חזרה לרשימת מאמרים
מיומנויות של יזם, יזמות,
פורסם על ידי: שירן רז קטגוריה יזמות, עסקים תגובות: 0 תאריך פרסום:12/08/2018

8 מיומנויות שכל יזם צריך שיהיה לו

“תעשו מה שאתם אוהבים, ולא תצטרכו לעבוד יום בחיים שלכם.”

מה צריך שיהיה לכם בשביל להתחיל את העסק הקטן שלכם וגם להצליח? אספתי עבורכם 8 מיומנויות שלכל היזמים המצליחים יש במשותף;

1. גמישות ויכולת התאוששות מהירה

היכולת לנווט בעסקים במהלך עליות וירידות הכרחי משום שזה אף פעם לא יילך בדיוק כמו שתיארנו או רצינו. מיומנות זו גורמת ליזם להמשיך להתקדם גם כשקשה, ואף שהתחזית לא מסמנת לטובות.

2. מיקוד

לאחר הגדרת חזון לטווח הארוך, יש להתמקד בצעד הבא הקרוב כדי שתוכלו להתקרב אל המטרה הסופית. עלינו להחזיק במיומנויות מיקוד, כי יש המון דברים שיכולים להסיח את תשומת ליבנו מהמטרה הסופית שלנו.

3. השקעה לטווח הארוך

הרבה יזמים לא סבלניים ומתקדים רק בצעד הנוכחי או בצעד אחד אחרי. הם לא חושבים על כמה צעדים קדימה, או על 20 שנה קדימה. כדי להגיע להצלחה של בין לילה, הממוצע שאנשים צריכים לעבוד הוא בין 7-10 שנים. יזמים צריכים לעצור כל פרק זמן (רבעון או חצי שנה) כדי לתכנן את עתיד העסק.

4. מומחיות

אולי הדבר הכי קשה לעסק הוא להבין את הבעיה העיקרית של הלקוח שצריך לפתור. אך בלי היכולת לזהות זאת, אין לכם כלום. בדרך כלל, זה דורש חשיפה משמעותית, מומחיות וניסיון. ללא מיומנויות אלו בשוק שאתם רוצים להיכנס אליו – אתם תתקשו להביא את המוצר המנצח שיפיל את השוק (בקטע טוב?).

לקבלת התכנים במייל אישי

"תוכן טוב הוא מצרך. תוכן מצויין הוא נדיר"

כמו כן, לכל יזם מוצלח יש איזושהי מומחיות עד שהם מגיעים למוצר הסופי שהם רוצים למכור. זה יכול להיות התשוקה שלהם שפיתחו עם הזמן או תשוקה מלידה. לא משנה מה זה, אתם חייבים לאהוב, ולהיות בטוחים שזה מה שאתם רוצים!

5. מכירות

כל יזם חייב להיות גם איש מכירות, בין אם תרצו ובין אם לא. הם חייבים למכור את הרעיונות שלהם, מוצרים או שירותים ללקוחות, משקיעים או עובדים. הם עובדים במכירות כי הם אלו שצריכים להיות שם ברגע שהלקוחות ירצו לקנות, ולהרפות כאשר הם לא ירצו (ובכך להימנע ממכירה אגרסיבית).

פיתוח מיומנות מכירה חייבת כדי להגיע לרמת מכירה טובה ואיכותית, וכמובן ליצירת לקוחות חוזרים.

להצטרפות חינם לערוץ הטלגרם
לחצו כאן

6. תלמדו ותישארו מעודכנים

יזמים מצליחים מבינים שהם לא יודעים הכל והשוק כל הזמן משתנה. הם נשארים מעודכנים דרך החדשות, רשתות חברתיות, טכנולוגיה, ומגמות בתעשייה.

7. יכולת לעצור בשביל לעשות השתקפות עצמית

היכולת לעצור, ולתת לעצמכם זמן כדי לשקף את עברכם האישי והמקצועי כדי לתכנן את העתיד. אל תגיעו לשחיקה פיזית ונפשית, משום שמצב זה יגרום לכם לרצות להרים ידיים מהר מאוד ואתם תפגעו רק בעצמכם. תנסו להיות קשובים לעצמכם ולעסק שלכם כמה שאפשר.

8. סמכו על עצמכם בעיקר

יכול להיות שאתם מוקפים באנשים שאוהבים ותומכים, ויכול להיות שזו קבוצה קטנה ואיכותית, כך או כך עליכם להקשיב לקול הפנימי שלכם ולסמוך על עצמכם! זה דורש המון אומץ וכוח נפשי. אך אם הנכם רוצים לפתח עסק שלכם אתם מוכרחים לפעול לפי תחושת הבטן שלכם בעיקר.

 

 “.Everyone can tell you the risk. An entrepreneur can see the reward”
Robert Kiyosaki

חזרה לרשימת מאמרים
חנות