חזרה לרשימת מאמרים
פורסם על ידי: שירן רז קטגוריה עסקים תגובות: 0 תאריך פרסום:22/08/2017

למה בעלי עסקים ומנהלים מרגישים מותשים?

 אחת הסיבות  שיעזרו לכם להבין למה אתם תשושים הם 3 הרמות של צורת העבודה שלכם 

אחד האתגרים הגדולים ביותר בקרב מרבית בעלי העסקים הוא להתנתק מהעסק לצורך מנוחה, לרענן את הגוף והנפש בשביל שיהיה אפשר להמשיך לפעול נכון וביעילות. כיועצת אסטרטגית רגשית, זהו האתגר המתמשך שאני מציבה בפני בעלי עסקים קטנים וגם בפני מנהלים בחברות גדולות, לא לעולם חוסן, במיוחד לא לגוף שלנו שאנו דורשים ממנו לנוע ולחשוב ולמצוא פתרונות סביב השעון. בשביל להצליח, דרושה התמדה אך גם הנאה ויעילות בדרך!

אחת הסיבות  שיעזרו לכם להבין למה אתם תשושים הם 3 הרמות של עבודה בחברה:

1.רמת העבודה הראשונה היא טכנית

כאן נמצאות כל המשימות והפעילויות היומיומיות, שמתרכזות בלמכור את המוצרים או השירותים שלנו.

הרי, עסק ללא הכנסות אין לו זכות קיום (אלא אם הוא מלכ”ר), כך שהרמת הראשונה מביאה את מרבית הלחץ, אך לאו דווקא את הפתרון.

לעיתים מדובר לא רק במכירות ישירות אלא גם בהכנת המוצר לשוק כמו- פיתוח ויצירת הפטנטים חדשים. בתחום הקמעונאות, מדובר בשירות ובמכירה ללקוחות שנכנסים למקום כל הזמן.

אן אתם מספקים שירותים מקצועיים, אתם צריכים להפיץ ולתת ערך אמיתי לקוחות שלנו, בשביל שירגישו שיש תמורה לכספם, שהשירותים שלכם יהיו להם משתלמים.  בתחום המכירות, הרי מדובר בפעולת המכירה עצמה.

במילים אחרות, אלו הם הדברים ה”טכניים” שאתם עושים כל יום על מנת לקיים את הבטחותיכם ללקוחות. טכנאים הם אנשי עשיה, ורוב בעלי העסקים הקטנים מוצאים את עצמם בדיוק במקום הזה, רוב הזמן – עשיה, עשיה ועוד עשיה. לפעמים הם מותשים מכל העשיה הזאת!

2.רמת העבודה השניה היא תפעולית

ברמה הזו, בעל העסק חייב לשנות את התפיסה שלו, דונאלד טראמפ אמר: מי שרוצה להגדיל את העסק שלו, חייב להעסיק עובדים! כי כך אנחנו יוצרים מחויבות לעצמנו ומאלצים לייצר עוד הכנסות. איפה הבעיה?  הרי, כל עסק מלהד המכירות זקוק גם לסדר ולארגון. ככל שהעסק יהיה מאורגן יותר, כך התפקוד שלו יהיה “חלק” יותר.

חישבו על מנהל בחברה, התפקיד שלו הוא לייצר סביבת עבודה נוחה לעובדים שמתחתיו, לרכוש עבורם ציוד משרדי, להוציא אותם להכשרות, להקשיב להם, לוודא שהתוכנות יעילות ועובדות כמו שצריך, המנהל הוא זה שמארגן ומכניס סדר בבלגן. ומוודא שלכולם יש את כל מה שהם צריכים בהישג יד, בכדי לבצע את עבודתם במלוא היעילות.

במילים אחרות, המנהל הוא זה שמאפשר לטכנאים לבצע את עבודתם, ולעשות זאת באופן היעיל והרווחי ביותר.

ופה הנקודה החשובה! כאשר בעל עסק עובר מסטטוס של “יזם יחיד”, ומתחיל להעסיק עובדים או קבלני משנה, הוא חייב ללמוד להיות מנהל. הבעיה שלעיתים קרובות מדי, הם עדיין מבצעים את העבודה הטכנית, וזאת בנוסף לניהול עבודתם של אחרים. זאת ועוד, ייתכן שהם לא יודעים את השיטות או את התהליכים הטובים ביותר לצורך ביצוע העבודה באופן היעיל ביותר. כתוצאה מכך, העסקת עובדים מייצרת עוד עבודה, במקום להפחית.

אני מניחה שמצאתם את עצמכם מעסיקים עובדים ומרגישים שאתם עובדים יותר קשה, זה סימן שאתם לא מתנהלים כמו מנהלים, אלא בבעל עסק יחיד.

3.רמת העבודה השלישית היא אסטרטגית, או מנהיגות

למרבה הצער, זוהי ה”חתיכה החסרה” הרמה הזו חייבת להתקיים בשביל להזניק את העסק קדימה ובשביל להרגיש “מלאים” יותר,

ברוב העסקים הקטנים עובדים קשה מידי בלעשות ולעשות ולנסות לעשות סדר תוך כדי, כך שאין להם זמן להתבונן, לחשוב, לפתח אסטרטגיה ולתכנן. לעיתים קרובות, אין להם זמן לנוח, להשקיע במשפחה ובקשרים חשובים, ובשעות הפנאי בשביל לפתח יצירתיות ויוזמות חדשות או לבנות חזון לעתיד טוב יותר.

3 סוגי חברויות ורק אחת חשובה במיוחד

המנהיגות ותחושת המשמעות בעשייה היא המשימה החשובה ביותר בידיו של כל בעל עסק, אבל בדרך כלל זהו המרכיב שחסר בעסק!

מנהיגים יוצרים חזון, אסטרטגיות ומערכות.

מנהלים מפתחים אנשים ומנהלים את המערכות, אשר מיישמות את האסטרטגיות שיממשו את החזון.

העובדים מבצעים את העבודה היומיומית בחברה.

בפועל, רוב בעלי העסקים מבצעים את כל שלושת המשימות. לכן, המטרה חייבת להתכוונן למידה רבה יותר של מנהיגות ולמידה פחותה של עבודה רבה מידי ויעילה פחות. הדבר אפשרי, אבל רבים מאיתנו זקוקים למישהו שיעזור להם ויאמן/ידריך  אותנו, כך שיוכלו לגבש חזון ברור יותר ולהתמקד בעתיד, וגם כדי שיכולו לבנות ולהפעיל מערכות אסטרטגיות.

5 סיבות שטיפול עצמי חשוב להצלחה

בעלות על עסק אמורה להיות כרוכה בהנאה ובשגשוג כלכלי.

העסק לא אמור רק לאפשר לנו לייצר שפע, אלא להעניק לנו את החיים עליהם אנו חולמים, וזה העיקר. האם אתם חיים את החלומות שלכם, או שמא אתם מרגישים שהחיים יותר מזכירים סיוט?

בעלי עסקים, קחו יוזמה!

נקטו צעדים להתפתחות אישית. העסיקו מאמן עסקי בעל שם ונסיון מוכח, אשר יעזרו לכם להתמקד, להפחית עומס ולחולל את השינויים הנחוצים כדי ליצור לעצמכם את החיים שאתם רוצים באמת!

7 דברים שניתן לעשות כאשר אנחנו עייפים, מוצפים ונמאס לנו מהעסק שלנו

 

חזרה לרשימת מאמרים
חנות