חזרה לרשימת מאמרים
פורסם על ידי: שירן רז קטגוריה עסקים תגובות: 0 תאריך פרסום:18/01/2016

3 סימנים שאתם בדרך להצלחה

1.שונאים

יש קטע כזה, שככל שאתה מצליח כך אנשים רוכשים לך בוז, הצלחה מולידה תגובות של זלזול ולעג. זה החלק המרתק ביותר של להיות מוצלח, הבוז הוא למעשה תוצאה של קנאה וחוסר שליטה עצמית שיש לאחר כלפי האדם המצליח. ככל שאתם מתקרבים ליעדים שהצבתם לעצמכם, הביטחון העצמי גדל, האמונה שלכם  גדלה, ואתם נוטים להפריד את עצמכם מן העדר.

מחבר ניו יורק טיימס הנמכר ביותר כריס בריידי קורא לזה להפוך לנבל.

זה בלתי נמנע, לא למשוך שונאים ככל שתתקרבו למטרות שלכם.

2.הצעות

ככל שתתקרבו למטרות שלכם, כך יגיעו אלכים הצעות עסקיות שונות ומגוונות, לא רק בתחום העיסוק שלכם, גם בתחומים אחרים. כאשר אנשים אחרים שמים לב שאתם מצליחים הם בעצם קולטים אתכם כאנשים חכמים ובעלי סמכות. כולם מחפשים אנשים טובים לצמוח איתם. ובגלל שאתם כבר מזוהים כאנשים שהצליחו הם יבקשו אתכם איתם, בכדי שתעזרו להם לעלות לרמה הבאה.

3.שותפים

האם בזמן האחרון אנשים פונים אליכם על בסיס קבוע להצעת שותפויות חדשות בעסק?

זהו עוד סימן ברור שאתם מכים את המטרות שלכם. הפתגם הישן “אתה הסכום של חמישה אנשים שאתה מבלה את רוב הזמן עימם ”  אם אתה מקבל בקשות על שותפויות חדשות – מזל טוב, יש לך סיכוי להתפתח לסוג של אדם שאנשים אחרים רוצים להיות בסביבה שלו.

כאשר כל ההצעות ובקשה לשותפויות מגיעה,  זכור כמה קשה זה היה בתחילת הדרך. ומדוד את זמנך ביעילות.

הדבר החשוב ביותר שיש לזכור הוא להישאר ממוקד, ולא על-להתחייב לאף אחד. זה מרגיש נחמד כאשר אחרים מחפשים אותך לייעוץ והזדמנות, אבל זה יכול להיות קל להגיד כן.

תגידו – לא!

אם אתם מאלו שיש להם נטייה להגיד ישר כן, פשוט תדחו את ה-כן.

תחשבו עוד קצת, לפני שאתם עונים, תישנו על זה לילה, אפילו תחשבו על זה רק כמה שעות, ושאלו את עצמכם אם העניין/הבקשה/הפרויקט/הרצון הוא באמת תורם למשימות שלי/מקדם אותי/ ממקד אותי יותר/ האם אתם רוצים שזה יהיה המיקוד שלכם עכשיו/האם זה מועיל להתפחות האישית שלכם/מעיר בכם תשוקה/מביא תוצאות אמתיות…

ורק אז תענו, כן. הדרך הטובה ביותר היא לבקש זמן לשקול לפני שתגיב.

עוד מאמר מורחב בנושא- מיקוד

…..

חזרה לרשימת מאמרים
חנות