חזרה לרשימת מאמרים
פורסם על ידי: שירן רז קטגוריה מערכות יחסים תגובות: 0 תאריך פרסום:16/12/2017

מדוע לב שבור זה הדבר הכי טוב שהיה יכול לקרות לך

פרידות זה לא דבר קל. לתת למישהו שאתה אוהב ללכת – במיוחד אחרי שבועות, חודשים ואפילו שנים של יחד יכול להרגיש כאילו קורעים אותך לשני חלקים.

אבל הצד החיובי בפרידה זה שהיא טומנת בתוכה בין ההזדמנויות הגדולות שלנו ללמוד על עצמנו ולגלות מי אנחנו ומה אנחנו רוצים באמת. במהלך התהליך הזה עלינו לזכור כי אנחנו לא המצאנו את הגלגל ואנשים סבלו מפרידות ושברון לב במשך מאות שנים, סובלים ועוד יסבלו הרבה אחרינו!  פרידות קורות כל הזמן…

עם זאת, אנשים שחווים שברון לב, פרידה, לרוב לא מצליחים לראות דברים בבירור ובאור חיובי. כמעט הכל הופך שלילי, ונדמה כי האור בקצה המנהרה רחוק משאפשר לדמיין (אם בכלל קיים) – אבל החדשות הטובות הן שהכל חלק מהתהליך וישנו אור בקצה המנהרה!

7 סיבות מדוע פרידה יכולה להיות הדבר הכי טוב שהיה יכול לקרות לך

  1. בדיעבד תגידו תודה שזה קרה

עוד יגיע היום שתסתכלו אחורה ותודו לאלוהים שאנשים מסוימים, הזדמנויות ודברים נעלמו וכבר לא קיימים בחיים שלכם יותר. אתם תבינו הבנה עמוקה שבחיים לא הייתם מוצאים את עצמכם ומגיעים לנקודה מסוימת אילולא הייתם מאבדים אותם.

לפעמים, אנחנו נתקעים בדאגות על מה שאיבדנו, במקום לראות את מה שהרווחנו מתוך ה’חוסר’ הזה.

  1. קריאת התעוררות!

מכירים את זה שאנחנו ישנים כל כך חזק שאפילו טרקטור לא יכול להעיר אותנו?! לפעמים משהו צריך לנער אותנו פיזית כדי שנוכל להתעורר.

נא להכיר את הלב השבור! –  קריאת התעוררות הפיזית האישית שלך. לזמן מה, אתה עלול לכעוס על איך שהדברים קרו אבל בסופו של דבר, פרידה היא דבר טוב שקרה, מכיוון שהיא העירה אותנו מהתרדמת שאליה נכנסנו לא בכוונה.

עכשיו, כשהעיניים שלכם פתוחות אתם מודעים למה שקורה בסביבה שלכם. תנו מבט סביבכם, אפילו על הבית/חדר שלך, אולי תמצאו שזה זמן מצוין לארגן ולסדר קצת מחדש.

  1. כל סוף זאת התחלה חדשה

האמת היא כזאת, יכאב לך מאוד מאוד לראות את האדם שאהבת מתרחק ממך, אבל באותה נשימה אתה תשמח שסוף סוף אתה יכול להמשיך הלאה.

כל דלת שאנו סוגרים פותחת דלת חדשה. וכמו כל עונה בשנה, גם בסופה של עונת החורף מגיעה מדי אחריה עונה חדשה ויפה, וכן הלאה והלאה.

עלינו לזכור כי חווית הדחייה בחיים שלנו היא זמנית, אבל השיעורים הנלמדים מאותן דחיות יישארו  לנצח. למרבה המזל לא כולם נועדו להישאר בחיים שלכם לתמיד, וכמו כן אנחנו גם לא יכולים להשאיר אף אחד בכוח.

אני לא אומרת שלא צריך לעבוד ולהתאמץ במערכת יחסים, אבל לפעמים לנסות להדביק עלים לעץ בזמן שזה לא העונה שלו ייגרמו להם ליפול שוב, וכמו בפרידה, אתה חייב לקבל את זה ולהמשיך הלאה.

