חזרה לרשימת מאמרים
בוקר עם אנרגיות טובות
פורסם על ידי: שירן רז קטגוריה אסטרטגיה רגשית, מערכות יחסים, ספורט ותזונה תגובות: 0 תאריך פרסום:13/05/2020

22 דרכים יעילות כיצד לקום בבוקר מלאי אנרגיה

התכנית שלכם להצלחה צריכה להתחיל לרוץ מרגע שאתם פוקחים עיניים

אם אינכם טיפוסים של בוקר מטבעכם, השעות הראשונות של היום עלולות להיות קשות.

ייתכן שאתם כבדים ועייפים, ולא מרגישים מוכנים להתמודדות עם החיים. אם אתם רוצים להפיק את המרב מהיום שלכם, חשוב שתנצלו את הבקרים שלכם בחוכמה. אם אתם מסוגלים להתעורר מוקדם, תוך שאתם מרגישים מלאי אנרגיה ולהוטים לפתוח את היום, צפוי לכם יום פורה ומוצלח.

הצעד הראשון לקראת הפיכת הזמן שלכם לדינמי ויעיל הוא להניח את היסודות באמצעות שגרה המסייעת לכם ליצור בוקר מתגמל ויצרני. הכל מתחיל ברגע שאתם פוקחים את העיניים. ישמו את 22 הטיפים הבאים בכדי לוודא שתתעוררו מוקדם, כאשר אתם חשים מלאי אנרגיות ומועצמים.

1.יסדו שגרת ערב מכוונת

קימה עם תחושת רעננות ועם אנרגיות מתחילה בהרגלים שלכם בערב לפני. בנו שגרת ערב מכוונת, המסייעת לכם להרגע ומכינה אתכם לשינה. הקדישו מספר דקות כדי להתכונן ליום המחרת, כמו:הכנת הבגדים או ציוד האימון אם אתם מתכוונים ללכת לחדר הכושר.

2.הקדישו דקה לסידור הבית לפני השינה

אין דבר שמוריד את המוטיבציה יותר מלהתעורר אל כיור מלא כלים מלוכלכים או אל חדר מבולגן, בו הבגדים מפוזרים בכל פינה. הקדישו מספר דקות לסידור מרחבי המחיה שלכם לפני שתלכו לישון. כך, תתעוררו רגועים יותר, מפני שהכל מסודר ומונח במקומו. צעד זה יעזור לכם להרגיש שכל יום הוא התחלה חדשה והזדמנות לפתוח דף חדש.

3.המחשבות שלכם לפני השינה תהיינה חיוביות

לפני שאתם הולכים לישון, אמרו לעצמכם שתתעוררו רעננים ושאתם מחכים למחר. לכו לישון עם מחשבות חיוביות לגבי יום המחרת, כך שתתכנתו את עצמכם להתעורר שמחים ומלאי אנרגיות. אולי זה נראה עניין פעוט, אבל בדרך כלל, המחשבות הראשונות שלכם בבוקר משקפות את המחשבות האחרונות שהיו לכם לפני שנרדמתם.

מדיטציה ממולצת בעברית>> מדיטציה לשינה טובה

4.טקסי שינה

טקסים לפני השינה הם הרגלים המאותתים למוח כי הגיע הזמן לישון. אלה אמורות להיות פעולות קטנות ומרגיעות, המשקיטות את התודעה ומאפשרות לכם להאט את הקצב. הן עשויות לכלול הכנת כוס תה קמומיל או קריאת ספר לפני השינה.

5.התנתקות והורדת לחץ

אם אתם רוצים להרגיש הפלא בוקר, חשוב שתאפשרו לעצמכם להוריד לחץ ולהתנתק לפני שאתם נכנסים למיטה. הפסיקו לבדוק מיילים, והמנעו מכניסה לרשתות החברתיות לפחות שעה לפני השינה. ממש לפני ההרדמות הקדישו זמן לחשיבה ולהתבוננות על היום שהיה ועל מה שמעורר בכם התלהבות ביום שצפוי לכם למחרת.

