חזרה לרשימת מאמרים
גיבוש צוות בדרך בריאה ומהנה
פורסם על ידי: שירן רז קטגוריה יזמות, עסקים תגובות: 0 תאריך פרסום:19/10/2019

גישה חדשה מהנה ובריאה לגיבוש הצוות

כיום, המונחים “רווחה” וטיפול בעצמי נזרקים לחלל האויר באותה השכיחות בה אנשים שותים קפה קר בבוקר קיצי. ואולם, בעוד שתכנית בריאות גוף ונפש הארגונית הכוללת יכולה להיות מורכבת למדי (מדובר בתעשיה של 8 ביליון דולרים, שהביקורות לגביה הולכות לכאן ולכאן), ישנם מספר צעדים פשוטים שניתן לעשות כדי להרים אירוע רווחה בארגון, אשר יוביל לתרבות של שינוי, יתרום לגיבוש הצוות ויעודד הרגלים טובים, אשר יגרמו לעובדים ליות מחוייבים ויצרניים יותר.

בין אם מדובר במירוץ ארגוני בן 5 קילומטרים, מירוץ מכשולים או ספרינט טריאתלון, להלן חמישה מרכיבים חשובים לאירוע מוצלח בחברה שלכם, אשר מגביר את האנרגיות ומקרב בין אנשים.

1.הציבו מטרה ברורה לאירוע בריאות גוף ונפש

ארץ’ פוסטון, מאמן אישי למנהיגות, מרצה ויועץ עסקי בענייני עשיה בתחום בריאות הגוף והנפש, אשר ייסד את תכנית ACTIVEx, לגיבוש ולחיבור עובדים לפני למעלה מ-12 שנה, תכנית שבמקור הוא פיתח תוך התבססות על אימוני בוקר, צהרים וערב, וזאת כטקטיקה ליצירת קשרים משמעותיים, פותח בשאלה “איך היית רוצה שהמשתתפים ירגישו במהלך האירוע, או בכל חוויה הקשורה לאירוע זה? האם זו תחרות, או אירוע לשם גאוות יחידה? 

פסטון מסביר מדוע אירוע העוסק בבריאות גוף ונפש הוא הזדמנות (וגם אסטרטגיה) נפלאה לבניית קשר חברתי בקרב קהל מגוון בתוך הארגון. לא משנה מה הטקטיקה בה ננקוט – מירוץ 5 ק”מ, או טיול רגלי המשלב תרגול יוגה, חוויית המעורבות היא החשובה ביותר.

היו ברורים לגבי כוונתכם מבחינת המטרה. אם המטרה היא לעודד אורח חיים פעיל יותר באמצעות עבודת צוות, זהו כיצד עליכם לקדם את האירוע ולארגן אותו, על מנת לממש את המטרות הללו.

הצטרפו בחינם! לאלפים שכבר קוראים פעם בשבוע את הניוזלטר של שירן רז

ניתן להסיר בכל עת

לדוגמא, קביעת מטרה אשר תהווה עוגן לאירוע יכולה לפתוח פתח רחב יותר לאנשים להיות מעורבים.

“השתתפות כרוכה בהרבה יותר מריצה, טיפוס על קירות או ללבוש לייקרה מול חבריכם לעבודה. ישנן סדרות של מיומנויות גיוס כספים, התנדבות, יצירת אוירה ומינוף, וכן תשוקות אישיות לגרום לעוד אנשים להיות מעורבים באופן פעיל”, מסביר פסטון. “כשהמטרה בידך היא להפעיל אנשים, חבירה לארגון התנדבותי אשר עושה את אותו הדבר לקהל שזוכה למידה פחותה של מענה, יכול להוסיף הרבה משמעות לאירוע”. המטרה היא ליצור את החיבור, ואם ארגונים יכולים לעזור ולהניע חיבור זה באמצעות הרגלים בריאים יותר, הרי שמדובר בצעד אדיר קדימה.

2.היה קפטן טוב

קפטן טוב או מנהיג טוב בחברה לצורך אירוע הקשור לבריאות גוף ונפש, אינו יכול להסתפק במייל פשוט וכוללני לגבי מירוץ 5 הקילומטרים הקרוב, אשר מזמין את העובדים להתאמן על פי תכנית אימון שניתן להוריד ולהשתתף.

במקום זאת, קפטן טוב מקבל בברכה עבודת צוות. לדוגמא, מנכ”ל הארגון יכול לשלוח מייל אישי בנוגע למירוץ 5 הקילומטרים ולהוביל באמירה “אני מחוייב להתחרות באירוע, מסיבה זו וזו, ולפתיחה, ארוץ 3 ק”מ מחר בשעה 7.30 בבוקר. נפגשים בלובי. אתם מוזמנים להצטרף אלי, ותהיו בטוחים שזוהי הדרך הכי טובה לעורר מוטיבציה ולפתוח את היום!”

לאחר מכן, הקפטן אמור להזמין מאמן ריצה אורח כדי להוביל תרגילי מתיחה או להציע חטיפים בריאים כארוחת בוקר בריאה לאחר הריצה. מישהו סיפר מקרה אישי שקרה לו אשר נבע מאימון לקראת אירוע חברה אשר עבדה בה   “ריבוק”.

באותו זמן, ראש מחלקת שיווק הספורט הזמין אותו לרוץ איתו בהפסקת הצהריים, ולמרות שהיה מבועת, היה גם נרגש! בסופו של דבר, זה היה אימון ריצה נפלא. יתרה מכך, הוא פיתח קשר חברות איתו, שנמשך עד עצם היום הזה, 18 שנה לאחר אותה ריצה. 

אימון מייצר חוויות וחברויות.

 

חזרה לרשימת מאמרים

רוצים להתעדכן בעוד תכנים, הרשמו לניולזטר ותקבלו עדכונים לפני כולם.

ניתן להסיר בכל רגע*ניתן להסיר בכל עת

להרשמה לניוזלטר של שירן רז