חזרה לרשימת מאמרים
דייט ראשון מוצלח איך יודעים
פורסם על ידי: שירן רז קטגוריה אסטרטגיה רגשית, מערכות יחסים תגובות: 0 תאריך פרסום:19/10/2019

איך להתנהג אחרי דייט ראשון?

דייטים יכולים להיות מביכים, במיוחד אחרי הדייט הראשון.

ההחלטה כיצד להתנהג פירושה להחליט ולדייק איך אתם מרגישים. חשבו האם הייתם רוצים לצאת שוב, ומנקודה זו, העבירו מסר זה לצד השני. אמנם התקשורת עשויה להיות לא נוחה לעיתים, אך כללי התנהגות מסויימים יכולים לעזור לכם לתמרן בצורה חלקה יותר במהלך הימים אחרי הדייט הראשון. 

שיטה 1 מתוך 3 – חשיבה על האירוע וניתוחו

1.זכרו שזה רק דייט אחד

אנשים נוטים למהר ולשפוט אחרי הדייט הראשון. כאשר אתם מחליטים ומדייקים את מה שאתם מרגישים, אתם זקוקים לקצת פרספקטיבה. זה רק דייט אחד. בין אם אתם מרגישים “ככה-ככה” לגביו ובין אם נהניתם מאוד, הרי זהו רק מפגש אחד, ואי אפשר עדיין לקבל החלטות גורפות.

אם הניצוץ היה קטן מאוד, אל תחליטו שלא כדאי להמשיך מכאן. אלא אם היו נורות אדומות ברורות מאוד, שקלו לתת לצד השני הזדמנות נוספת, אם היה לכם טוב ביחד.

אם הדייט הלך טוב, זכרו שזה היה רק דייט אחד והצד השני אולי לא הרגיש כמוכם. אתם עדיין לא זוג, ולכן נסו לקחת את הדברים לאט, מיום ליום, לפני שתקפצו למסקנות בנוגע ל”יחסינו לאן”.

הצטרפו בחינם! לאלפים שכבר קוראים פעם בשבוע את הניוזלטר של שירן רז

ניתן להסיר בכל עת

2.נסו לא “לחטט” ולא להכנס לניתוח-יתר

חשוב לבחון את התחושות שלכם לגבי האדם אחרי הדייט, אבל ניתוח-יתר יכול להזיק יותר מלהועיל. נסו לא להתעסק במשמעות של כל מגע יד, חיבוק, או מחווה אחרת. אמנם דברים קטנים עשויים, לעיתים, להצביע על תכונת אופי, אך ייתכן גם שאין להם משמעות. 

  • לדוגמא, אם הדייט שלכם בדק הודעות במהלך הארוחה, ייתכן כי תתהו אם פירושו של דבר הוא שמדובר באדם בלתי מתחשב. אם זה קרה רק פעם אחת בכל הדייט, ייתכן שהם בדקו מה השעה, או חיכו לשיחה חשובה. בינתיים, נסו לא להקדיש יותר מדי מחשבה לתקרית זו. 

3.החליטו אם אתם רוצים דייט שני

לפעמים, אתם יודעים בוודאות שאתם רוצים דייט שני, ולפעמים, אתם מבולבלים יותר. אין לחץ לצאת לדייט שני אם אינכם רוצים, אבל כדאי לתת הזדמנות למישהו שאיתו היה לכם נעים. להבדיל, אם הרגשתם מאוד לא בנוח או לא נהניתם, כדאי להמשיך הלאה, אל אדם אחר.

4.זהו נורות אדומות פוטנציאליות

לפעמים, הנורות האדומות מופיעות בשלב מוקדם. אם הדייט שלכם הפגין התנהגויות שנראו חצופות או בלתי מותאמות יותר מפעם אחת, ייתכן שזהו סימן שזה לא אדם שכדאי לפתח איתו קשר.

לדוגמא, אותו אדם גלגל עיניים או צחק מהערה רצינית שהערתם. ייתכן שבקושי היו מעורבים בשיחה.  אולי הם גרמו לכם להרגיש לא בנוח כל הערב.

סמכו על האינסטינקטים שלכם. אל תמשיכו להפגש עם מישהו שנותן תחושה לא טובה.

אולי יעניין אתכם גם>>> מדיטציה בעברית למערכות יחסים

5.חשבו על רמת המשיכה

אם לא חוויתם שום משיכה לאדם השני בכלל, ייתכן שלא כדאי לצאת לדייט נוסף. ברם, זכרו כי ייתכן שלא מיד תחוו משיכה פראית אל הצד השני, במיוחד אם אתם מתוחים. אם אתם חושבים שהדייט שלכם נראה טוב, גם אם לא נפלתם מהרגליים, ייתכן שכדאי לצאת לדייט נוסף, כדי לבדוק אם המשיכה מתפתחת. 

שיטה 2 מתוך 3 התקשורת שאחרי

1.שלחו הודעה  על כך שנהניתם

בדרך כלל, זהו הדבר הטוב ביותר לעשות אם אתם מעוניינים להפגש שוב. אין צורך להשתפך על כמה נפלא היה לכם, אלא רק לשלוח הודעה פשוטה, כמו: “נהניתי איתך מאוד אתמול. מקווה שנוכל לעשות זאת שוב בקרוב!”

אין צורך לחכות שלושה ימים, שזהו פרק הזמן המקובל, מכיוון שזה כבר לא נחשב ה”אני מאמין” של הדייטינג. אתם יכולים לשלוח מסרון כשאתם מגיעים הביתה, או ביום המחרת.

אתם יכולים גם למסרר לדייט שלכם כדי לבדוק שהגיע הביתה בשלום. כך, תראו שאכפת לכם, ושאתם דואגים לשלומו של הצד השני, דבר שיעודד שיחות נוספות.

