חזרה לרשימת מאמרים
שימוש באפליקציה זום zoom
פורסם על ידי: שירן רז קטגוריה יזמות, עסקים תגובות: 0 תאריך פרסום:29/03/2020

6 טריקים שישפרו את השימוש בזום zoom

אם לאחרונה אתם נאלצים לעבוד מהבית, רוב הסיכויים שתצטרכו להכיר את האפליקציה זום ZOOM

Zoom היא האפליקציה המובילה לפגישות עבודה מרחוק ואחת הדרכים הטובות ביותר לנהל את העסק שלכם עם צוות מבודד או רחוק פיזית. האפליקציה קלה לשימוש, אך ישנם כמה טריקים שיכולים להפוך את חוויית הזום לממש טובה.

יישום הטיפים הבאים יעזרו לכם להימנע מכל מיני תקלות ו”אסונות” פוטנציאליים כאשר אתם מארגנים את הפגישה העסקית המקוונת הראשונה שלכם.

1.מזהה פגישה Meeting ID

למרות ש- Zoom מאפשרת לכם לתזמן פגישות, ייתכן שיהיה קל יותר להשתמש במזהה פגישה במקום. ניתן להשתמש שוב ושוב במזהה זה, תוך ביטול הצורך בהקמת חדר חדש לכל מפגש.

חברי הצוות יכולים לשמור קוד זה להתייחסות לכל פגישה מתוכננת. אתם יכולים לתזמן את הפגישה שלכם בלוח השנה של החברה ולהתחיל את הפגישה מבלי שתצטרכו לתזמן אותה בזום.

2.צ’אט

בעת שימוש בזום לפגישות וידאו או אודיו, באפשרותכם גם להשתמש בתכונת צ’אט לצורך העברת הודעות מיידיות. ניתן לשלוח הודעות לכל הקבוצה או באופן פרטי לאדם אחד. זה מאפשר להמשיך בתקשורת מבלי להפריע לדובר.

ניתן ליצור ערוצי צ’אט לשימוש מחוץ לפגישות. אלה יכולים להיות מסווגים לקבוצות או למטרות שונות ולקבוע אותם בהתאם. ניתן לשתף קבצים, תמונות וצילומי מסך לצורך התייחסות בפגישות עתידיות או להעלות משהו מפגישה שהיתה כבר.

3.בקרה ושליטה של המארח

היכולת לביים פגישה מרחוק יכולה להיות קשה. זום מספקת בקרות מארח שיעזרו לגרום לפגישות להתנהל בצורה חלקה. לאדם שמארח את המפגש יש אפשרויות לשליטה על הגדרות השמע, הווידיאו ושיתוף המסך של המשתתפים. המשתתפים יכולים לשנות את העדפותיהם שלהם, אבל זה נותן שקט עבור המארח לדעת שיש להם את היכולת לנהל את הקבוצה שלהם.

אם המארח בוחר להשתיק את כל המשתתפים האחרים אלא אם כן קוראים לו, ניתן ליישם את המקש “הרם יד”. ממש כאילו הייתם בכיתה, פקודת הכפתור הזו מאפשרת למשתתף להודיע לדובר שיש לו שאלה או תגובה. אפשרות זו מונעת הפרעות בלתי נחוצות ומסיחות דעת שיכולות להפסיק או לפגוע בפגישה.

מארחים יכולים גם לאפשר שיתוף מסך סימולטני

4.שיתוף מסך סימולטני

שיתוף פעולה במצגת הופך קל יותר עם יכולות שיתוף המסך של זום. מארח המפגש יכול לאפשר למספר משתתפים לשתף את המסכים שלהם ,ניתן להשוות מסמכים בזמן אמת, ניתן לתת מצגות עם שכבות מרובות ועוד. זה המקבילה הדיגיטלית להפצת משאבים בחדר הישיבות.

לפגישה קלילה יותר לבניית צוות או לחיזוק מורל,  אפשר להיות יצירתיים ולהשתמש בשיתוף המסך לפעילויות שישברו את הקרח. בקשו מהמשתתפים לשרטט במהירות על המחשבים שלהם משהו מסויים ואז עשו תחרות מגניבה של מי ניצח. רעיון נוסף נוא שאם יש חברים חדשים הם ישתפו תמונות מחייהם האישיים כך ששאר הצוות יוכל להכיר אותם טוב יותר.

אולי יעניין אתכם לקרוא פוסט>>> 29 דרכים יצירתיות בישיבת צוות

5.תצוגת רמקולים פעילה

טכנולוגיית שיחות הווידאו של זום מספקת צפייה ברמקולים פעילים. התוכנה מזהה איזה משתמש מדבר ומשנה את המסך לחלון שלו. מה שאמור לאפשר מעבר חלק בין המשתתפים המדברים. אך אם יותר מדי אנשים מדבריםוהכל ניהיה תוסס, תוכלו לבטל אותה במהירות על ידי נעילת מסך של משתתף מסוים. כך ההתמקדות תיהיה במארח, אפילו כאשר אחרים מגיבים, ותיווצר אווירה מקוונת שנראית דומה ביותר למפגש בחיים האמיתיים.

תצוגת הגלריה מאפשרת לך להציג עד 25 מסכים בכל פעם, ומאפשרת לראות את כל הצוות בבת אחת, אם יבוא לכם מידי פעם להראות את כולם.

אולי יעניין אתכם>>> מדיטציה קצרה בעברית לפיתוח היצירתיות 

6.תוכניות בסיסיות לעומת מקצוענות

כלי הזום החופשיים לשימוש פועלים מצוין, למעט הערת אזהרה אחת. התוכנית הבסיסית מאפשרת פגישות רק עד 40 דקות. שדרוג לתכנית המקצוענים בתשלום מעניקה לכם  אפשרות של עד  24 שעות שזה כמובן הרבה מאוד שמן. תוכלו להחליט לפי הצרכים שלכם.

אם אתם חושבים שמספיק לכם 40 דקות או פחות לפגישות, אז לא תצטרכו לשדרג התוכנית שלכם.

Zoom מאפשרת לכל משתמשיה לארח פגישות ללא הגבלה  עד 100 משתתפים. פונקציות אחרות של התוכנית הבסיסית, כמו שכבר נרשם למעלה הן הקלטה מקומית של המפגשים, מקש ‘הרמת ידיים’ בכדי להשתתף,  ושיתוף מסך בו-זמנית בקרב המשתתפים.

מלבד הקצאת זמן הפגישה המורחבת, התוכנית מציעה גם אחסון בענן של הקלטת הפגישה עד 1GB

עבור חברות גדולות יותר, ואירגונים יש אפשרויות ליותר משתתפים ומארחים.

 

מקור:entrepreneur

 

חזרה לרשימת מאמרים
חנות