חזרה לרשימת מאמרים
הזדמנויות עבור עסקים 2020
פורסם על ידי: שירן רז קטגוריה יזמות, עסקים Tags: , , תגובות: 0 תאריך פרסום:23/11/2020

ההזדמנויות העסקיות המובילות לשנת 2020/21

הקמת עסק בשנת 2020/21 מאתגרת אך אפשרית ורבות מההזדמנויות המוצגות במאמר מהוות גם הזדמנויות נהדרות לעסקים מהבית.

אף אחד מהרעיונות העסקיים אינו מתבסס על תוכנית להתעשרות מהירה. אם שאיפת חייכם היא להפוך לאנשים אמידים מאוד, רוב הסיכויים שכבעלי עסקים קטנים, לא תגשימו אותה.

 יחד עם זאת, תיפול בחלקכם הזדמנות לייצר הכנסה בריאה, להיות המנהלים של עצמכם ולקבל את כל ההחלטות שלכם לבד. ייתכן שגם אורח החיים שלכם מתאפיין במידה רבה יותר של גמישות. עצם הבניה של משהו מכלום, יכולה להפוך את הקמת העסק כשלעצמה מתגמלת מאוד. ההנאה הגדולה בליצור משהו שלכם.

להלן הרעיונות שנבחרו כטובים ביותר לעסקים קטנים, על סמך מגמות עסקיות ודמוגרפיות עכשוויות, לא בהכרח בסדר הופעתם:

1. מלאכות למיניהן

למרבה הצער, בימינו רבים לא מעלים בדעתם לשקול עבודת כפיים לסוגיה כקריירה. אחת הסיבות לכך היא האמונה השגויה כי השכר בצד המקצועות הללו הוא זעום. לאמיתו של דבר, בעלי מקצוע מיומנים לרוב מרוויחים היטב ונהנים מקריירות מספקות.

לקבלת התכנים במייל אישי

"תוכן טוב הוא מצרך. תוכן מצויין הוא נדיר"

בענף הייצור לבדו, ההערכה היא שכמעט 53% מהמשרות הנפתחות אשר בעבר אוישו על ידי דור ה”בייבי בום”, יהפכו עד שנת 2028 לאבן שאין לה הופכין. החסרים הללו יתפשטו גם אל מקצועות אחרים, ויובילו לביקוש עצום לעובדים מוכשרים במקצועות כגון:

      ריתוך

      נגרות ובינוי כללי

להצטרפות חינם לערוץ הטלגרם
לחצו כאן

      שרברבות, מתאם צינורות ומתאם אדים.

      מערכות בקרה חשמליות ואלקטרוניות.

      חימום, אוורור, מיזוג אויר וקירור (HVAC)

      מכונאים וחרשי מתכת

      בניה

      חרשות פלדה

אופי המקצועות הכרוכים בעבודת כפיים הופכת אותם לבעלי התאמה מושלמת לעיסוק עצמאי:

א. השכר בצד רוב המלאכות גבוה למדי וישנו ביקוש גבוה לבעלי מקצוע מנוסים ברוב המקומות.

ב. ניתן להפעיל את רוב המלאכות כעסק מהבית, מכיוון שהעבודה עצמה מתבצעת אצל הלקוח.

ג. יחסית לסוגי עסקים רבים אחרים, עלויות ההון הנחוץ להקמה נמוכות יחסית ברוב סוגי המלאכות. את רוב המלאכות לא ניתן למחשב כלל, דבר המבטיח בטחון תעסוקתי בעתיד.

ד. הביקוש ישנו בכל מקום. בעלי מלאכה מנוסים רבים מנצלים הזדמנויות במקומות מרוחקים, לרבות בחו”ל, כדי להגיע לרמת שכר גבוהה יותר.

ובכן, מדוע לא לנצל את יתרונות הביקוש, ולשקול עיסוק באחת המלאכות, כהזדמנות העסקית הבאה שלכם?

2. הנדסת ופיתוח תוכנה

מהנדסי ומפתחי תוכנה יוצרים, בוחנים ומתחזקים תוכנה במגוון פלטפורמות, החל ממחשבים מרכזיים, וכלה במכשירים ניידים. על פי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה בארה”ב, הביקוש למפתחי תוכנה צפוי לגדול ב-21% במהלך שנת 2028.

תעשיית פיתוח התוכנה, מטבעה, הופכת אותה לאידיאלית לעבודה קבלנית. מהנדסי תוכנה רבים מתחילים כשכירים ובסופו של דבר, הופכים לקבלנים עצמאיים. קלות הגישה מרחוק הופכת את פיתוח התוכנה לעסק אידיאלי לעבודה מהבית.