6.בנו לוח זמני שינה עקבי

אם תהיו עקביים לגבי שעת השינה והקימה כל יום, הגוף שלכם ידע למה לצפות, כלומר מתי צריך ללכת לישון ומתי לקום. עליכם לכוון לכך שתשנו את מספר השעות האידיאלי רוב הלילות, לרוב בין 7-9 שעות.

7.נהלו שגרת בוקר נעימה

אנשים מצליחים והישגיים רבים משכימים קום ומצליחים להספיק הרבה לפני שרוב האנשים שותים את הקפה הראשון. כפי שכותב האל אלרוד ב”בוקר של נס”, אין מדובר רק בלהתעורר מוקדם, אלא גם בניהול טקס בוקר אשר יאפשר לכם לבנות את החיים אותם הייתם באמת רוצים לחיות.

8.אל תשתמשו בכפתור ה”נודניק”

רבים מאיתנו חוטאים בשימוש בכפתור “נודניק” כאשר השעון מעיר אותנו. המיטה כה חמה ונעימה, ולכן קל לנמנם עוד כמה דקות.

לחיצה על כפתור ה”נודניק” פירושה שאינכם מוכנים לקראת היום שמצפה לכם. אתם מונעים מעצמכם לקום עם תחושת מטרה וכיוון.

מיינדפולנס ומדיטציה

|מיינדפולנס ומדיטציות ישראליות|

9.התעוררו נחושים כל בוקר

אם תקומו כל יום עם תחושת שאפתנות ונחישות להפוך את היום למשמעותי, צפוי לכם יום מספק. התחילו את היום עם כוונה והרגישו שיש בכם רצון לצלול לתוכו.

10.התייחסו אל כל בוקר כאל בוקר חגיגי

אם אתם מרגישים באופן קבוע חסרי מרץ ונרפים בבוקר, נסו לשנות את הגישה שלכם כלפי היום הצפוי לכם, בכך שתשנו את הגישה שלכם כלפי שינה. למשל, האם אי פעם הרגשתם עייפים בבוקר ראש השנה או פסח, כשהייתם ילדים, גם אם לא ישנתם מספיק בלילה? מובן שלא! זה מפני שהתעוררתם נלהבים ונרגשים. למרות שלא ישנתם מספיק, לא היתה לכם כוונה להאט את הקצב ולנוח.

11.נסו שינה בכאילו

קשה להטען באנרגיות אם מתעוררים על צד שמאל. כשאתם כל הזמן אומרים לעצמכם שאתם מותשים, זה מה שאתם עושים לעצמכם. נסו שינה בכאילו להרמת אנרגיות מהירה. אמרו לעצמכם שאתם מרגישים רעננים, מלאי אנרגיות ומוכנים להתחיל את היום. התודעה תתנהג בהתאם.

12.העבירו את השעון המעורר לקצה החדר

אם תעבירו את השעון המעורר אל הקצה השני של החדר, תאלצו את עצמכם לקום כדי לכבות אותו. כך, תורידו את הדחף לחזור לישון, מכיוון שהדבר יגרום לכם להתחיל את היום בקימה ובתנועה.

13.התחילו בקטן

הקפידו על שגרת בוקר קצרה וקלה. אם יש לכם רשימה ארוכה של דברים לביצוע כל בוקר, לא פלא שאתם מרגישים מוצפים ומותשים לפני שבכלל יצאתם מהמיטה. אם תקפידו על שגרת בוקר פשוטה, יהיה לכם קל יותר להתמיד בה, ותתחילו את היום רגועים ואסופים.

14.גבשו לעצמכם הרגלים

בספרו “כוחו של הרגל”, המחבר צ’רלס דוהיגס דן באופן שבו גיבוש הרגלים יוצר איתות לעשות דבר מה, ולאחריו שגרה, אשר מובילה לתגמול. ודאו כי אתם מגבשים שגרת בוקר כך שאתם יוצרים לעצמכם בעקביות יום חיובי. השגרה שלכם לא צריכה להסתכם רק בהתארגנות, אלא גם בהכנה ליום הצפוי לכם.

