חזרה לרשימת מאמרים
פורסם על ידי: שירן רז קטגוריה מערכות יחסים תגובות: 0 תאריך פרסום:14/07/2015

מציאת היעוד בחיים

כל אדם שנולד על פני כדור הארץ  יש ייעוד לחייו. ישנם כאלה שיגיעו אל ייעודם, כאלה שיהיו בדרכם אליו וכאלה שלעולם לא יגיעו לייעודם בשל חוסר רצון לפעול כמתחייב מתובנה זו או בשל חוסר מודעות.

הייעוד שלנו בחיים הוא עצם תכליתנו, ורק אם נגיע לתכלית חיינו נוכל למצוא לעצמנו אושר, סיפוק והגשמה, ובכך גם לתת ליקום מתנה.

הייעוד בחיים אינו סטאטוס משפחתי או עסקי, אינו תחביב או עיסוק, אלא הוא ביטוי קבוע  24 שעות ביממה, יום אחר יום  של מיצוי מלוא הפוטנציאל העצמי.

מציאת הייעוד כשלעצמה היא משימה לא קלה ומורכבת. בתוך קוד הנשמה שלנו מצוי הפוטנציאל הגולמי היכול לכוונן אותנו לקראת המטרה, לקראת הייעוד. קוד הנשמה הוא בתוכנו ושם עלינו לחפשו. כל שעלינו לעשות בשלב הראשון הוא להכיר בעובדה שלכל אדם יש ייעוד, והוא שונה מאדם לאדם. יש אנשים שייעודם הוא היכולת להקים ולפתח חיי משפחה טובים והרמוניים; ישנם כאלה שייעודם להיות מוסיקאים, אמנים וכדומה; ישנם כאלה שינהיגו את הציבור ועוד… סוג הייעוד חשוב פחות. חשיבותו המכרעת של הייעוד היא ביכולתו למלא את הצורך של הנשמה ברובד הנפשי, הפיסי והרוחני.

היכולת שנתברכנו בה ומשמשת לנו כלי עזר שערכו לא יסולא בפז היא האינטואיציה,
“החוש השישי”. האינטואיציה מתפתחת באמצעות המודעות שלנו, ותפקידה לחדד ולהעצים את התכונות הטבעיות המולדות שלנו, לזרום עם מבנה האישיות שלנו ולהעצים אותו חשוב להבהיר כי אין סתירות או ניגודים בין פיתוח המודעות והאינטואיציה ובין ה”אני” שלכם.
,
פיתוח האינטואיציה אינו אומר כי עליכם להפוך לאורי גלר , לעמוד לפני קהל, לעשות מעשי קסמים ולהוציא שדים מאנשים… פיתוח האינטואיציה משמעותו כי עליכם לגרום לכל חוש מחמשת החושים להיות מודע: להתבונן במקום לראות, להקשיב במקום לשמוע.
כאשר חמשת החושים מתחדדים, הם יוצרים את החוש השישי שדרכו מתבהר נתיב חיינו. אין זה אומר שלא נעבור קשיים ומכשולים בדרך, אך גם קשיים הם דרך ללמידה ולהסתכלות מחודשת.

הצטרפו בחינם! לאלפים שכבר קוראים פעם בשבוע את הניוזלטר של שירן רז

ניתן להסיר בכל עת

האינטואיציה, היא אותה יכולת המסייעת לאדם באופן פנימי ואינטואיטיבי לדעת מה נכון לו ומה אינו נכון לו; לגלות ולדעת מה ייעודו בחיים ולהיות בעל יכולות שאין להן הסבר “לוגי”; לחיות את חייו כך שיהפכו להיות החיים האידיאלים, מלאי הסיפוק וההגשמה העצמית שעליהם חולם כל אחד מאיתנו.

היכולת העל-טבעית: “האינטואיציה”  “החוש השישי” שלנו  אינה נפרדת מישותנו וממטרותינו בחיים, אלא מהווה חלק בלתי-נפרד מהגשמת ייעודנו בעולם. באותה המידה אי אפשר להפריד בין פיתוח היכולות האינטואיטיביות לבין העבודה על איזון הנפש והגוף, כי רק גוף, נפש ורוח מאוזנים היטב יוכלו לעשות שימוש נכון וגבוה ביכולות על-טבעיות, ב”חוש השישי”.

כאשר אדם פועל בהתאם לייעודו בחיים, הוא חש כי הוא מגשים את עצמו, תורם, משנה דברים בעולם. כאשר אדם לא מחובר אל ייעודו בחיים הוא מרגיש מנותק וחסר הגשמה.

לעיתים קשה לנו לדעת ולהצהיר מה הוא ייעודינו בחיים, אך אנו כן מסוגלים להבחין כאשר אנחנו לא בכיוון. במצב כזה דברים לא יסתדרו, יהיו תקלות רבות, תקיעות וקושי. נרגיש רע, ואפילו נחוש מתים ומנותקים.

תוך כדי תהליך הקשבה ובניית הביטחון העצמי,  וועד שיונח במקומו החלק האחרון בפאזל הייחודי של כל אחד ואחד מאיתנו, נוכל לחוות את היעוד שלנו, וכל הזמן להגדיל ולהעצים אותו.

 

חזרה לרשימת מאמרים

רוצים להתעדכן בעוד תכנים, הרשמו לניולזטר ותקבלו עדכונים לפני כולם.

ניתן להסיר בכל רגע*ניתן להסיר בכל עת

להרשמה לניוזלטר של שירן רז