להלן הזדמנויות אחרות, בעלות ביקוש גבוה ושכר נאה בצידן במגזר טכנולוגיית המידע:

      מנתחי מערכות

      טכנאי חומרה ותוכנה

      מהנדסי רשתות

      מומחי אבטחה

3. מכירת ומשלוח ארוחות להכנה

שירותי ארוחה להכנה הופכים יותר ויותר פופולריים בקרב אנשים עסוקים, שאין להם זמן לערוך קניות ולהכין ארוחות בריאות, אבל רוצים לצמצם את החותם שלהם על הסביבה, בכך שיזרקו פחות פסולת מזון. בארה”ב, תעשיית הארוחות הארוזות צפויה להגיע למכירות בהיקף 11.6 מיליארד דולרים עד שנת 2022.

הלקוח בוחר מתכונים באופן מקוון, וכן ארוחות ארוזות להכנה, בהן הרכיבים כבר חתוכים ומדודים. זאת, לצד הוראות בישול והכנה לאכילה. אלו נשלחים אל בית הלקוח בתאריך הנבחר על ידו. מידע רשום, כגון מספר הקלוריות, מאפשר לצרכנים להיצמד אל הדרישות התזונתיות.

ספקי הארוחות הארוזות לרוב נמנעים מלרכוש כמויות סיטונאיות גדולות ורכיבים טבעיים מהחוות המקומיות, ובכך יוצרים הזדמנות עסקית עבור מגדלים קטנים ובינוניים. ההזדמנויות יכולות להיפתח גם בפני ספקי הובלה, לאיסוף המצרכים מהיצרנים ומשלוח המוצר הסופי אל בית הלקוח.

איזה מוצרים חייבים להיות ברשימת הקניות שלכם? >>> לחצו כאן

4. מציאות מדומה ורבודה

מציאות מדומה ומציאות רבודה מייצגות קפיצה אדירה במתן חוויה חושית מציאותית ללקוח. סוחרי חומרה ותוכנה עובדים בשיא המרץ כדי להוציא מוצרי מציאות מדומה חדשים אל השוק והתעשייה גדלה במהירות – השוק העולמי צפוי להתרחב ב-34.5% בין 2019-2025.

אין גבול לשימושים הפוטנציאליים של מציאות מדומה לעסקים או להנאה. להלן מספר דוגמאות:

 סרטי תלת מימד: סרטי מציאות מדומה 360 מעלות נמצאים בתהליך פיתוח.

 שיווק נדל”ן: דמיינו שאתם יכולים לחפש בית חדש ולערוך סיור מדומה מקוון בבית העומד למכירה, בנוחות שמעניק לכם שולחן המחשב שלכם.

  גיימינג: המציאות המדומה מחוללת מהפכה בתעשיית הגיימינג, בכך שמשחקי מציאות מדומה יוצאים כמעט מדי שבוע לאור.

  תרגילי גיבוש צוות: שדרגו אירועי גיבוש צוות עם חוויית מציאות מדומה קבוצתית.

  אינטראקציה ברשתות החברתיות באמצעות מציאות מדומה: חברים יוכלו לתקשר זה עם זה במרחב וירטואלי מקוון.

  הכשרה: מציאות מדומה יכולה להעניק רמה גבוהה יותר של ריאליזם לתרחישי הכשרה. עסקים כגון חברת UPS (שילוח) משיקים מסלולי הכשרת נהגי משלוחים, המתבססים על מציאות מדומה.

  מדיטציה: מציאות מדומה הינו מדיה אידיאלית למדיטציה מותאמת אישית.

“חדרי בריחה” וטרקלינים במציאות מדומה (בהם קבוצות מתכנסות כדי לשחק משחקי מציאות מדומה, יוצאים להרפתקאות במציאות מדומה, או פותרים חידות קבוצתיות) עוברים צמיחה יוצאת מן הכלל. אם יש לכם ראש טכנולוגי, והתחום מעניין אתכן, מציאות מדומה כהזדמנות עסקית עשויה להתאים לכם.

5. יחידות אחסון אישיות

תעשיית האחסון האישי ממשיכה להוות עסק משגשג ברחבי צפון אמריקה. זוהי תולדה של כוח עבודה גמיש יותר, צמצום מקומם של בעלי בתים, המגמה הכללית של צבירת יותר ויותר חפצים בקרב האוכלוסייה, ותוכניות ריאליטי כגון “מלחמת המחסנים” (Storage Wars). במקומות מסוימים, כמו ניו יורק, הביקוש עולה על ההיצע בשיעור של עד 300%.

