות.

גם אוכל הוא במידה רבה עניין של שייכות. אנחנו אוכלים עם ה”ביחד”. קשה לאכול לבד. “אני גרועה עם האוכל. אני מסתכלת בו, הוא מסתכל בי, ושנינו בוכים”.

חוויה של אוכל, יש בה משהו שמחבר אותנו, מאוד מחבר אותנו.

האוכל הוא דרך נוספת לחיבור, לחמימות. כשאדם נכנס לבולמוס של אכילה ויש לו הרגשה נעימה וחמה בבטן, זה סוג של התנייה, משהו שמרגיע את הגוף ונותן שקט נקודתי.

תרגיל
 מדיטציה: חיבור בין תזונה לבין אהבה עצמית

עצמו עיניים.

תנשמו נשימות עמוקות.

הרפו את הראש.

הרפו ידיים.

הרפו רגליים.

תיכנסו פנימה, לתוך הגוף.

דמיינו שאתם מגלגלים את העיניים אחורנית.

תיכנסו פנימה לתוך המעיים שלכם.

תתמקדו במעיים.

תישארו במעיים שלכם. חבר’ה זה מקום מאוד חשוב בגוף.

תדמיינו שיש פֶּה למעיים שבבטן שלכם.

דמיינו את העיניים מגולגלות אחורנית.

דמיינו שאתם ממש צופים על המעיים.

מתוך המעיים תגדירו אהבה עצמית.

לא במונחים של אוֹכל.

תגדירו אהבה עצמית בלי להשתמש במונחים מעולם האוכל.

בעקבות מדיטציית החיבור בין תזונה לבין אהבה עצמית

המעיים אחראים על העיכול.

בהרבה מאוד מצבים אנחנו מתקשים לעכל את המציאות שלנו. אנחנו לא מסוגלים לעכל את עצמנו.

כמו בתזונה, אם אנחנו לא יודעים לעכל נכון את המציאות ואת עצמנו, אנחנו גורמים נזקים לגוף. עלינו לדעת לקבל ולהזין את המקום של אהבה עצמית, לתמרן אותו נכון בגוף.

אהבה עצמית גם היא תזונה לגוף. והיא עצמה, האהבה העצמית, זקוקה להזנה כדי להתחזק.

 

אהבה עצמית היא אנרגיה שמושכת פנימה כל הזמן. כמו רחם. אנרגיה מאוזנת. אנרגיה של קבלה.

מזון ותהליך התפתחותי

אנשים שנמצאים בתהליך התפתחותי, מזהים את המשמעות של תזונה בהקשר של התפתחות.

זכרו, לגוף אין צורך בסוכר מזוקק, לרֶגֶש יש בו צורך.

היו קשובים לגופכם.

 

..

חזרה לרשימת מאמרים

רוצים להתעדכן בעוד תכנים, הרשמו לניולזטר ותקבלו עדכונים לפני כולם.

ניתן להסיר בכל רגע*ניתן להסיר בכל עת

להרשמה לניוזלטר של שירן רז