חזרה לרשימת מאמרים
פורסם על ידי: שירן רז קטגוריה אסטרטגיה רגשית, מערכות יחסים תגובות: 0 תאריך פרסום:02/09/2018

מה חשוב שתדעו בתקופת החגים ?

1. לטיול יצאנו

כל אחד יכול לנצל את החגים בצורה שונה, אבל טיולים זה ללא ספק משהו שכמעט תמיד כיף לעשות. בין אם זה טיולים בחו”ל – בו אנחנו פוגשים אנשים חדשים, מבקרים במקומות חדשים, טועמים אוכל חדש ותרבות שונה, ובין אם זה טיולים בטבע או לחלקים שונים בארץ – שבו אנחנו נהנים מהליכה, מרגישים קצת את השמש, נהנים מהנסיעה, מתרעננים במי הים ונהנים מנופים יפים. אז קחו כמה חברים/ בני משפחה ותנצלו את הזמן כדי לטייל, לראות, ולחוות. כמובן, זה בסדר גם לטייל לבד וליהנות מהזמן איכות שלכם עם עצמכם.

 2. חופש חופש חופש

כל אחד זקוק לחופש מהעבודה, משום שעבודה היא מקור לחץ מאוד משמעותי בחיינו. החיים כל כך עמוסים שאנחנו פשוט צריכים את הזמן הזה שבו אנחנו לא חושבים על עבודה. בין אם זה אומר ללכת לבריכה ופשוט לשבת בטן גב, או ללכת למועדון טוב ולרקוד כל הלילה. צריך לשחרר את הדאגות, ופשוט ליהנות.

 3. זמן איכות עם המשפחה/בני הזוג

בחיי היומיום הלחוצים אנחנו צריכים להספיק כל כך הרבה שלפעמים אנחנו שוכחים ליהנות מהדברים הקטנים והטובים באמת, כמו למשל, המשפחה. החג זוהי הזדמנות מצוינת לפנות לזמן איכות עם המשפחה. זמן לעשות דברים כיפיים, וליצור חוויות וזיכרונות ביחד. ללא קשר לדינמיקה שהיתה רגע לפני החג. דבר אשר לא פחות חשוב הוא שזה זמן פשוט מצוין בכדי לדבר! להקשיב יותר לבני הזוג או בני המשפחה. שיחות יכולות להיות על העתיד, על דברים שאתם חווים, שאיפות, או סתם שיחות ברומו של עולם.

4. אווירה

תודו. יש משהו באווירת החג שפשוט גורם לנו לחייך ולחוש בתחושה נעימה שכזאת. אולי זה ההתעסקות הזאת סביב ארוחת החג, הריחות, האוכל, החופש, הבגדים היפים שכולם לובשים. כך או כך פשוט תיהנו מהרגע.

5. שינה

חגים נותנים לנו הזדמנות מצוינת להשלים שעות שינה. במהלך השבוע אנחנו נמצאים תחת לחץ רב בגלל עבודה, משפחה, וכו’ ולכן נוצר אצלנו חוסר בשינה, מצב אשר גורם לנו לחוסר אנרגיות וערנות. לכן, כדאי לנצל את הזמן החופשי שיש לנו בחגים כדי להשיג קצת שינה טובה ולקבל אנרגיות חדשות ???? יש אישור לבטלה ובהייה בתקרה.

6. לפנויים מבנינו

השנה החדשה ממש מעבר לפינה. במקום שיהיה לך בן/בת זוג שיהיה שותף לרוב הדברים בחייך וישפיע לא מעט, יש לך זמן לנצל כדי לעשות מה שבא לך, מתי שבא לך ואיפה שבא לך. זמן זה דבר יקר, וזוגיות אכן תגיע אז למה לא לנצל אותו בשביל ללמוד ולהבין את עצמך קצת יותר, וגם על הדרך ליהנות?!

עוד טיפ חשוב לפנויים ולפנויות- תשתדלו למלא בפעילות מעניינת את החופש כבר מראש, מן ,סדר יום, כזה ייתן לכם אפשרות לשמור על אופטימיות ואנרגיה טובה.

7. תזונה

בחג יש לנו נטייה לאכול לא ההגבלה, השמחה והיציאה מהמסגרת עם על המאכלים והטעמים של החג, נותנת לנו דרור לזלול, זכרו שיש מוצ”ש לכל שבת- מה שאומר שתנו תשומת לב מידי פעם לכמויות שאתם אוכלים, לאו דווקא לאיכות. תזללו בכמות מבוקרת.

והכי, חשוב חג שמח ושנה טובה! ?

חזרה לרשימת מאמרים
חנות