באופן אירוני, מגמת צמצום שטח חלון הראוה, או הורדתו בכלל, הרווחת בקרב עסקים, דווקא העלתה את הביקוש לחלל אחסון. שרברבים וחשמלאים, למשל, יכולים לאחסן כלי עבודה וציוד ביחידות אחסון אישיות בעלות נמוכה הרבה יותר.

אחסון אישי מודרני מצריך סביבה מבוקרת מבחינת אקלים, תאורה ואבטחה. עלויות ההון הראשוני והבינוי אמנם גבוהות, אך ניתנות לכיסוי בקלות באמצעות הכנסה משכירות. זאת, בהנחה שישנו ביקוש יציב לחלל אחסון באזורכם.

ישנם מחשבוני רשת חינמיים, אשר יסייעו לכם לקבוע את רווחיות האחסון האישי, על סמך ביקוש, הוצאות משוערות על הון, הוצאות תפעול והכנסה משכירות.

6. שיפוץ בתים

קשה למצוא קבלני שיפוצים. הטובים תמיד עמוסים. שיפוץ בתים הוא אחד מסוגי העסקים אשר נראה כי תמיד מצליח, גם בתקופות של אי ודאות כלכלית. אם הבניה היא בדמכם, ואתם סבורים כי תצליחו להגשים את חלומות הלקוחות בנוגע לשיפוץ הבית, מדוע לא תהפכו זאת לעסק?

על פי דו”ח המדינה בארה”ב על הוצאות הבית לשנת 2018, מטעם HomeAdvisor, בעלי בתים מוציאים $7560 בשנה בממוצע על שיפוצים בבית. פירושו של דבר הוא, עבודה רבה לנגרים, צבעים, חשמלאים, שרברבים, בוני קירות גבס, גגנים, רצפים ובעלי מלאכה אחרים.

בישראל בתקופת הקורונה אנשים הוציאו סכומים גדולים על שיפוץ וסידור הבתים שלהם, הרבה יותר מהרגיל.

תחום שיפוץ הבית מתאים מאוד לעצמאיים, ממספר סיבות:

  א.מרבית השיפוצים מתבצעים על בסיס קבלני.

   ב.השקעת ההון ההתחלתי בכלים ובמכשירים לרוב נמוכה מההשקעה הנדרשת בבניית בית חדש.

   ג.אין צורך במיקום מיוחד לעסק, שהרי העבודה מתבצעת בבית הלקוח.

קבלני שיפוצים נותנים שירות כיחידים, כחברה או כקבלני משנה. הם יכולים גם להיות בעלי מומחיות בתחום מסוים, כגון שיפוצי אמבטיה או מטבח, או בנישות כגון שחזור מבנים היסטוריים, שיפור יעילות זרם החשמל או התקנות סולריות.

בכדי להצליח כקבלני שיפוצים, עליכם לקיים את התנאים הבאים:

  א.ניסיון נרחב בבניית בתים, ומומחיות מעשית במלאכה אחת לפחות, לצד ידע באחרות.

  ב.קשרים טובים בתעשייה, כך שתוכלו לקרוא לקבלני משנה, בעת הצורך, לבצע עבודה הדורשת מומחיות, תוך זמן קצר.

  ג.ידע עדכני לגבי קודי הבניה המקומיים ותקנות הבטיחות.

   ד.רישוי והסמכה (אם נדרשים בתחום השיפוט שלכם).

   ה.יכולות ארגוניות טובות.

7. אופניים: מכירה, שירות והשכרה

בהתחשב ביתרונות הרכיבה על אופניים, הקשורים לבריאות ולאיכות הסביבה, אין פלא שפעילות זו עומדת כיום במקום שני מבחינת פופולריות בארה”ב בקרב הפעילויות המתבצעות באוויר הפתוח. זאת, על סמך תדירות ההשתתפות. על פי ליגת רוכבי האופניים בארה”ב, השכרת האופניים על בסיס יומי גדלה ב-43% בכל ארה”ב, בין השנים 2010-2017.

כל דבר בריא, פופולרי, טוב לסביבה ומקודם באופן נרחב על ידי הממשלה, מהווה הימור עסקי בטוח וטוב למדי. בנוסף לאופניים המוכרות והמסורתיות, המונעות על ידי דוושות, אופניים חשמליות הפכו פופולריות מאוד. ניתן לדווש באופניים חשמליות גם ללא חשמל, או להשתמש בחשמל לצורך סיוע בכך. היקף המכירות צפוי להיות מעל 40 מיליון יחידות עד שנת 2023. ניתן אף להפוך אופניים רגילות לאופניים חשמליות באמצעות ערכה מיוחדת.