אם הדייט הלך טוב, ייתכן שתרצו לשלוח מסרון תוך 24 שעות אחרי הדיט. זה בסדר להיות זה שעושה את הצעד הראשון, ובכך פותח את האפשרויות לשיחה נוספת. נסו לכתוב משהו כמו: “נהניתי מאוד אתמול בערב. אני מקוה ששלומך טוב היום.  אם יש לך זמן, בוא נצא לקפה ביום שלישי”.

2.נהלו שיחה ברשתות

 כדאי שתעשו זאת רק אם שניכם כבר עוקבים זה אחרי זו ברשתות החברתיות. נסו לענות לציוצים או לכתוב על הקיר שלהם בפייסבוק קצת יותר, אם אתם מעוניינים בהם. הדבר עשוי להצביע על כך שאתם חושבים עליהם ותרצו להפגש שוב. 

  • להבדיל, אם אתם עדיין לא מתקשרים איתם באינטרנט, אם תוסיפו אותם פתאום כחברים בפייסבוק, זה יראה קצת יותר מדי.

 

  • בקשו להפגש שנית אם היה ניצוץ. אם אתם רוצים להפגש שוב, תגידו. אל תחכו יותר מדי, מכיוון שזה עלול להרגיש כאילו אתם משחקים. המטרה היא להביע עניין מבלי להצטייר כנזקק או כנואש. מתישהו במהלך 24 השעות הבאות, שלחו מסרון בסגנון: “נהניתי מאוד אתמול בערב. אשמח לראות אותך שוב. מתי אתה פנוי?”

3.ידעו את הצד השני באופן מכובד אם לא היה חיבור

אם החלטתם לא להתקדם, עליכם להעביר את המסר. זה חשוב במיוחד אם הצד השני שלח לך כבר כמה מסרונים והביע עניין. כעבור 24 שעות, שלחו מסרון מנומס בסגנון: “נהניתי מאוד לפגוש אותך, אבל לא הרגשתי בחיבור. סליחה.”

 

  • אם לא הרגשתם בחיבור, לא סביר שהאדם השני הרגיש חיבור גם הוא. אם אינכם בטוחים האם האדם השני מעוניין בכם, נסו לשאול אותם בצורה מכובדת לקראת סוף הערב. למשל, תוכלו להגיד משהו כמו “היה נהדר לפגוש אותך, אבל אני לא ממש מרגיש בחיבור. מה איתך?”

4.קבלו דחיה

 למרבה הצער, לפעמים האדם השני לא מרגיש לגביך כפי שאתה מרגיש לגביו. אם מישהו דוחה אותך ולא מעוניין בדייט נוסף, נסו לקבל זאת בחן ובכבוד. שלחו לו מסרון שבו תודו לו על שיידע אתכם לגבי היעדר חיבור, ואחלו לו כל טוב. 

  • לדוגמא: כתבו משהו בסגנון: ” אני מעריך את זה שיידעת אותי לגבי התחושות שלך”.

שיטה 3 מתוך 3 – הימנעות מטעויות נפוצות

1.אל תגזימו עם המסרונים

(לא בוואטפ ולא בשום מדיה חברתית, או צ’ט), אם אדם אינו עונה מיד למסרונים שלכם, ומשיב בקצרה, ייתכן שאתם שולחים יותר מדי מסרונים. זה בסדר לשלוח הרבה מסרונים אחרי דייט ראשון, אם הצד השני מעודד שיחה, אבל אם ישנה שתיקה מצידו, ייתכן שהדבר הנכון ביותר יהיה להוריד את הקצב. לא כדאי שתצטיירו כלהוטים מדי, מכיוון שזה עלול “להוריד” לו מכם.

2.הימנעו משיחות טלפון

על פי הרוב, נדיר כיום שאנשים מתקשרים, במיוחד בזירת ההכרויות. באופן כללי, מסרונים הם שיטת התקשורת המועדפת, ולכן הסתפקו במסרונים לדייט שלכם, במקום להתקשר אליו.

 

*אולם אם אתם מבוגרים יותר ואינכם משתמשים ב”טלפון חכם”, ייתכן שטלפון עדיין יתאים. אם הדייט שלכם העדיף שיחות טלפון קודם לכן, במקרה זה זהו ערוץ טוב יותר.

3.התרחקו מהמדיה החברתית של הדייט שלכם

שוב, אפשר לתקשר באמצעות המדיה החברתית אם אתם כבר מחוברים שם, וזו יכולה להיות דרך טובה ללמוד דברים בסיסיים לגבי אדם. אך אם אתם לא מחוברים, אל תוסיפו אותם כחברים באתרים כמו פייסבוק, טוויטר ואינסטגרם. כדי גם שתימנעו מלדפדף בפרופיל שלו/ה, משום שהדבר עלול להכניס אתכם לניתוח יתר של הדברים ולקפוץ למסקנות לא הוגנות. דברו עם האדם ישירות במקום ללמוד עליו. 

שמרו על טקט גם בכל הנוגע למה שאתם מעלים לחשבונות שלכם במדיה החברתית, או שאל תעלו שום דבר. הדייט הראשון שלכם עם מידע שאמור להיות בין שניכם, כך שכדאי להימנע בכלל מלכתוב על כך במדיה החברתית.

4.שמרו על קשר עם התאמות פוטנציאליות אחרות

 גם אם הדייט עלה יפה, דייט אחד אין פירושו זוגיות. אם אתם בקשר עם אחרים בהם אתם מעוניינים, שמרו עליו/ה. הקשר הזה אולי לא יצליח, ולכן אפשר להמשיך ולחפש, למקרה שדברים לא יסתדרו.

בהצלחה! 🙂

 

 

חזרה לרשימת מאמרים