חזרה לרשימת מאמרים
פורסם על ידי: שירן רז קטגוריה מערכות יחסים תגובות: 0 תאריך פרסום:14/07/2015

האם אתם במערכת יחסים כיפית או מתסכלת?

“לפני כל מערכת יחסים שהגיעה לחיינו אנו פתחנו עבורה את הדלת באמצעות האנרגיה שיצרנו, אנרגיה זו “עובדת מאחורי הקלעים” נוטה לארגן מתי והיכן נפגוש אנשים ותמיד בזמן הנכון**
הרי, אף אחד מאיתנו אינו חי את חייו בתוך מערה סגורה וכולנו חשופים כל הזמן לסוגים שונים של מערכות יחסים,
כל אחת מהן מעוררת אצלנו דינמיקה פנימית המחייבת אותנו להתמודד עם עצמינו כל פעם מזווית אחרת, ובו בזמן להתמודד עם האחר.
חשיבותן של מערכות יחסים הוא רב בצמיחה האישית שלנו.
רובנו רוצים ביטחון ורומנטיקה!
אבל מעבר לכך, יש לנו שאיפה עמוקה יותר לחוות אהבה ושלמות של מי שאנחנו, וכל זה יקרה כאשר נצליח ליצור שלם מכל החלקים הפנימיים שמרכיבים אותנו , כמו: כישרונות, תכונות, ערכים, ניסיון, אמונות, חזקות, יכולות ועוד..
כל עוד נהיה חלוקים, קטועים , בתוך עצמינו יהיה לנו קשה עד בלתי אפשרי לממש את עצמינו, והתוצאה תהיה מערכות יחסים “קשות” כי ת’כלס .. אם אין אנו יודעים מי אנחנו באמת, איך נדע מי האדם המתאים לנו לבניית זוגיות טובה?!
לכן אין מערכת יחסים טובה או גרועה, כולן נועדו לשרת מטרה אחת והיא אותנו, יש מערכת יחסים נוחה ולא נוחה, בכל מערכת יחסים יש למידה שמוסיפה עוד חלק בפאזל. שמלמד אתכם על עצמכם.
במערכת יחסים יש תחושות טובות,
אך דווקא התחושות הפחות נעימות כעס, פחד, וכאב יכולות ללמד אותנו הרבה יותר כי הן “חודרות” לרבדים עמוקים יותר.
תחושות אלו חושפות זיכרונות שלא טופלו כראוי ולא קיבלו את ההתייחסות המתאימה, והם נחקקו כתבניות אנרגטיות , לדוגמה: אונס, התמכרות, בגידה, אימפוטנציה, הפסד כספי, נטישה של בן זוג עיקרי או עסקי,יחס של ההורים בילדות .. כל אירוע בעבר שגרם לפחד מפני איבוד כוחו של הגוף פיזי.
התבניות האנרגטיות השליליות הן “זוללי אנרגיה” ומשפיעים על הביטחון העצמי שלנו, כל פעם שתבנית כזו “נחשפת” ומטופלת על ידי תהליך מודעות , אנחנו מפנים אנרגיה לעוד דברים. מפנים משאבים לעשייה בונה.
מערכת יחסים בריאה, היא הדדית ויוצרת מערכת גומלין בלי תלות באחר.
הערך המוביל של כל מערכת יחסים יציבה היא “כבוד”. שיהיה אכפת לנו מרגשות האחר. שנוכל לחשוב גם במקומו. שנחמול אותו ונאהב אותו גם על חולשותיו.
מערכת יחסים שמעוררות אצלנו כאב, היא כזו המציבה אותנו מול המגבלות שלנו, וככל שרמת המודעות המנטאלית/רוחנית שלנו גבוהה יותר, כך נוכל להבין ולראות את התמונה הגדולה יותר ובאופן אובקטיבי יותר, מצב מודע יעזור לנו להבין מהר וטוב יותר.

עוד מאמרים באותו העניין,

למה בני זוג רבים גם על נושאים ברורים?

מפתח למערכת יחסים בריאה


#’לֹא טוֹב הֱיוֹת הָאָדָם לְבַדּוֹ”

הצטרפו בחינם! לאלפים שכבר קוראים פעם בשבוע את הניוזלטר של שירן רז

ניתן להסיר בכל עת
חזרה לרשימת מאמרים

רוצים להתעדכן בעוד תכנים, הרשמו לניולזטר ותקבלו עדכונים לפני כולם.

ניתן להסיר בכל רגע*ניתן להסיר בכל עת

להרשמה לניוזלטר של שירן רז