אם יש לכם תשוקה לאופניים ולרכיבה, ואתם רוצים  להפוך ליזמים, ייתכן שזוהי ההזדמנות העסקית המושלמת עבורכם.

3 צעדים מיידים כיצד לפנות זמן לחשיבה בעסק ובקריירה >>> לחצו כאן

8. שירותי טיפול בקשישים

שירותי טיפול בקשישים ממשיכים להיות מדורגים בין ההזדמנויות העסקיות הטובות ביותר. הדמוגרפיה ממלאת כאן תפקיד גדול. ראשוני דור ה”בייבי בום” הגיעו לגיל 65 בשנת 2011, וכל הדור הזה יגיע לגיל 65 עד שנת 2030. עד שנת 2050, קשישים יהוו רבע מאוכלוסיית ארה”ב כולה. למרבה הצער, אף על פי שתוחלת החיים שלהם צפויה להיות ארוכה יותר משל הדורות שקדמו להם, הם גם צפויים לבלות שנים רבות יותר של חולי. זאת, על פי דו”ח בריאות האוכלוסייה המבוגרת מטעם עמותת קרן הבריאות המאוחדת.

ניתן להתנחם בכך שדור ה”בייבי בום” נחשב לאוכלוסייה אמידה יחסית לדורות הקודמים. רובם יכולים להרשות לעצמם לשלם תמורת השירותים הנחוצים כדי לתחזק את אורח חייהם, לרבות המשך מגורים בבית, בקהילה. על פי מחקר שנערך על ידי האגודה למען אזרחים ותיקים, 76% מהאנשים בני ה-50 ומעלה, שואפים לכך.

קשישים אמידים רבים סובלים ממגוון בעיות בריאות וניידות, ופחות ופחות מרגישים בנוח, או מסוגלים לנהוג בעצמם. הם עלולים להתקשות בביצוע מטלות בית כגון גינון, נקיון, בישול, או טיפול בחיות מחמד. ייתכן שמבחינתם, המשימות הללו בלתי אפשריות בכלל. אחרים מרבים לנסוע וזקוקים לאדם שיטפל בביתם, או בחיות המחמד שלהם, או שיטפל בתחזוקת הרכוש שלהם. באופן כללי, מגגון רחב של אפשרויות עומד בפני יזמים המעוניינים לעבוד עם אוכלוסיה מבוגרת. אם אינכם מעוניינים להקים את העסק שלכם מאפס, ישנן גם הזדמנויות לזכיינות בתחום הטיפול בקשישים.

9. קפה משובח

חושבים שחנות קפה עצמאית, המגישה אספרסו, לאטה וקפוצ’ינו לא תוכל להתחרות בסטארבקס לנדוור או ארומה? חשבו שוב. לאחרונה, נפתח בית קפה חדש בעיירת מגורי הקטנה. מיומו הראשון, הוא עמוס לקוחות. הבעלים מייחס את הצלחתו לגורמים הבאים:

א.מיקום נוח לבאים ברכב, באופניים וברגל.

ב.אוירה נעימה, לרבות מרפסת מחוץ לבית הקפה.

ג.משקאות איכותיים, העשויים מסוגי קפה ייחודיים, המיוצרים על ידי יצרנים קטנים, המוגשים על ידי בריסטות שעברו הכשרה ראויה ומקיפה.

השוק לקפה משובח, מיוחד ויוקרתי ממשיך לגדול, ומאפשר את קיומן של חנויות עצמאיות. אחוז הבוגרים ששותים קפה מיוחד על בסיס יומיומי עלה מ-14% ל-41% משנת 2001 ועד 2017, על פי אגודת הקפה הארצית. ייתכן שתוכלו למצוא נישה בשוק זה.

10. שירותי תמיכה במבנים

שירותי תמיכת או אחזקת מבנים מכסים מגוון רחב של היבטים, ומקיפים טווח מלא של שירותי מתקנים לעסקים, לרבות:

  נקיון

  אבטחה

  אחזקת מבנה

  צביעה

  הובלה

התעשיה צפויה לגדול ב-13.6% בין 2017-2024. אם יש לכם רקע בתחזוקה או בבניה, ואתם בעלי יכולת ארגונית טובה, מדוע שלא תחשבו על עסק של תיאום שירותי תמיכה במבנים?

