חזרה לרשימת מאמרים
פורסם על ידי: שירן רז קטגוריה יזמות תגובות: 0 תאריך פרסום:30/11/2017

5 טיפים מיזמים מצליחים על איך לעבור את השנה הראשונה של חברת סטארט-אפ בהצלחה

לאור העובדה שישנן הרבה חברות רשומות, שפע חברות לא רשומות ועוד חברות חדשות שיוצאות אל השוק ודועכות מדי שנה, אפשר בהחלט להבין מדוע עולם העסקים לא נועד לכל אחד.
לכן, אם אתם מאלה שיש בהם די תעוזה להסתכן ולעשות את הצעדים הראשונים בתחום זה על מנת להטביע את חותמכם, מצאתם את המאמר הנכון אשר יציג בפניכם מספר נקודות למחשבה.

להלן חמישה טיפים מיזמים מצליחים, אשר יעזרו לכם לעבור את השנה הראשונה בחברת ההזנק (סטארטאפ) שלכם:

1. הדרך לא פחות חשובה מהמטרה הסופ

לפני שתוציאו את רעיון מיליון הדולר שלכם אל העולם, תמיד טוב לעצור ולעשות "חושבים", על מנת לגבש אסטרטגיה אשר תסייע לכם בהשגת התוצאה הרצויה. כל העסקים הגדולים בנויים מצוותים רבים, העוסקים באסטרטגיה ומגבשים תכניות עסקיות.

וורן באפט, אחד המשקיעים המצליחים ביותר בכל הזמנים: "אם אדם יושב בצל היום, זה מפני שמישהו שתל שם עץ לפני זמן רב".

2. פרסמו את המוצר או העסק שלכם

מרכיב מפתח להצלחת חברת סטארט-אפ הינו ניראות (מלשון "נראה").

הצטרפו בחינם! לאלפים שכבר קוראים פעם בשבוע את הניוזלטר של שירן רז

ניתן להסיר בכל עת

אנשים לא יהיו מעוניינים לרכוש את המוצר שלכם אם לא תספרו להם מהו בעצם המוצר, ו/או מהי התועלת שיש לו. בעידן המודרני, אין פלטפורמה טובה יותר לקידום העסק שלכם יותר מאשר המדיה החברתית. שיטות הפרסום המסורתיות טובות גם כן, כמובן, אך כמו שויליאם שריידר, חלוץ האינטרנט אמר:

"כמעט בין לילה, האינטרנט הפך מפלא טכנולוגי לכלי חובה לכל עסק".

3. דאגו לכך שהלקוחות יהיו מרוצים תמיד

נקודת ההנחה היא כזאת – כאשר הלקוחות מרוצים, החברה מצליחה. לפיכך, העדיפות הראשונה של כל עסק, בין אם מדובר בהזנק הפונה לתינוקות ובין אם מדובר בהמצאות טכנולוגיות כמו מייקרוסופט או אפל, צריך להיות בניית מאגר לקוחות יציב וטיפוחו באופן עקבי. ניהול קשרי לקוחות טוב הוא ההבדל בין עסק מצליח לכושל.

כפי שציין הנרי פורד הגדול, והציג את הדברים בצורה משכנעת, "עסק שמקדיש את עצמו באופן מוחלט למצויינות בשירות לקוחות יתמודד רק עם בעיה אחת לגבי הרווחים: הם יהיו גדולים באופן מביך".

4. אין סיכון גדול מדי.

הימנעות מסיכונים מחושבים הינו גורם אחד שמוביל לכישלונן של חברות כה רבות.

לאורך הקריירה העסקית שלכם, תצטרכו לנקוט בצעדים ברי סיכון, לקחת החלטות ולעשות בחירות שלא תמיד יהיו ממקום בטוח ושלם. החלטות מעין אלה יכולות לבנות חברה או להפיל אותה. אתם צריכים לקבל את עובדה זו ופשוט להמשיך הלאה, להסתכל קדימה ולא לקפוא במקום.

"הסיכון הגדול ביותר הוא לא לקחת סיכון בכלל… בעולם המשתנה במהירות מסחררת, האסטרטגיה היחידה שטומנת בחובה כשלון בטוח היא אי לקיחת סיכונים". מארק צוקרברג

5. אומץ וחוסן ככלים הכרחיים

אם ברצונך להיות יזם, לך על זה ואל תביט לאחור. רבים יאמרו לך שזה בלתי אפשרי, רבים יפקפקו בך וגם ינסו לדכא אותך. אל תתייחס, המשך לפעול למען השגת מטרותיך. אם תחווה כישלונות ונפילות, זכור תמיד לקום מהם ולעבוד בצורה חכמה יותר.

סטיב ג'ובס המנוח, מייסד ענקית הטכנולוגיה אפל בע"מ, אמר: "אני משוכנע כי כמחצית הדברים המבדילים בין יזמים מצליחים לבין יזמים לא מצליחים הוא התמדה גרידא"

בעל רקע אישי דומה לזה של מהפכן כמו ג'ובס,  מכיר בכך שאין להתכחש לעובדה זו. לאחר שפוטר מחברה בבעלותו בשנת 1985, הוא התמיד בעבודה עצמאית ובשנת 1997 הוחזר לעבודה בה, משום שהרווחים הגיעו לשיא השפל. בשנת 1998, רווחי החברה עמדו על יותר מ-$45 מיליון.

לכן, ישמו את הטיפים הללו לטובת הצלחת העסק שלכם, כי הם נוסו ונבחנו על ידי אחדים מהיזמים הגדולים בעולם. יישום הטיפים הללו יאפשר לכם להשתרש ולבסס את נוכחותכם בעולם העסקים.

.

באילו טיפים תתמקדו היום? כתבו לנו את העולה על דעתכם בתחתית העמוד!

חזרה לרשימת מאמרים

הצטרפו בחינם! לאלפים שכבר קוראים פעם בשבוע את הניוזלטר של שירן רז

 


 

*ניתן להסיר בכל עת

להרשמה לניוזלטר של שירן רז