חזרה לרשימת מאמרים
מה עושים בדייט ראשון
פורסם על ידי: שירן רז קטגוריה אסטרטגיה רגשית, מערכות יחסים תגובות: 0 תאריך פרסום:09/10/2019

כיצד להרשים מישהו כבר בדייט הראשון?

סוף סוף זה קרה! קבעתם דייט עם בחור/ה שהצליח לעניין ולמשוך את תשומת ליבכם! ואתם גם רוצים להיות בטוחים שתרשימו אותו/ה. למרות שאתם וודאי מעט לחוצים – ישנם המון דברים שאתם יכולים לעשות כדי להבטיח שהדייט יצליח בצורה יוצאת מן הכלל! 🙂 

חלק 1 מתוך 2:

הכנה לדייט:

1.קחו קצת זמן להירגע

 לפני הדייט, ייתכן שתרגישו קצת מתוחים, עצבניים, נרגשים או כל השלושה גם יחד. בכדי לעזור להרגיע את הפרפרים בבטן, נסו לעשות משהו מרגיע, אשר יכול להסיח את דעתכם מהדייט הממשמש ובא, ולהכניס אתכם למצב רוח קליל ושמח. להלן מספר דרכים להירגע:

 • אימון כושר או יוגה
 • קריאה
 • צפייה בסרט או בתוכנית טלוויזיה
 • 5-10 דק’ מדטיציה (סופר מומלץ!)

2.אתם יכולים להכין מספר שאלות פשוטות לדייט ראשון:

הצטרפו בחינם! לאלפים שכבר קוראים פעם בשבוע את הניוזלטר של שירן רז

ניתן להסיר בכל עת

אם אתם מתוחים ולא יודעים מה לומר, נסו לחשוב על כמה פתיחים לשיחה, שיהיו לכם לגיבוי, אם תצטרכו. אלו יכולים להיות קשורים לנושאים כמו משפחה, חיות מחמד, אומנות, תחביבים ואקטואליה. אם אתם לא מצליחים לחשוב על רעיונות אחרים, נסו שאלות כלליות כגון:

 • מהם הסרטים/המוסיקאים/הספרים האהובים עליך?
 • אילו יכולת לזכות בכרטיס לשורה הראשונה לכל אירוע שהוא, איזה אירוע היית בוחר?

3.עשו מקלחת וטפחו את עצמכם:

לפני הדייט, עשו אמבטיה או מקלחת, ו-ודאו שכל חלק בגופכם נקי. לאחר מכן, שימו דאודורנט, צחצחו שיניים וסדרו את השיער. אם צריך, התרעננו עוד פעם ממש לפני הדייט. אם יש לך שיער פנים, גלח אותו או קצץ אותו, כך שפניך ייראו נקיות. אם את רוצה, שימי איפור של דייט ראשון, שיתאים ללבוש שלך.

קצת בושם/ מי גוף יכולים להוסיף מאוד.

4.לבשו בגדים יפים, המתאימים לאירוע:

אם אתם הולכים למסעדת יוקרה, או למקום מפואר אחר, לבשו בגד אלגנטי כמו שמלה יפה, או חליפה נאה. לא משנה מה תלבשו, ואו כי הבגד אינו מפריע לכם לנשום או לנוע. דייט ראשון נועד להכרות הדדית, כך שכל דבר המקשה על האינטראקציה יגרום לרושם ראשוני לא טוב.

אם אתם הולכים למקום המצריך הליכה ממושכת, השאירי את העקבים בבית.

5.נקה את הרכב שלך אם הוא ישמש אותך לדייט:

אמנם מכונית לא נקייה יכולה לנסוע היטב, אבל היא תעשה רושם ראשוני לא טוב על מי שיוצאת איתך. כדי להימנע מכך, נקה את הרכב מבפנים והשתדל להוציא אשפה או חפצים בלתי רצויים. אם יש הרבה פירורים ברכב, נקה אותם בעזרת שואב אבק. אם הרכב שלך מלוכלך באופן בולט מבחוץ, שווה להתאמץ קצת יותר ולקחת אותו אפילו לשטיפה. (אם יש ריח מורגש בחלל הרכב שלך, קנה מטהר אויר לתליה).

6.טיפ קצת אחר  – קנה מתנה קטנה לדייט שלך, כהפתעה:

מתנה קטנה לדייט שלך יוצרת רושם ראשוני נפלא, במיוחד אם היא/הוא לא מצפה לכך! לאירוע רשמי או מסורתי יותר, נסה להביא זר פרחים או קופסה קטנה של שוקולדים. לאירוע פחות רשמי, או ייחודי יותר, חשבו להביא בובת פרווה קטנה, או מאפה מפנק. 

המטרה העומדת מאחורי מתנה היא להראות אכפתיות ותשומת לב, כך שיש להמנע מהלביא מתנה גדולה או יקרה בדייט ראשון. 

אם אתם הולכים למקום שמוכר מתנות קטנות, כמו מוזיאון או יריד, נסו לקנות את המתנה במהלך הדייט במקום לפניו. אף כי רוב האנשים נותנים את המתנה בתחילת הדייט, אתה יכול לשמור אותה להמשך או לסוף, אם אתה מעדיף.

חלק 2 מתוך 2: להנות!

1.דייקו

 בין אם אתם אוספים את הדייט שלכם, או מגיעים כל אחד ברכב שלו, ודאו שאתם מדייקים ומגיעים בשעה שקבעתם. אם ניתן, הגיעו כמה דקות לפני. אף על פי שאיחור של שתי דקות לא משנה כל כך, כל איחור שהוא מעבר לכך, יכול לגרום לדייט להתחיל ברגל שמאל. אם אתם חושבים שתאחרו מסיבות שאינם בשליטתכם, כמו האטה בתנועה, הודיעו לדייט שלכם על כך באמצעות מסרון.

