חזרה לרשימת מאמרים
פורסם על ידי: שירן רז קטגוריה אסטרטגיה רגשית, יזמות, עסקים תגובות: 0 תאריך פרסום:12/06/2022

איך להישאר רלוונטי בקריירה ובעסק? 14 דרכים יעילות!

14 דרכים להישאר רלוונטיים בתחום המקצועי שלכם

 רלוונטיות היא מצרך חיוני בעולם העסקים התחרותי מאוד, שהופך יותר ויותר דיגיטלי. שמירה על עדכניות יכולה לעזור לעסק או ליחיד להפוך דינמי ובר-שיווק במידה רבה יותר. שדרוג הידע או תרגול המיומנויות והכלים שברשותכם יכולים לשפר את יכולתכם למצוא משרות וליצור חיבורים וקשרים עם העמיתים ועם הלקוחות שלכם. במדריך זה, נדון בהרחבה בחשיבות השמירה על הרלוונטיות, ונציג רשימה של דרכים לשיפור העסק והקריירה שלכם.

מדוע חשוב לשמור על רלוונטיות בתחומכם?

עסק עשוי להגדיל את סיכויי ההצלחה אם ישכיל לשמור על הרלוונטיות שלו. תפעול עסק הוא תהליך מתמשך, רצוף עליות, ירידות ומכשולים. אלו מצריכים הסתגלות והתאמה למגמות חדשות ולהעדפות הלקוח. עסק ששומר על הרלוונטיות שלו עשוי לזרום ולהתגמש במידה רבה יותר לנוכח השינויים בשוק.

המעסיקים אף הם היו רוצים שתתחייבו לפיתוח הקריירה שלכם, ללא קשר לתפקיד אותו אתם ממלאים או לניסיון שבידיכם. אם ברצונכם להגדיל את הסיכוי שלכם לקבל קידום או העלאת שכר, חשבו על דרכים להתעדכן ולהתאים את עצמכם לשינויים התמידיים בתעשייה בה אתם עובדים.

להלן רשימת טכניקות אותן תוכלו ליישם כדי לשמור על עדכניות ורלוונטיות בתחום העיסוק שלכם:

1.תהיו איפה שהקונים שלכם נמצאים

ודאו שיש בידיכם המידע הנכון לגבי רצונות, צרכים וציפיות האופייניים לשוק היעד שלכם, בכך שתפגשו את הלקוחות פנים-אל-פנים, או תקיימו איתם מפגשים מקוונים. בניית מערכת יחסים טובה עם הלקוחות שלכם תעזור לכם להישאר רלוונטיים עבורם.

 2.בקרו בתערוכות מקצועיות

קל לשמור על עדכניות כאשר מקשיבים למומחים. לכו לתערוכות מקצועיות והשתתפו בכנסים העוסקים באופן ספציפי בנושאים הקשורים לנישה שלכם. אתם יכולים, לדוגמא, להשתתף בשיעורי מיפוי אובייקטיבי-רציונלי אם אתם משתתפים בסמינר לפיתוח אפליקציית צד שרת. כך, תוכלו ללמוד עוד על מסגרות שונות ועל דפוסים נפוצים בשימוש בהקשר של פיתוח אותה אפליקציה.

3.התרכזו ביצירת תקשורת מצוינת

מאחר שסביבת העבודה הופכת לגלובלית, גדלה ההסתברות שתעבדו עם אנשים מרקעים תרבותיים שונים. במקרים כאלה, למדו להביע את מחשבותיכם בצורה מקצועית ולהסביר להנהלה דברים בצורה ברורה, על מנת שיבינו את נקודת מבטכם.

4.פנו אל הקונים שלכם בהתאם לדרך בה הם מתחברים

תקשרו עם קהל היעד שלכם בערוצים העדכניים הזמינים בשוק. זאת, בהתאם לאופן בו הם מעדיפים לתקשר. גלו גמישות ונכונות לחקור כיצד הלקוחות שלכם מעדיפים לתקשר זה עם זה, ואיתכם. לדוגמא, אם הלקוחות שלכם משתמשים באפליקציית הרשתות החברתיות העדכנית ביותר, מומלץ לכם להקדיש קצת זמן להכיר את אותה אפליקציה ולהקים בה פרופיל אישי או עסקי.

5.התחברו אל הלקוחות

הרלוונטיות שלכם לקהל היעד תלויה במציאת הדרך הנכונה לשמור על החיבור לקהל תוך כדי תקשורת. הדבר מקדם תחושת אמון ויוצר תזרים מידע דו-כיווני משמעותי, שהוא מרכיב קריטי בפיתוח מוצר ובשיווק.  כך, תוכלו להיעזר בלקוחות על מנת להבין אילו מוצרים או שירותים ברצונם לקנות.

6.פתחו תוכן איכותי

תוכן הוא נכס בעל ערך רב לשמירה על חיבור אל הלקוחות. בכדי להישאר רלוונטיים, צרו תוכן שיעזור לצמצם את נוכחותן של בעיות עבור הלקוח שלכם. אם אתם מבינים ויודעים אילו חדשות או מגמות רלוונטיות מעניינות את הלקוחות שלכם, הרי שיש בידיכם הזדמנות להתחבר אליהם באופן קבוע באמצעות דברים שהם ירצו לדעת.

