חזרה לרשימת מאמרים
להפסיק להוכיח את עצמי
פורסם על ידי: שירן רז קטגוריה אסטרטגיה רגשית, מערכות יחסים תגובות: 0 תאריך פרסום:05/08/2018

כדאי שתפסיקו לנסות להוכיח את עצמכם לאנשים אחרים!

7 סיבות מדוע אתם צריכים להפסיק להוכיח את עצמכם כל הזמן מול אנשים

לפעמים אנחנו מנסים לייצר עולם בו כולנו נהיה אהובים ומקובלים על כולם, אבל אנחנו לא יכולים לגרום למצב הזה לקרות. זה פשוט בלתי אפשרי.

היופי שלנו טמון בפגיעות שלנו, הרגשות המורכבים שלנו ובפגמים האותנטיים שלנו. וכאשר אנחנו מחליטים להיות אותנטיים, נאמנים לעצמנו במקום מי שאנחנו חושבים שאנחנו צריכים להיות, אנחנו נותנים פתח לאושר אמיתי והצלחה אמיתית להגיע.

אין לנו את הצורך לשים מסכות או להעמיד פנים שאנחנו מישהו אחר. אנחנו לא צריכים להוכיח לאף אחד כלום!

“You are the only person you need to be good enough for.”

1. האנשים ששווה להרשים אותם, ירצו שתהיה אתה עצמך

בטווח הארוך, עדיף שמישהו לא יאהב אותנו עבור מי שאנחנו מאשר שיאהב אותנו עבור מי שאנחנו לא. למעשה, היחסים היחידים שעובדים טוב בטווח הארך הם אלה שהופכים אותך לאדם יותר טוב מבלי לשנות אותך, ומבלי למנוע ממך להיות אותו האדם שתמיד היית.

תתעלמו מההשוואות והציפיות שאנחנו מריצים בראש כל הזמן!!! תעשו לעצמכם טובה, ותתמקדו בעצמכם. האדם שאתם צריכים לנסות להיות יותר טוב זה האדם שהייתם אתמול.

האמינו. שהאנשים הנכונים עבורכם יגיעו, יישארו ויאהבו אתכם על כך. שורה תחתונה; אל תשתנו כדי להתאים את עצמכם לציפיות של אחרים, או כדי שאנשים אחרים יאהבו אתכם. תהיו סבלניים, לשמור על ה”אני”, ודי מהר תגלו מי הם האנשים הנכונים עבורכם.

2. אף אחד אחר לא באמת יודע מה הכי טוב בשבילך

אל תאבדו את עצמכם בזמן שאתם מחפשים שאנשים מסויימים יאהבו אתכם. תלכו בנתיב שלכם בביטחון ואל תצפו שמישהו אחר יבין את המסע שלכם, במיוחד אם הם לא היו בדיוק איפה שאתם הייתם וצעדו איפה שאתם צעדתם!  אתם צריכים לקחת החלטות, ולצעוד בשלבים שמתאימים לכם!

תתנו לאחרים לקבל אתכם כמו שאתם, או בכלל לא. תאמרו את האמת שלכם בקול, גם אם הקול רועד. כשאתם נאמנים לעצמכם אתם מביאים לעצמכם הזדמנות להרגיש משהו אחר וטוב. תחושת שלמות היא תחושה מדהימה שמעניקה המון המון כוח להמשך. מה גם שאתם נותנים לתשוקה שלכם מקום ומעוף, מה שיוביל אתכם לזרוח ולגדול.

תתנו לטעויות שלכם לחנך אתכם, ולביטחון שלכם לבנות חוויות ממקור ראשון. כאשר אתם יודעים שיש לכם את הכוח להרים את עצמכם כשאתם נופלים, אתם תרגישו בלתי מנוצחים. ומשם, ישנה רק דרך אחת והיא למעלה!

3. אתה האדם שיכול לקנות את החיים שלך

בכל מצב שבו היית, חיובי או שלילי – חוט אחד משותף להכל וזה, אתם! האחריות היא שלכם להכיר בכך שלא משנה מה קרה עד לנקודה זו בחיים שלכם, אתם מסוגלים לבצע החלטות או בחירות כדי לשנות את המצב שלכם, או לשנות את הדרך שבה אתם חושבים על זה. אל תתנו לדעות של אחרים להפריע למציאות שלכם.

מה שאתם מסוגלים להשיג הוא לא פונקציה של מה אנשים אחרים חושבים שאתם מסוגלים, אלא מה שאתם חושבים ויודעים!!! מה שאתם מסוגלים תלוי לחלוטין במה אתם בוחרים לעשות עם הזמן והאנרגיה שלכם. אז תפסיקו לדאוג לגבי מה שכולם חושבים.