2.היו נחמדים לדייט שלכם

בכדי ליצור רושם ראשוני טוב, היו נחמדים לדייט שלכם, ולכל מי שאתם באים איתו במגע. עשו כמיטב יכולתכם לשמור על חיוביות לאורך כל הערב, ואם תוקף אתכם כעס או עצב, עשו כמיטב יכולתכם לא להראות את זה. הימנעו מלומר דברים אכזריים, ולו בצחוק, מכיוון שכך תצטיירו כחצופים ולא נעימים. אין צורך לפעול על פי מערך מסויים של חוקי מוסר, רק להימנע מדברים שיגרמו לך להצטייר כבלתי נעים.  אם אתם נמצאים במסעדה, שמרו על נימוסי שולחן טובים בעת האכילה. כדי להימנע מליצור רושם גס וחסר רגישות, היו מנומסים למי שנותן לכם שירות, והשאירו תשר נדיב.  אם אתם הולכים למקום בו מגישים אלכוהול, אל תשתו יותר מהכמות בה אתם יכולים לעמוד. השתכרות הינה הדרך הקלה ביותר להבטיח כי הדייט שלך לא יצור/תיצור איתך קשר שוב.

3.תקשרו בפתיחות ובכנות

דייט ראשון נועד להיכרות הדדית, ולכן נסו להיות פתוחים וכנים ככל האפשר. העמדת פנים תגרום רק לבעיות נוספות בהמשך, ועל כן נצלו את השיחות ביניכם כאמצעי להראות לדייט שלכם מי אתם באמת. אף על פי שאינכם אמורים לנסות להיות מישהו שאתם לא, השאירו את הדיון בנושאים כמו תשוקותיכם המיניות, מערכות יחסים קודמות וקשיים אישיים לשלב מאוחר יותר. אמנם רוב האנשים תופסים סוגיות הקשורות לדת ולפוליטיקה ככאלה הנמצאים מחוץ לתחום, אבל כדאי להעלות אותם אם אתם חושבים שהם עלולים להיות בעייתיים בהמשך.

4.שאלו את הדייט שלכם שאלות על החיים שלו/ה

בכדי לבדוק אם יש חיבור אמיתי עם הדייט שלך, נסו לשאול אותו שאלות על הדבר שמעניין אותם יותר מכל: על עצמם. לא רק שזה ילמד אתכם יותר לגבי מי הם, אלא גם ימנע מכם להצטייר כמרוכזים בעצמכם. ודאו כי אתם מקשיבים באמת למה שהם אומרים, ועונים בהתאם. להלן מספר נושאים טובים לשאלות:

 • איפה הוא/היא למד/ה, ומה?
 • האם יש לו/ה אחאים, ילדים, או חיות מחמד?
 • במה הוא/היא עוסק/ת?
 • אילו תחביבים מעסיקים אותו/ה?
 • איזה סרטים, תוכניות טלוויזיה, מוסיקאים, ספרים וצורות אמנות אחרות הוא/היא אוהב/ת?

5.אל תחששו לפלרטט

אם נראה שהדברים זורמים, נסו לפלרטט עם הדייט שלכם, ותראו מה קורה! התחילו בכך שתחלקו לו/ה מחמאות קטנות, או עקצו אותו/ה קלות. אם הוא/היא מגיב/ה באופן חיובי, נסו לשבור את מחסום המגע בכך שתניחו את ידיכם על זרועו/ה או על כתפו/ה. להבדיל, אם הוא/היא מראה סימנים של אי נוחות, הפסיקו מיד. אם תתקדמו מהר מדי, קרוב לוודאי שהוא/היא ייבהל/תיבהל, או לפחות ירגיש/תרגיש קצת לא בנוח. 

להלן מספר שיטות פלרטוט:

-לחייך אל הדייט שלכם.

-להסתכל לו/ה בעיניים כשהוא/היא מדבר/ת.

-לצחוק מהבדיחות שלו/ה, אפילו אם הן לא מצחיקות במיוחד.

-לשמור על שפת גוף פתוחה, כך שתצטיירו כידידותיים ונגישים.

6.הציעו לשלם על הדייט

בדרך כלל, החלק הקשה הוא להחליט מי ישלם. ככלל, הניחו כי האדם שהזמין לדייט, הוא זה שישלם על הכל, אבל מתוך אדיבות, הציעו לשלם.

אם הדייט שלכם מתנגד, הציעו להתחלק בהוצאה ולשלם עבור עצמכם. ייתכן שגם לכך הדייט יתנגד, אבל עצם ההצעה מעידה על כך שאינכם מנסים לאכול בחינם על חשבון אחרים.  

אמנם בעבר החברה צפתה מהגברים לשלם על הכל, נורמות מגדר אלו כבר אינן נפוצות בדורות הצעירים יותר.

7. סיימו את הערב באווירה נעימה

חייכו אל עבר הדייט שלכם, ואימרו לו תודה על הערב. נסו להרגיש את האווירה ואת שפת הגוף של הצד השני.  אם מרגיש לכם נכון, תוכלו לסיים את הדייט עם חיבוק חם. 

אם כי חשוב לי לציין,  לרוב, הדייטים הראשונים אינם נגמרים במיטה, אף על פי שדייט מהנה יכול כן להוביל לנשיקה. תזרמו עם התחושה שלכם ושל הצד השני. 

8. ישנה אפשרות ליצור קשר יום למחרת

ע”י הודעת טקסט ולציין שהיה לכם כיף במהלך הפגישה 🙂

ב ה צ ל ח ה!

חזרה לרשימת מאמרים