חזרה לרשימת מאמרים
פורסם על ידי: שירן רז קטגוריה עסקים תגובות: 0 תאריך פרסום:25/12/2017

5 דרכים כיצד ניתן לקדם את העסק שלכם באמצעות מילים בלבד

בעולם בו הרשת האינטרנטית שולטת, כל מי שרוצה לגלות פרטים עלינו ועל העסק שלנו, ייכנס לרשתות החברתיות ולגוגל ויתרשם מאיתנו בעיקר לפי מה שאנו רושמים, בחירת המילים היא ההצגה הראשונית שלנו את עצמנו. המילים שנשתמש בהם, האופן שנכתוב יספר הרבה מאוד על מי שאנחנו, מילים מדברות, נוגעות, יוצרות רושם, הזדהות או ההפך הגמור.

לא בכדי, מעסיקים היום נוטים להיכנס לפרופילים של המועמד ברשתות, וזאת בשביל ללמוד עליו “יותר מקרוב”.

בעולם יצירתי פתוח ונגיש שכזה, אתם יכולים לגרום לאנשים להצטרף לפרופילים שלכם ברשתות ולעודד אותם להפיק את המירב מהשירותים שאתם מציעים להם או להנות מפרופיל אהוד מיוחד וססגוני.

לכן, אם אנשים קוראים את המילים שכתבתם והם לא מצליחים לעודד חיבור של הקורא בין אם הוא לקוח, עמית עסקי או גולש אנונימי ברשת ישנה בעיה.

זו גם הסיבה שכתיבה שיווקית ויצירתית תופסת תנופה.

איך בכל זאת ניתן  להשתמש בכוחן של מילים בשביל להשפיע על העסק שלכם? 

להלן 5 דרכים:

1. איסוף לידים, כל ליד נחשב! 

מדובר בפעולה שונה מעט ממשיכת לקוחות, שהיא השלב הבא. לידים הם אנשים שפנו אלינו בצורה יזומה כי עוררנו בהם סקרנות, כניראה שקראו איפשהו ברשת אודות העסק שלכם, או על שירותים שאנחנו נותנים או תוכן שנגע בהם והם רצו לדעת עוד ולכן הסכימו לקבל מאיתנו מידע דרך המייל.

לידים מהווים נקודת זינוק לעסקים- האנשים שנרשמו לרשימת התפוצה שלכם, סביר מאוד להניח שיקראו את המילים שאתם כתבתם (או שנכתבו על ידי מישהו מטעמכם), וירצו לדעת עוד אודותיכם, הם היו מוכנים “לקחת סיכון קטן” בכך שמסרו את כתובת המייל שלכם, לאנשים בכללי יש נטייה להיות רגישים למיילים שהם מקבלים, לכן ההסכמה שלהם פותחת דלת ראשונה וחיובית אליכם.

כל ליד הוא סוג של חגיגה וצריך להתייחס אליו ברצינות, ליד מכניס מידה רבה של שמחה  כי הוא מעיד שיש עניין בשירותים שלכם.

9 טיפים מוכחים אשר יעזרו לכם להצליח יותר בשנת 2018

2. משיכת לקוחות נוספים

קראו את התוכן המילים שכתבתם לגבי העסק שלכם, עליכם ועל השירותים שלכם.

האם הקריאה זורמת או נתקעת, האם היא דורשת מאמץ או קלילה, האם המילים מעודדות, נוגעות, רגשיות, בהירות ובעלות השפעה? אם כן, אתם תצליחו בכך למשוך לקוחות נוספים. אני יודעת שזה נשמע אולי מוזר, אבל אנשים אכן יקחו את הזמן כדי לקרוא ולהבין בדיוק מה אתם מציעים, במיוחד אם הכתיבה טובה.

המילים הכתובות, התוכן אמור לתת לגולשים גם טיפים ועצות שיכולות לסייע להם ולפתור בעייה או מצוקה או חלום, התוכן אמור להחכים אותם ואף לתת להם מוטיביציה והשראה,  על בסיס קבוע. כאשר הם יבינו מה אתם מציעים וזאת דרך הכתיבה הם ירצו לדעת עוד וישארו עוקבים ולקוחות קבועים.

גם מבלי שתמכרו ישירות, הם יימשכו לשירותים שאתם מציעים. למילים יש משקל, ויש לברור אותן בקפידה, ולעדכן באופן קבוע.