4. ההשוואה הכללית לחברה לא עוזרת בכלום

כאשר אתם מוצאים את עצמכם לכודים בין מה שמניע אתכם לבין מה שהחברה אומרת שמתאים לכם, עליכם תמיד לבחור במסלול שגורם לכם להרגיש בחיים ושלמים, אלא אם אתם רוצים שכולם יהיו מאושרים, חוץ ממך.

לא משנה לאן ייקחו אתכם החיים, ערים גדולות או עיירות קטנות, תיתקלו באופן בלתי נמנע של אנשים שחושבים שהם חושבים שהם יודעים מה הכי טוב בשבילך, אנשים שחושבים שהם טובים ממך, או אנשים שחושבים שאושר ויופי הם אותם הדברים לכולם.

הם ינסו למדוד את הערך שלכם בהתבסס על מה שיש לכם, בעיקר מבחינה חומרית במקום מי שאתם באמת. אבל אתם יודעים יותר טוב דברים חומריים לא משנים דבר או מעידים על משהו.

לכן ותבחרו תמיד בדברים בעלי ערך רב יותר, את הדברים שכסף לא יכול לקנות. תאמצו כוח של אופי, לב ישר, כנות, נאמנות (בעיקר לעצמכם), ולעולם את תמכרו את עצמכם כדי להרשים אחרים.

5. הצלחה אמיתית לא צריכה להיות מלווה בצעקות של “תראו אותי!”

כולם רוצים להגיע לראש ההר ולצעוק, “תראו אותי!” אבל האמת היא, שכל האושר שלך והצמיחה מתרחשת בזמן הטיפוס, ולא בזמן שאתם יושבים בחלק העליון של ההר. אל תמהרו להגיע לסוף, תיהנו מהמסע ע”י תשומת לב לכל הפרטים, והצעדים.

עזבו את הצורך המטופש להוכיח את עצמכם כל הזמן מול אחרים! רק כך אתם תוכלו לשחרר את עצמכם כדי להשיג את מה שבאמת חשוב לכם! שימו תזכורת לעצמכם כל פרק זמן קצר, שאנחנו לא תמיד צריכים להיות ולעשות מה שכולם חושבים ועושים וגם אם הדרך שלנו שונה, הכל בסדר.

6. הדרך לדברים הגדולים עוברת דרך כישלון

במהלך התהליך, החיים, אנחנו עובדים בלי סוף. אתם לא צריכים תמיד להיות צודקים, או כל הזמן לחשוב איך לא לעשות טעויות. לפעמים הטעויות, הן הדרך היחידה קדימה. אם אתם מנסים להרשים את כולם עם ה”שלמות” שלכם, אתם גורמים להתהליך הצמיחה שלכם להתעכב ואף להפוך למשהו שאתם לא.

זה בלתי אפשרי לחיות מבלי להיכשל, אלא אם אתה חי כל כך בזהירות שיכול להיות שאינכם בכלל קיימים. אם אתם מפחדים מכישלון מול אחרים, אתה לא יכול לעשות מה שצריך כדי להצליח. אתם צריכים לזכור שזה לא משנה כמה פעמים אתם נכשלים או כמה מבולגן המסע שלכם, כל עוד אתם לוקחים צעדים קטנים (גם אם הם הכי קטנים), אתם מתקדמים קדימה.

בקיצור חברים יקרים, בסופו של דבר, אלה שמבינים כי הכישלון הוא בלתי נמנע, הם אלה שמגשימים את החלומות שלהם.

7. אי אפשר לרצות את כולם בכל מקרה

תמיד יהיו אנשים שיגידו לכם מה לא עשיתם בסדר, ויגרמו לכם לפקפק במי ובמה שאתם. אל תתנו להם ואל תהפכו להיות כאלה.

כאשר אתם נתקלים במישהו שמתעלם ממכם, לא מכבד, ומתייחס אליכם בצורה גרועה ללא כל סיבה הנראית לעין, אל תנסו לשנות אותם או את עצמכם בשבילם פשוט תסמכו על עצמכם עד כדי כך שלא תצטרכו “לאישור” של אף אחד. עליכם להתרחק מהאנשים האלה, לתת לקארמה לעשות את שלה, כי כל הזמן שאתם מבלים זמן עם האנשים האלו זה זמן מבוזבז, וכל כעס או שנאה שאנחנו חווים בסופו של דבר יזיקו רק לנו!

אתם לא צריכים מחיאות כפיים מאף אחד, למלא אולמות, למכור בכמויות מסחריות, או להרוויח מיליון דולר. אתם מספיקים איך שאתם – כאן ועכשיו.

אל תוכיחו כלום לאף אחד, אלא רק לעצמכם. תהיו קשובים לעצמכם, למה שאתם מרגישים, חושבים ומאמינים. תאמינו בלב שלם ורק כך תצליחו!

חזרה לרשימת מאמרים
חנות