חזרה לרשימת מאמרים
פורסם על ידי: שירן רז קטגוריה אסטרטגיה רגשית, מערכות יחסים תגובות: 0 תאריך פרסום:24/09/2017

למה כל כך חשוב לעשות מה שהלב שלכם אומר?

בואו נסכים שהלב אינו מסונכרן תמיד עם מה שהראש חושב, לא משנה כרגע מי צודק. כולנו היתנסנו בזה.
השכל יודע לעבד נתונים ע״פ מה שהסביבה לימדה/ הראתה לנו ועל סמך המידע הזה אנחנו לוקחים החלטות.
מה שקורה הוא שהסביבה הקרובה משרישה בנו את העדפות שלנו.
לדוגמה; אהבה לאוכל (כמעט כולם אוהבים את האוכל של סבתא), נוסטלגיה לשירים מסויימים (שירי ילדות שההורים השמיעו לנו או תוכניות טלוויזיה שאהבנו כילדים) ילדה אוהבת וורוד וילד כחול וכך הלאה.
הסביבה גם מכתיבה לנו מה נכון ומה לא- סוג של החטא ועונשו. מצד אחד לקבל חינוך של מה רע ומה טוב ואז כשאנחנו גדלים ונחשפים יותר לעולם ולעצמנו, ייתכן וננסה לשבור את ההתנייה הזו לסגנון חיים אחר. כזה שאולי מתאים לנו יותר. וואי זה יכול להיות קשה!
לדוגמה- אנשים דתיים רואים בחילול השבת חטא נוראי, אדם שחזר בשאלה יסחוב איתו שנים ארוכות את החוסר נוחות כאשר הוא לא שומר שבת. אדם שחזר בתשובה ומאמין כי הכל תלוי בבורא עולם, יאמין כי כל מי שלא מאמין, לא יוכל באמת לזכות בהארה (אין פה צודק או לא) אלא דרך הסתכלות שונה מאדם לאדם.

כך שכל פעם שהשכל יצטרך לבחור לכם את מסלול החיים, אתם תבחרו על סמך מה שהסביבה מציעה לכם ואתם תעשו חישוב משולב עם מה שאתם כבר יודעים ומתוך הניסיון האישי ואז – בום. החלטה. כל החלטה מובילה למעשה וסך המעשים יוצרים לכם את החיים שלכם. ממש כמו שהם ניראים עכשיו. כל מה שיש לכם או אין לכם הוא תוצאה של שרשרת החלטות. (ולא זה לא בגלל אף אחד אחר, אם לרגע אמרתם בלב שהאשמה היא לא בגללכם).


מה שמביא אותי לדבר על הלב, 


אההה הלב! הלב הוא להיט אמיתי, הוא לא מעניין אותו מה אומרים, מי אמר, למה וכמה! הוא מרגיש בו ברגע, הוא רוצה או לא רוצה. הוא יודע לשנות כיוון, לתת לכם אומץ, להעז, הוא מביא משהו אחר וחדש כזה שיכול ללמד אתכם כל כך הרבה על עצמכם, וגם אם הוא החוצפן לוקח אתכם למחוזות חדשים, מעיף אתכם לשמיים, עושה סאלטות ללא שליטה, מכווץ, מכאיב, זה בשביל שתחקרו את עצמכם מבפנים, בשביל שתלמדו מה באמת טוב ונכון ומתאים לכם.
הוא מוציא אתכם מההתניות ומהעדפות של פעם, בשביל שתחוו משהו אחר, שאולי מתאים לכם יותר!
כשתדעו – תוכלו לתת לשכל להוביל גם, בהרמוניה. ביחד.
אך לתת ללב להשמיע את עצמו זו חובה ובעיקר זכות.
ואל תיתנו לאף אחד, אף פעם להשתיק אותו!

חזרה לרשימת מאמרים