11. שווקים על גלגלים: משאיות מזון

בשנים האחרונות, משאיות מזון התרחבו הרבה מעבר לתחום המזון המהיר. נראה שמדמה זו לא תיפסק. עם שיעור צמיחה של 6.8% בין 2014-2019, משאיות המזון מתקדמות בקצב מהיר הרבה יותר מהממוצע במגזר שירותי המזון.

לדוגמא, Clover Truck המצליח מאוד בבוסטון מחזיק צי של משאיות, אשר סיפק תפריט המשתנה בהתאם לעונה, אשר מציע ארוחות צמחוניות, המורכבות ברובן ממקורות מקומיים, ממרכיבים אורגניים (והם אכן מגישים גם טוגנים!). המיזם היה כה מוצלח, עד שהחברה המירה את העסק, וכעת הוא מבוסס כמבני קבע.

חברת GMonkey מפעילה משאית מזון “אקולוגית” הפועלת על ביו-דיזל ומגישה מזון צמחוני טעים להפליא לתושבי קונטיקט. אם יש לכם רעיון מדליק, קרוב לוודי שרעיון משאית המזון יהווה מענה הולם.

12. אחסון ב”אמזון מכירות”

מסלול העבודה בחברה זו מאפשר למוכרי המוצרים לשווק את מרכולתם באמצעות אמזון, פלטפורמת השיווק הקמעונאי המקוונת הגדולה ביותר בעולם.

אמזון חוסכת הרבה מכאבי הראש הכרוכים בניהול עסק קמעונאי מקוון. בתמורה למימוש ולדמי אחסון חודשיים, אמזון מטפלת באחסון, אריזה, משלוח, החזרות מוצרים וכל מה שקשור לשירות לקוחות.

המוכרים אחראיים לשלוח את המוצרים שלהם למרכז האחסון של אמזון וליצירת רשימות המוצרים שלהם בחנות המקוונת שלהם באמזון. כאשר הרשימות פעילות ומתבצעות מכירות, המוכר מתחיל לקבל את חלקו במקדמות מדי שבוע.

מוכרי מרכז האחסון של אמזון מאתרים מוצרים לטובת החנויות שלהם באמזון במגוון דרכים, כגון:

  א.רעיונות מקוריים למוצרים שהמוכר מייצר מאפס ועד המפרט.

  ב.ממוכרים סיטונאיים מקומיים או ארציים.

  ג.מספקי סחורה בכמויות גדולות בהנחה, כמו עליבאבא.

  ד.על ידי ניצול פערי שערים – רכישה מקוונת של פריטים בהנחה או מחנויות קמעונאיות, ומכירתם בשנית במטרה להרוויח.

אם ברצונכם להקים עסק למכירת מוצרים, מסלול המימוש העסקי של אמזון הוא הדרך האידיאלית להיכנס לשוק הקמעונאי המקוון.

 

רכשו את ההשכלה, המיומנויות וההכשרה המתאימות

אין קיצורי דרך להקמת עסק משלכם. יהא עליכם לרכוש כל תעודה מיומנות והכשרה על מנת לנצל אחדות מההזדמנויות המוצגות לעיל. עבודה כשכיר או כמתלמד בתחום שבחרתם למשך תקופה עשויה להקנות לכם את ההכשרה ואת המיומנויות העסקיות והניסיון הנחוצים להקמת עסק משלכם. הדבר יכול לסייע לכם גם בבניית שם לעצמכם ובבניית רשימת לקוחות ופנים שיהיו מוכנים לתת חסות לעסק שלכם.

איך תבחרו את מסלול הלימודים הטוב ביותר עבורכם >>> לחצו כאן

פתחו תכנית עסקית איתנה

ישנן סיבות רבות לכך שתכנית עסקית איתנה הינה רעיון טוב. העבודה הכרוכה בכתיבת התכנית העסקית שלכם, לרבות בחינת השוק שלכם, תתן לכם מושג לגבי היתכנות העסק באזור הפעילות שלכם. תכנית עסקית חיונית גם אם אתם זקוקים להון התחלתי, כגון מימון חוב מהבנק או הלוואות ממשקיעים.

רעיון נהדר הוא רק הצעד הראשון להשקת העסק שלכם בשנת 2020, אבל זהו צעד חשוב. ללא רעיון מנצח, כל התכנון שבעולם לא יהפוך את העסק שלכם להצלחה.

אם יש לכם עוד רעיונות לעסקים בשנת 2020-21 מוזמנים לכתוב לי ✏

חזרה לרשימת מאמרים
חנות