אולי ימצא חן בעיניך מאמר>>> כיצד אנחנו יכולים ליצור לעצמנו שיגרת בוקר בריאה?

15.הפכו את שגרת הבוקר שלכם לשלוה ורגועה

אל תתנו ללחץ ולחרדה להרוס לכם את הבוקר. הרגיעו את הנפש בכך שתפנו זמן לשתיקה מכוונת. זוהי הזדמנות לעשות מדיטציה, לתרגל מודעות או אפילו סתם לשבת בשקט ולאפשר לעצמכם לחוש שלווים. התחילו בחמש דקות והאריכו את פרק הזמן הזה אחת לתקופה, אם זה עוזר לכם.

16.התבוננו וחושו הכרת תודה

כחלק מהרגל זה של מציאת שלוה בבוקר, קחו רגע כדי להתבונן בחייכם ובכל הדברים שאתם חשים הכרת תודה לגביהם. התחלת היום בהכרת תודה יכולה לשנות את ההשקפה לחלוטין ולשפיע על אופן התגובה וקבלת ההחלטות שלכם.

17.סלקו את המכשיר הנייד משידת הלילה

כאשר מגיעה שעת השינה, הרחיקו את המכשיר הסלולרי למשך הלילה. ולאלו שהולכים באקסטרים אל תכניסו אותו אל חדר השינה. אפשרות נוספת היא להעביר את הנייד למצב טיסה.

18.הפחיתו את השימוש במכשירי חשמל בבוקר

יתרון נוסף לכך שהמכשיר הנייד נמצא מחוץ לחדר השינה הוא שלא תתפתו לבדוק מיילים או רשתות חברתיות דבר ראשון כשאתם מתעוררים. צעד כזה מונע מהלחץ ומהחרדה לפלוש אל שגרת הבוקר שלכם. אל תפריעו לעצמכם בכך שתפתחו את היום במתן מענה לצרכי אחרים. התחילו את היום בתנאים שלכם.

19.עשו מה שמשמעותי עבורכם

עשו בבוקר את מה שחשוב ומשמעותי בעיניכם ונימת היום כולו תהיה חיובית. אם פירושו של דר הוא שאתם יוצאים לרוץ כי הפעילות הגופנית חשובה לכם, עשו זאת. אם חשוב לכם לבלות עם המשפחה, הקדישו זמן לכך.

20.אין בוקר שהוא כשלון

יהיו בקרים בהם לא תצליחו להיצמד אל השגרה שלכם. משהו יצוץ, משהו יסיח את דעתכם ולא תצליחו לעשות את הדברים כפי שאתם עושים בדרך כלל. זה בסדר. היו גמישים, והכירו בכך שהפרעה לשגרת הבוקר הינה בלתי נמנעת, ואין פירושה שכל היום נהרס.

 

21.הפכו את הבקרים שלכם למלאי יוזמה

התחילו את היום שלכם בחשיבה מכוונת יוזמה. דאגו שהבקרים שלכם יכללו מענה לצרכים ולמטרות שלכם, ותכננו את היום שלכם בהתאם. התחילו בהשלמת משימה אחת לפחות, שנמצאת בעדיפות גבוהה.

22.בדקו מה מתאים לכם באמת

המפתח ליצירת שגרת הבוקר המושלמת הוא התנסות בכדי לבדוק מה עובד הכי טוב עבורכם. נסו סוגים שונים של שגרה ואיזה מהם גורם לכם שמחה. יהיו דברים שיעבדו יותר טוב עבור אנשים מסויימים, ופחות טוב עבור אחרים. היו פתוחים לעיצוב הבוקר שלכם על סמך מה שמתאים לכם.

חזרה לרשימת מאמרים
חנות