חזרה לרשימת מאמרים
בניית מותג, מותג, מותג חדש
פורסם על ידי: שירן רז קטגוריה יזמות, עסקים תגובות: 0 תאריך פרסום:07/08/2017

5 אבני יסוד בבניית מותג

 

 בין אם אתה יזם המנהל עסק, ובין אם אתה איש מקצוע ממוקד-קריירה, בניית מותג אישי חזק הינה חיונית לכך שתזכה בכבוד ובהערכה בתחומך, ותנחל הצלחה.

המותג האישי שלך הוא המוניטין שלך, האופן שבו אתה נתפס על ידי אחרים, משווק את עצמך ומציג הבטחה ייחודית לגבי הערך הטמון בך. זאת, בהתאם לאמירתו של ג’ף בזוס, מייסד אמזון, “המותג שלך הוא מה שאומרים עליך האחרים כשאינך נמצא”.

אם תתבונן בכמה מהאנשים המצליחים ביותר מבחינת התקשורת בימים אלה, מארנולד שוורצנגר וטיילור סוויפט, ועד ריצ’רדסון ברנסון, תגלה שכולם פיתחו מותגים אישיים מבוססים, מאופיינים בסמכותיות וביכולת לעורר חיבה וחיבור גם יחד.

להלן חמישה צעדים לבניית מותג אישי חזק;

1.התחבר אל בעלי ההשפעה

אם שמך נקשר בשמם של עמיתים מצליחים, זהו ערובה לפרופיל גבוה ולקידום משמעותי של המותג האישי שלך.

ערוך רשימה של בעלי ההשפעה הגדולים ביותר במקצוע שלך, וצור מערכות יחסים איתנות ומבוססות איתם במשך הזמן.זה הזמן לציין כי בניית רשת קשרים לא נעשית ביום אחד וידרש זמן ותשומת לב לשמר את האנשים הנכונים.

תוכל להתחיל בתגובה פשוטה לתגובות בבלוגים שלהם, או לעדכונים שהם מפרסמים ברשתות החברתיות. לאחר מכן, ככל שתרכוש את אמונם, תוכל להציע עזרה בפרויקט החדש שלהם, או להזמין אותם לאירוע בתחום שלך. כי בסופו של דבר כאשר שמך יוזכר לעיתים קרובות באותה נשימה עם שמות בעלי ההשפעה בתחומך, גם אתה תיחשב כבעל השפעה ותיהיה מאלו שמזמנים אותם לארועים חשובים ומזמינים מהם עבודה או רוכשים מהם את המוצר.

איך לשמור על קשר עם אנשים?

2.תן לאישיותך להאיר

אנשים נמשכים לאנשים מעניינים, שנעים להיות בחברתם, ולכן הימנעו מלהפגין אפרוריות בחייכם המקצועיים. בין אם אתם משוחחים טלפונית עם לקוח ובין אם אתם שולחים דואר אלקטרוני לספק, נסו להפיח חיים באינטראקציות הללו, כדי שאנשים יזכרו אתכם בחיוך. אל תחששו להיות שונים. מוטב להיות קצת שונה מאשר להיות האדם המשעמם שאף אחד לא זוכר.

איך ניתן לפתח כימיה עם מישהו אחר?

“לכו אחר אור הירח הפנימי שלכם. אל תסתירו את השגעון”. (אלן גינסברג)

3.תהיה זה שממליצים עליו

ישנם מעט מאוד דברים שיחזקו את המותג האישי שלך יותר משבחים הנאמרים בציבור, על ידי אחרים, במיוחד אם המשבחים הם אנשים ידועים ומוכרים. אם אתה בעל עסק, עליך לבקש מלקוחותיך הידועים ביותר, בעלי השם, לפרסם המלצה לגביך ברשתות החברתיות, כמו גם באתר האישי שלך.

אם אתה שכיר, ממוקד-קריירה, עליך לבקש מהעמית הבכיר ביותר שלך, ומעמיתיך לשעבר להמליץ עליך באתר LinkdIN, בכדי להמחיש את הערך שהבאת ואתה מביא איתך.

“אין ערך למותג אם אינו מתחבר לקהלים הנכונים, בצורה הרלוונטית”. (ADDICTED2SUCCESS.COM)

4.צרו תוכן בעל ערך

בכדי לבסס את המוניטין שלכם, והחשיבה עלכים כאוטוריטה, כזה שנחשב למנהיג בתחומו, חשוב מאוד שתמחיש את מומחיותך, וזאת באמצעות הצגת תוכן אינפורמטיבי ושימושי ברשת.

אפשר לייצר סרטוני “איך לעשות” מפורטים, או להציג מידע רלוונטי מבוסס נתונים מהתחום שלך, ודאו כי התוכן שיצרתם והעליתם יעזור ללקוחות שלכם להתקדם ולפתור בעיות, ובכך גם יתרום למוניטין שלכם לגדול.

כשתספק מראש נתונים למישהו, מבלי לבקש דבר בתמורה, תבנה אמון וכתוצאה מכך, לצד השני יהיה קל יותר להתחיל לרקום איתך יחסים. אני תמיד בעד לתת יותר ממה שהתבקשתם, זה משאיר טעם של עוד והלקוח מרגיש שהיה תמורה לכספו וזמנו.

מה שנקרא- אקסטרה מייל.

5.קח על עצמך להרצות בפני קהל

הרצאות הינן כלי מוכח להעלאת המוניטין ולמיצוב עצמך כסמכות בנושא מסויים. היכולת להרצות בפני קהל אינה מיומנות שקל להתמקצע בה, ולכן כדאי להתחיל בהרצאה לקבוצה קטנה של עמיתים או לקוחות, לפני שתעמדו בכנסים או באירועים גדולים.

11 טיפים פרקטיים לעמידה מול קהל

דבר רק על הנושאים בהם אתה שולט מבחינת ידע, ולגביהם יש בך את הלהט הכי גדול, וזאת על מנת להבטיח שתוכל לדבר בבטחון ולהעביר הרצאות מעוררות השראה, שאנשים יתחברו אליהן.

“הצלחת המצגת שלך תימדד לא בידע שתעביר, אלא במה שהשומע יקלוט”. (לילי וולטרס)

אם ברצונך להצליח באמצעות מותג אישי חזק, התמד בעבודה קשה בכדי להוכיח את עצמך כמומחה בתחומך ובנה את האמון כלפיך בשוק. התמדה יושרה ומקצועיות הן מפתח מנצח! 

הערה: המאמר מנוסח בלשון זכר, אך פונה לשני המינים.

באילו צעדים תוכל לנקוט כדי לבנות את עצמך כמותג מצליח? אתה מוזמן להשאיר את תגובותיך ומחשבותיך בחלק התגובות להלן.

חזרה לרשימת מאמרים
חנות