7.שמרו על מקומכם ברשתות החברתיות

כיום, לרוב העסקים ישנה נוכחות חזקה ברשתות החברתיות, והם מצפים מכל העובדים המועסקים על ידם להיות מעודכנים בתוכן. הרשתות החברתיות הן כלי נהדר לשמירה על קשר עם הלקוחות. הן מאפשרות למשתמשים לבטא חששות והתלבטויות, לשאול שאלות ואף לשבח אתכם על עבודתכם המקצועית.

8.לימדו טכנולוגיות חדשות

בכדי לשמר יצרנות, הכרחי לשדרג את ארגז הכלים והמיומנויות שלכם באמצעות טכנולוגיה חדשה הרלוונטית לתחום שלכם. זו יכולה להיות מערכת הפעלה עדכנית או הגרסה החדשה ביותר לתוכנה שמשמשת אתכם. חברות מצפות לעובדים שיכולים לתפעל את הטכנולוגיה המשמשת אותם על בסיס יומיומי, לרבות טכנולוגיות חדשות הנחשפות במסגרת החברה. אימוץ טכנולוגיה חדשה יכול לא רק לעזור לכם לשמור על המשרה, אלא גם יעזור לכם למצוא משרה טובה יותר.

9.התמחות בנישה שלכם

מוטב לגלות את הכישרון הטבעי שלכם ולהצטיין באותו תחום ספציפי, מאשר להפוך לאדם שיודע מעט במגוון תחומי מומחיות. הפיכה למומחה בתחום אחד יכולה למשוך הצעות מחברות המחפשות מומחים בתחום שלכם. הערה חשובה: להמשיך ולהתפתח בעוד תחומים שלאו דווקא קשורים לעיסוק הספציפי שלכם, יכול להוסיף ערך רב.

10.בקיאות בחדשות התעשיה

ישנם מגוון אתרים המספקים מאמרים על בסיס יומיומי, אשר עוסקים באופן ספציפי במערך המיומנויות שלכם. הישארו רלוונטיים בכך שתנצלו את המידע המתפרסם הזה. אתם יכולים לעקוב ולהתעדכן בחדשות תוך שימוש ביישומונים לאיסוף חדשות. רעיון טוב נוסף הוא לעשות מנוי לשידורי RSS מאתרים העוסקים ספציפית בנושא ובתחום התוכן שלכם.

11.גלו מה גורם ליריבים שלכם להצליח

אם יש לכם מתחרים מצליחים יותר, שקלו לצפות כיצד הם פועלים ועושים עסקים. גלו אילו אסטרטגיות שונות הם מיישמים על מנת להצליח ואחרי שנחשפתם לכל מיני דרכים, בחרו את את הדרך שהכי מתאימה לכם ויישמו אותה במקצוע שלכם. התבוננו באחרים, ותוכלו למצוא את המסלול האישי שלכם להצליח כמוהם, ואף יותר.

12.היפתחו למגמות עתידיות

אם ברצונכם להגיע לרמה מספקת של מכירות, היו פתוחים למגמות עתידיות. היו קשובים לדברים חדשים, אפילו לפני שהם קורים. בעבר, בעלי עסקים נהגו לקרוא חדשות כדי להישאר רלוונטיים בתחום העסקי שלהם. למרבה המזל, כעת ניתן לחפש באינטרנט חדשות הנוגעות למגמות. על פי הרוב, הלקוחות רוצים את מה שחדש בשוק. מושאי המגמות כוללים גם סוגי מוצרים, שינויים בתמחור ואחריות מסחרית-חברתית.

13.היו גמישים ומסתגלים בקלות

בסביבה העסקית הנוכחית, המהירה, מבוססת הראיות והמשתנה כל הזמן, אנשים שיכולים להסתגל ולהתגמש לנוכח שינויים רצויים תמיד. אסטרטגיות ושיטות אינן מתקבעות. ככל שיכולתן של חברות לשנות תכניות גבוהה יותר, כך הן מצליחות להישאר מעודכנות ומחוברות להווה בצורה טובה יותר. הרלוונטיות מלווה בחוש מפותח ודק יותר לחשיבה אנליטית ולפתרון בעיות. פתיחות לשינויים תגדיל את הסיכוי שלכם ושל עמיתיכם להצליח בתעשיה שלכם, המשתנה וצומחת תדיר. זאת ועוד, כאשר אתם מסוגלים להתגמש ולהסתגל, אתם מסוגלים לראות את הדברים בצורה בהירה יותר, ולפתח אסטרטגיות גמישות אשר יניבו לכם יותר רווח.

(פרסמתי פה באתר מאמרים רבים בנושא חשיבה יצירתית, ובניית אסטרטגיה, מוזמנים להמשיך ולגלוש בקטגוריה: יזמות, עסקים ואסטרטגיה רגשית על מנת להרחיב את הידע בנושא)

14.חשבו על הברית חוצת-התעשיות

קבלו בברכה שיתופי פעולה חדשניים, על מנת לשמור על רלוונטיות העסק שלכם. היתרון העצום הטמון בעסקים המודרניים הוא שהם יכולים להתרחב אל תעשיות אחרות ולשתף פעולה עם אחרים. אתם יכולים לעבוד עם מומחים ממספר תחומים בכדי לשפר ולקדם את החברה שלכם. היתרון הבולט יותר שיש לעבודה עם אנשים מתעשיות אחרות הוא היכולת לחלוק את הידע והמיומנויות שבידיכם, וללמוד מאחרים. זוהי תכנית חליפין, בה שני הצדדים יוצאים נשכרים.

 

אם יש לכם עוד רעיונות, מוזמנים לשתף.

 

 

 

 

חזרה לרשימת מאמרים
חנות