חזרה לרשימת מאמרים
איזה מסלול לימודים מתאים
פורסם על ידי: שירן רז קטגוריה אסטרטגיה רגשית, יזמות תגובות: 0 תאריך פרסום:26/08/2019

כיצד תבחרו את תחום הלימודים הקוסם לכם באמת?

מסתבר שלא כולם מצליחים לזהות את הדבר אליו הם משתוקקים כל חייהם, כבר בגיל 15, או אפילו בגיל 21. וזה בסדר גמור!

יש גם אנשים שישנו את הקריירות שלהם במהלך החיים.

אבל, כן חשוב להתחיל ממשהו שיהיה כמה שיותר מתאים לתקופת החיים הנוכחית שלכם,

כך שאם אתם מאלה שלא כל כך בטוחים, אל תבחרו כי צריך ותקוו שיהיה בסדר! ישנן אפשרויות רבות שיוכלו לעזור לכם לבחור נכון, ולהבטיח שתמצו את התואר שבידיכם עד תום. מבחינת עבודה ומבחינת הצלחה אקדמית.

  1. קחו שנת חופש

לפעמים, פסק זמן פשוט יכול להבהיר דברים. קרוב לוודאי שיהיה קשה במיוחד לקבל החלטה לגבי העתיד בעיצומו של להטוט בין בחינות, הגשת עבודות לקורסים השונים, טפסי הרשמה וכן הלאה. וגם אם סיימתם שירות צבאי ובא לכם קצת להתאוור מהמסגרת שרק יצאתם ממנה.

הצטרפו בחינם! לאלפים שכבר קוראים פעם בשבוע את הניוזלטר של שירן רז

ניתן להסיר בכל עת

לקחת זמן לחשיבה זה בסדר, רק תחמו אותה בזמן . שימו לב רק שהשנה הזו לא הופכת לעשור, כי קל מאוד לצאת מהמסלול ולא לחזור אליו.

  1. קחו קורס אינטרנט חינמי

דרך אחת לטעום מתחומים ומנושאים שונים היא ללמוד קורס אינטרנט חינמי. כיום, אוניברסיטאות רבות משתמשות בתוכנות מקוונות כמו iTunes U, כדי להעלות שיחות והרצאות מוקלטות, אותן ניתן להוריד ללא תשלום. זה ייתן לכם טעימה מתחום הלימודים.

  1. קחו קורס קצר או שיעורי ערב

אם אתם יכולים, נסו לקחת קורס קצר יותר בתחום או בנושא הרצוי, אולי אפילו במסגרת שיעורי ערב, או קורס קיץ. אלו יכולים להיות מאוד שימושיים אם מעניין אתכם כיוון לימודים שבו לא היתה לכם הזדמנות להתנסות קודם לכן.

  1. קראו חומר העוסק בתחום הלימוד שבחרתם

השיגו ספרים העוסקים בתחום, ותראו אם הם מרתקים אתכם, או לא! תוכלו אפילו לעיין ברשימות הקריאה של הקורסים בתחום אותו אתם שוקלים ללמוד. חוגים רבים מפרסמים אותן באינטרנט (או יכולים לשלוח לכם אותן, לבקשתכם). ברם, יש להזהר מלשלול תחום לימוד רק מפני שהרשימה כוללת ספר עב כרס. ייתכן שמדובר בסגנון כתיבה ותו לא, או שיש צורך בהנחיה מצד מרצה בכדי להבהיר דברים.

  1. לכו לימים פתוחים/ירידי לימודים

לכו לימים פתוחים או לירידי לימודים ככל שתוכלו. שיחה עם אנשים המלמדים בתחום, ועם הסטודנטים שכבר לומדים, יכולה לתת תמונה ברורה יותר לגבי מהות התחום, הנושאים בהם הלימודים עוסקים וכן סגנון ההוראה והלימוד.

  1. מצאו מערכת אוניברסיטאית גמישה

אם עדיין אינכם בטוחים, ההצעה הטובה ביותר שלי אליכם היא לבחור אוניברסיטה המציעה מערכת גמישה, אשר תאפשר לכם לבחון יותר מתחום לימוד אחד, ולשנות את דעתכם אם צריך.

בצפון אמריקה, למשל, מקובל שהשנתיים הראשונות בתואר הראשון כרוכות בלימוד מגוון רחב של מקצועות ותחומים, בטרם תחליטו על תחום לימוד ראשי. במקומות אחרים, אוניברסיטאות רבות מציעות מסלולים דו-חוגיים, דבר המאפשר לימוד של שני מקצועות שונים, או יותר. אוניברסיטאות אחרות מאפשרות לסטודנטים ללמוד לפחות מקבצים מסויימים בחוגי לימוד אחרים.

כדאי גם לשאול באיזו קלות ניתן לעבור מתחום לתחום אם שיניתם את דעתכם, אם כי לא מומלץ לעשות זאת בעת ראיון הקבלה!

עוד מאמר פרקטי בנושא הקליקו כאן

 

חזרה לרשימת מאמרים

רוצים להתעדכן בעוד תכנים, הרשמו לניולזטר ותקבלו עדכונים לפני כולם.

ניתן להסיר בכל רגע*ניתן להסיר בכל עת

להרשמה לניוזלטר של שירן רז