  1. אפשר להרגיש אהבה גם ממקורות אחרים

ישנם אנשים שחשבו באמת למות בגלל אהבה נכזבת, אך גם אם זה כואב, אל תשכחו אף פעם את האהבה שכן נמצאת בחיים שלכם. ניתן להחליף את האהבה שאבדה ממקור אחד – מתוך עשרות מקורות אחרים שעדיין יש לך.

נכון, אולי זה לא אהבה רומנטית שיש לך כרגע, אבל מי אמר שצריך אהבה רומנטית כדי להרגיש נאהב ואהוב כל הזמן?!

אל תרגישו כאילו אתם צריכים כל הזמן אישור ממישהו ספציפי כדי למצוא ערך או אהבה בחיים שלכם. יש עוד כל כך הרבה מקורות למצוא אהבה אבל הכי חשוב, שהמקור הכי חשוב לאהבה הוא – אתה!

אל תתלה את האושר שלך באחר, תמצא את הערך בעצמך, כי אהבה עצמית לא ניתנת להחלפה.

  1. מה שלא הורג, מחשל

זה אולי לפעמים יכול להרגיש כמו, אבל אהבה לא הורגת.

לפעמים בחיים אנחנו פשוט צריכים להרים ידיים, להיכנע ולשים את העבר מאחורינו. תפסיקו לשאול איך הכאב הזה ייפסק! ופשוט תתמקדו במה שזה לימד אתכם. תעריכו מחדש מה שבאמת חשוב, ותמשיכו הלאה.

תנו לעבר שלכם לעשות אתכם טובים וחכמים יותר. האם זה יהיה קל? ממש לא!  אבל זה ללא ספק יהיה שווה את זה בסופו של דבר.

  1. להיות לבד לא אומר בודד

תהיה אמיץ מספיק כדי לצעוד לבד ואל תפחד לאהוב את זה. זה הזמן בחיים שלך ללכת עם ראש מורם. אתה יכול ליצור איזה חברויות חדשות שאתה רק רוצה, אתה יכול להוציא מהחיים שלך את כל האנשים שלא מתאימים יותר בלי להתנצל, ולעשות מה שעולה על דעתך בלי לשאול אף אחד.

לעולם אל תרגיש אשמה להיות רווק, ואל תרגיש שאתה חייב להיות במערכת יחסים בקרוב רק בגלל שאתה רווק.

אתה גם לא צריך לקבל ממישהו ‘אישור’ שאתה אכן עומד בקריטריונים של החיים. כל עוד אתה נאמן לבן אדם שמשתקף מולך במראה – אתה אף פעם לא לגמרי לבד!!!

  1. סבלנות

אתה תלמד להיות סבלני. לפעמים הדברים הטובים ביותר בחיים קורים בין לבין דברים, בזמן התהליך עצמו. מה שאנחנו לומדים, האנשים שאנחנו הופכים להיות ומה שאנחנו חווים לפעמים אפילו יותר חשוב ממי או למה שאנחנו מחכים. יש כוונה מאחורי כל מה שאתה עובר, והתהליך הזה, המעבר הזה מנקודה לנקודה דווקא יכול להיות איפה שתמצא את מה שאתה באמת רוצה.

 

בתור בני אדם, אנחנו מתמודדים עם הדילמה: או שאנחנו נתקעים בעבר או שאנחנו עושים את כל מה שאפשר כדי לקבל את הנסיבות כמו שהם ומתאמצים בכדי להגיע למקום טוב יותר.

נכון שאתה לא תמיד יכול לשלוט במה שקורה לך, אבל אתה יכול לשלוט במה שאתה עושה עם זה. אני יודעת שזה כואב, אבל אתה עדיין יכול לעשות את זה!

הפגיעות והכאב שחווית יהפכו אותך לחכם יותר. קח את הכוח שטמון בך, ותראה לעולם מי אתה ומי אתה רוצה להיות. אל תחפש אחר גיבור בחוץ – אתה הוא הגיבור בסיפור שלך.

 

“אל תבכי כשהשמש שוקעת, מכיוון שהדמעות לא יתנו לך לראות את הכוכבים.”

– ויולטה פארה

חזרה לרשימת מאמרים
חנות