“בקשו מהלקוחות שלכם להיות חלק מהפתרון, ואל תראו בהם חלק מהבעיה”

אלן וייס

3. עדכון הלקוחות באופן שוטף

אם אתם מצליחים לשמור על שטף ורצף בעבודה באמצעות הזרמת תכנים רציפה, הרי שהלקוחות שלכם יקבלו מידע ועדכונים. לא כדאי שתשאירו את הלקוחות שלכם באפלה לגבי שדרוגים, שירותים או מבצעים מיוחדים, או סדנאות.

כתיבה עוצמתית, ביטוי ברור ויעיל של הצרכים ושל “נקודות התורפה” שלהם יעזור לכם לשמור עליהם. בעולם המונע על ידי מדיה חברתית ואינטרנט, יש חשיבות לכל העלאה לאויר של רשומת בלוג חדש ו/או פרסום מידע חדש בפלטפורמות החברתיות שלכם.

מידע ועדכונים שוטפים גורם ללקוחות להרגיש שהם חלק מהמשפחה, ולא מנותקים. וכל זה, בזכות כוחן של המילים.

4. הרתעת אנשים

מובן בהחלט שתרצו להשאיר רושם חזק על אלו המבקרים בפלטפורמות החברתיות שלכם, בין אם זה אתר האינטרנט שלכם, חשבון הפייסבוק, טוויטר, או לינקדאין. ואולם, כתיבת והעלאת תכנים בלי הבחנה ירתיע וירחיק אנשים.

אני מכירה כאלו המעלים בשביל להראות מבלי לחשוב מה המסר שעובר לצד השני, נכון שהכתיבה צריכה להיות אותנטית ואינטואיטיבית בשביל להשאיר רושם, אך גם מתוכננת ועם חשיבה על המסר שאתם רוצים להעביר.

במובן מסויים, יש מצב שאולי לא אכפת לכם, כי אתם לא מנסים “להציל את העולם” או אין לכם איזה עסק לנהל, אבל מה נשכתב ברשתות שלכם נקרא על ידי חברים,שכנים, מכרים מהשכונה, עמיתים, או אפילו כאלו שאתם הולכים להתראיין אצלם. הם אלו שישפטו ויעבירו חוות דעת שעלולה להשפיע עליכם, לכן שימו לב לתכנים שאתם מעלים.

5. להשאיר טעם של עוד

לדוגמא, אתם צופים בסדרת טלוויזיה שאתם אוהבים ובאותו שבוע מסתיים הפרק באופן ממש מותח, באופן אוטומטי מתחילות השאלות כמו: “האם א’ יחזור לב’?”, “האם ג’ יאבד את חברו הטוב ביותר?” ושאלות כאלה ואחרות גורמות לכם לחכות לפרק הבא שישודר בשבוע שלאחר מכן. כתוצאה מכך, אתם נשארים עם טעם של עוד ומחכים במתח לפרק הבא.

אפילו שהדוגמה היא מעולם הטלוויזיה ולא התוכן הכתוב, כדאי להתנהל על אותו עקרון -תמיד כדאי להשאיר ללקוחות רצון לקבל עוד!  בין אם מדובר בשירותים נוספים, אפשרות לרכוש מוצר משודרג, או נלווה, או גירוי מעורר סקרנות לפוסט הבא, כך שהם ישארו עירנים ומסוקרנים למה שיגיע. התנהלות כזו תשמור על חיבור בין העסק ובין מעגל הלקוחות שלכם.

המילים בהם אתם משתמשים בקשר לעסק שלכם יכול להחזיר את הלקוחות אליכם, פעם אחר פעם. טפחו ושמרו את הרצון לעבוד איתכם.

9 דרכים להפיכת היצירתיות כחלק מחיינו גם בעבודה

“אנשים עשירים רק במידה שהם נותנים. מי שנותן שירות נהדר, זוכה לתמורה נהדרת”

אלברט הבארד

Elbert Hubbard

חשוב לזכור כי כתיבה באינטרנט יוצרת השפעה עצומה לכן חשוב שתיעשה בצורה נכונה. למילים יש כוח לרומם, לבנות, או להרוס. הן גם יכולות לגרום לעסק שלכם להמריא, או אפילו לגרום לו להתרסק, השארו עקביים יצירתיים ומקצועיים.

מוזמנים לשתף ברעיונות חדשים 🙂

חזרה לרשימת מאמרים
חנות