חזרה לרשימת מאמרים
פורסם על ידי: שירן רז קטגוריה מערכות יחסים תגובות: 0 תאריך פרסום:01/03/2017

6 התנהגויות שליליות המעידות שאתם בעלי אינטלגנציה גבוהה

6 התנהגויות שליליות (לכאורה) המעידות שאתם בעלי אינטלגנציה גבוהה

מרבית האנשים תופסים אנשים בעלי אינטליגנציה גבוהה כעל-אנושיים, שהכל ברור ופשוט להם, ולו רק מפני שהמוח שלהם יכול לעזור להם בכל סיטואציה בחיים, ולכן הם פטורים מהתמודדות עם הבעיות המעסיקות אנשים מן השורה. אך, המציאות היא אחרת, מכיוון שאינטליגנטי ככל שאדם יהיה, בסופו של יום, הוא רק בן אדם.

אנשים בעלי אינטליגנציה גבוהה מתמודדים עם קשיים שונים במקצת מאלו שמעסיקים את שאר העולם, אך מאתגרים וקשים לא פחות. אם אתם בעלי אינטליגנציה גבוהה, ההתמודדויות הללו והיעדר הבנה מצד קבוצת השווים יכולים לגרום לתחושת בדידות גדולה.

אולי חבריכם ובני משפחתכם אינם מודעים לרגשותיכם.

להלן אחדות מההתמודדויות השכיחות ביותר המעסיקות אתכן, המובאות כאן בכדי לאפשר מידה רבה יותר של הבנה כלפיכם והכרה בהתמודדויותיכם.

1.אתם מותשים משיחות חולין

בעברית פשוטה- שיחות סתמיות. דיבורים על דברים רגילים עשויה להיות אתגר די גדול עבורכם. זאת, משום שמוחכם מוצף ברעיונות גדולים. קרוב לודאי, על הנושאים המעניינים אתכם נמנים מדע, אומנות, פילוסופיה ואלו מצויים בשיחות חולין לעיתים רחוקות. כתוצאה מכך, אתם חשים שאתם מבזבזים את זמנכם, לכודים ברשימה חונקת ואינסופית של משפטים מוכנים מראש, מקובלים חברתית. כל מה שאתם רוצים באמת הוא אנשים ש”ישדרו על אותו גל”, ועמם תוכלו לדון בדברים החשובים באמת. לעוף איתם בשיחות עומק, עם מורכבות ועניין מעבר לשגרה ולנושאים שהם על גדר העברת מידע או אפילו רכילות.

2.אתם חושבים יותר מכפי שאתם מדברים

מאחר שמוחכם מכוונן לחפש את כל הפתרונות והתשובות האפשריים לבעיה נתונה, ייתכן כי תזדקקו ליותר זמן מאדם בעל אינטליגנציה ממוצעת, לחוות דעה או להגיע למסקנה.  זאת ועוד, אם אינכם בטוחים לחלוטין  שהתשובה הנכונה בידיכם, או שעלה במוחכם רעיון מבריק, כניראה לא תדברו כלל.

ההתמודדויות שלכם נובעות מהעובדה שמרבית הסובבים אתכם אינם מכירים את תהליכי החשיבה שלכם, ולכן הם מתבלבלים ותופסים אתכם כמוזרים, מופנמים, או משועממים.

3.אתם עשויים להשתעמם מהר בעבודה שלכם

הצורך המתמיד של מוחכם באתגרים בדמות רעיונות ופרויקטים גדולים יותר עשוי להפוך את עבודתכם, שפעם היתה מסעירה ומרתקת, לעבודה שגרתית ומשעממת, משום שמיציתם את כל אפיקי היצירתיות שהיא מאפשרת.

עובדה זו עשויה להפוך למאבק יומיומי להשלים את משימותיכם. נוסף על כך, ברוב המקרים, הבוס שלכם אינו מגלה סימפטיה יתרה לתשוקותיכם, ורק רוצה שהעבודה תתבצע.

7 סימנים שהעבודה שלך לא מתאימה לך יותר

4.לעיתים, אתם משותקים כשעליכם לפעול

קשה להיות הוגה בעולם מלא באנשים שאפתנים, המעריכים מעשים יותר מרעיונות גדולים. מאחר שאתם שקועים מדי ברעיונות שונים, ייתכן כי לעיתים יחסר לכם הדחף לפעול. למרבה הצער, אנשים מפרשים בטעות תכונה זו כעצלנות, אשר גורמת לכם לחוש בלתי מוערכים.

9 סימנים שאתם אנשים רגישים ואיך להשתמש בזה לטובתכם

5.אתם נחשבים ל”מסורבלים” בחברה

אם לא די בכל מה שכבר כתבתי למעלה, יש את ההתמודדות הבאהה נובעת מכל מה שנאמר עד כה. אם אתם חשים לא בנוח בשיחת חולין, נמנעים מלדבר אם אינכם בטוחים, אינכם מצליחים לשאוב השראה מרעיונות ישנים, שכבר מיציתם, או אם אתם מרגישים יותר בנוח עם רעיונות מאשר עם ביצוע, אנשים נוטים לסווג אתכם כבעלי סרבול חברתי. הם לא יודעים שבכך הם מפעילים עליכם עוד יותר לחץ, והופכים אתכם לנבוכים יותר לגבי התנהגותכם בחברה.

6.קשה לכם להתאהב

לבסוף, החיפוש שלכם אחר אהבה תובעני מעט יותר מאצל אדם ממוצע. מאחר שאתם הרבה יותר זהירים, אנליטיים ועצמאיים ביחס לאחרים, אנשים יחשבו בטעות שאתם קרים וקשים להשגה. נוסף על כך, ייתכן שחסרה בכם ספונטניות לעיתים, אשר תגרום למושא אהבתכם לאבד בכם עניין.

קשות ככל שההתמודדויות שלכם נראות, אל תאפשרו להן למנוע מכם לצמוח. תוכלו לעבוד על ביטוי עצמי בפני אחרים, על מנת שיוכלו להבין טוב יותר את הצרכים שלכם, וכך תוכלו למצוא מכנה משותף עם אחרים.

 

מנסיון, לקוחות שהיו מודעים להתמודדויות האלו הצליחו לשפר אותם, ולהתאים עצמם יותר בקלות למציאות היום יומית ולהנות מעוד

איכויות שהחיים מספקים.

 

חזרה לרשימת מאמרים
חנות