חזרה לרשימת מאמרים
פורסם על ידי: שירן רז קטגוריה מערכות יחסים תגובות: 0 תאריך פרסום:04/02/2017

10 דברים שגורמים לכם להיות פחות מושכים

כולנו רוצים להיות אנשים החיים חיי משמעות ואף להשפיע על הסביבה, שיהיו לנו תכונות טובות כמו אכפתיות וחמלה. חלקנו גם שואפים להיות “אישיות גדולה”.  אבל עבור אנשים מסוימים, זה לא תמיד המקרה, יש התנהגויות רבות או ‘הרגלים רעים’ הגורמים להם להיראות לא מושכים, מעצבנים, ושאחרים לא רוצים להיות איתם.  קראו את עשרת הסעיפים מטה ואם מצאתם את עצמכם באחד הסעיפים, שנו! כך תרגישו טוב יותר, תשדרו כימיה ואנרגיה טובה סביב. יש גם מצב טוב שאם תעשו את השינוי, מעגל החברים שלכם יגדל, וישתבח.

1.אתם שקועים בעצמכם

אנשים רבים עושים זאת מבלי לדעת. הם מתמקדים אך ורק בעצמם, מדברים רק על מה שנוגע בהם, וכל נושא או עניין של מישהו אחר ניראה להם לא רלוונטי ומעיק, לא אכפת להם מה יש לאחרים להגיד. הם מרגישים שהם היחידים שחשובים.  אם זה אתם, זה הזמן לשנות. אף אחד לא רוצה להיות חבר עם מישהו שאכפת לו רק מעצמו.

2.מסתכלים רק על היופי החיצוני, בלי עניין במה שיש בפנים

באופן מפתיע, היופי האמתי בא מבפנים, מתוך הלב, הגוף, והנפש. המראה החיצוני של אנשים הוא לא הכי חשוב, אבל  כל מי שחושב כך, יש לו בעצם התנהגויות לא מושכות. מי שמאמין כי יופי חיצוני הוא כל מה שחשוב, כדאי לו להסתכל עמוק בתוך עצמו – ולגלות מה נמצא בפנים. חשיבה המקדשת רק מראה חיצוני מבלי להתעניין בעולם שלם ממנו מורכב האדם, הופכת את המחזיק בה כאדם מאוד לא מושך וכך ישאר אם לא ישנה את דרך החשיבה שלו. אנשים אוהבים שמתענינים בהם, זה סופר מושך.

3.אתם כל הזמן בתחרות

האם אתם שואפים להיות טובים יותר מכל אחד אחר, תמיד רוצים לעשות יותר טוב? אם כן, זה ממש לא מושך. אתם צריכים שיהיה לכם אכפת  מהחברים שלכם, בני משפחה, בני/בנות זוג, להיות רגישים ולתת להם את הרגע שלהם כאשר הם מגיעים להישג. אם הם התגברנו על פחד הגבהים וטיפסו 10 מטרים באוויר, לא להגיד, “זה הכל? אני כבר טיפסתי 30 רגל! ” תאמרו “וואו! זה מגניב. אני ממש גאה בך.”

4.אתם מסתכלים על החברים שלכם כאילו הם האויבים שלכם

אנשים לא מושכים, הם כאלו שרבים הרבה! הם יוצרים מריבות כל הזמן, גם עם חברים או אנשים קרובים, במקום ליהנות ולדאוג, בנוסף הם מסוגלים להתנהג בצורה לא הוגנת, לא מכבדת ופוגענית מאחורי גבם. החברים אינם האויבים שלכם. הם בני בריתכם.

הצטרפו בחינם! לאלפים שכבר קוראים פעם בשבוע את הניוזלטר של שירן רז

ניתן להסיר בכל עת

5.אתם שואלים, למה אתם לא מספיק חשובים בעיני מישהו אחר

בהחלט אי אפשר להיות  אדם מושך כאשר אתם שואלים אחרים, למה הם לא רואים אתכם ככאלו חשובים! אם תשומת הלב שלהם לא מספיקה כמו שאתם חושבים שהם צריכים לתת לכם. למשל, שני חברים שלכם הלכו לאיזשהו מקום בלעדיכם – בשבילם זה ממש לא “ביג דיל” – אבל אתם מתעצבנים עליהם ממש שהם העזו ללכת לבדם. תתגברו על זה. הם עדיין החברים שלכם, וחייהם לא מפסיקים כשאתם לא בסביבה. גם לחברים שלכם יש חיים והם לא חייבים להיות שזורים בשלכם כל הזמן.

6.אתם הבוס

כשנמצאים חברים ביחד, כולם אמורים להרגיש חופשי להחליט מה שמתאים להם, אם אתם תמיד בשליטה, מחליטים מה לעשות ואיך, לפי מה שניראם לכם מבלי לתת מקום לאחרים, אתם מציבים את עצמכם כאנשים מאוד לא מושכים ולא כייפים להיות בסביבתם.

7.אתם לא הגונים

כשמדובר בלהיות חבר/ה טוב או להיות עם אדם שרוצים להיות במחיצתו, אתם חייבים להיות הגונים. אנשים עם התנהגויות מכוערות הם לעתים קרובות לא ישרים, משקרים כל הזמן, אפילו גם לגבי עמדה שלהם בנושאים שונים, ואיך הם מרגישים באמת על דברים כאלה ואחרים. כנות היא המדיניות הטובה ביותר להיות אדם מושך.

8.אתם חצופים וגסי רוח

אם לעתים קרובות אתם מתנהגים בצורה לא מנומסת, פוגענית, או מביכים את החברים שלכם בפומבי עם ההערות גסות- זה הזמן להפסיק. אף אחד לא אוהב להיות עם מישהו חצוף, קולני, פוגעני. תמיד יהיו זמנים שבהם אתם לא תסכימו עם מישהו, או תראו דברים בצורה אחרת ממישהו אחר, לעשות דרמות זה לא הפתרון. מה שיקרה זה שאנשים יסתכלו על ההתנהגות המוחצנת שלכם ולא על מה שאתם מנסים להגיד.

9.אי אפשר לסמוך עליכם וגם אתם תלותיים

האם אתם “שם” כשהחברים שלכם זקוקים לעזרה? או שאתם תמיד עסוקים כשמישהו אחר צריך אתכם או מבקש ממכם טובה? אם זה המצב, אי אפשר לסמוך עלכם וזו התנהגות מאוד לא מושכת בחברויות. באופן דומה, אם אתם אלו שתמיד מבקשים עזרה מאחרים, ועדיין לא מחזירים בתמורה כאשר מישהו אחר זקוק לכם. זו גם התנהגות שמתפרשת כנצלנית ובטח שאף אחד לא ירצה אדם כזה בסביבתו.

10.אתם תמיד שלילים

פסימיות היא תכונה לא מושכת. אם אתם תמיד רואים דברים בצורה שלילית ומורידים את האנרגיה בכל שיחה, בכך שתמיד רואים מה לא טוב, זוהי גישה מאוד לא מושכת.  אף אחד לא רוצה להיות חבר של מישהו שכל הזמן רואה את השלילי במקום חיובי, בכל דבר.

 

אם מצאתם את עצמכם באחד הסעיפים, אל דאגה. הם ניתנים לשינוי. כל מה שנדרש הוא רצון טוב.

 

 

חזרה לרשימת מאמרים

רוצים להתעדכן בעוד תכנים, הרשמו לניולזטר ותקבלו עדכונים לפני כולם.

ניתן להסיר בכל רגע*ניתן להסיר בכל עת

להרשמה לניוזלטר של שירן רז